Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 17 квітня, 02:35:36

У Куликівському районі відбувся День обласної ради

27.01.2012   12:17

“Про роботу органів місцевого самоврядування по вирішенню життєвоважливих питань територіальних громад” – за такою темою 26 грудня у Куликівському районі відбувся День обласної ради.

У заході взяли участь заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, голова Куликівської районної ради Сергій Калашник, голова Куликівської районної держадміністрації Олег Шпак, депутати обласної ради Арсен Дідур та Віктор Труш, селищні голови, посадові особи виконавчих апаратів обласної та районної рад.

Розпочався ж захід з відвідування комунального закладу райради “Куликівська центральна районна лікарня”. Як розповіла головний лікар ЦРЛ Лідія Дмитришина, нині заклад об’єднує дев’ять відділень та поліклініку, а їх злагоджену роботу забезпечують 35 лікарів та 147 працівників середнього та молодшого медичного персоналу. За останні роки за рахунок обласного бюджету та благодійних коштів італійської громадської організації “Касаго кличе Чорнобиль” в лікарні було здійснено капітальний ремонт дитячого відділення та даху терапевтичного корпусу. Значну роботу для покращення медичного обслуговування населення району проводили тут і минулого року. Зокрема, ЦРЛ отримала статус “Лікарні, доброзичливої до дитини”, було здійснено ремонт неврологічного відділення, розпочато роботи з встановлення блочно-модульної котельні на базі Орлівської сільської лікарської амбулаторії, проведено оптимізацію медичних закладів району. А з початку нинішнього року – реорганізовано Виблівську сільську дільничну лікарню на сільську лікарську амбулаторію загальної практики сімейної медицини з відкриттям при ній єдиного в області хоспісного відділення.

В той же час, за словами Л. Дмитришиної, в лікарні існують й проблеми, які потребують якнайскорішого вирішення. Головні з них – придбання карети швидкої допомоги, рентген-апарату тка аналізатора електролітів крові. Також потребує негайного ремонту дах хірургічного корпусу та поліклініки.

Представники обласної ради приїхали до лікарні не з порожніми руками – Валентин Мельничук подарував харчоблоку медичного закладу сучасний холодильник.

Після лікарні учасники Дня обласної ради побували в гостях у вихованців ясел-садка “Ромашка”, де на сьогодні у 8 групах виховується 171 дитина, а навчальний процес забезпечують 16 вихователів. Завідуюча закладом Наталія Дзога провела невеличку екскурсію, ознайомивши гостей з діяльністю кімнати народознавства, харчового, прального та медичного блоків. А в музичній залі вихованці “Ромашки” влаштували невеличкий концерт. У відповідь від імені обласної ради Валентин Мельничук подарував яслам-садку холодильник, а вихованцям “Ромашки” – солодощі.

У районному центрі представники засобів масової інформації отримали можливість ознайомитися з діяльністю ПАТ “Куликівське молоко”. Як розповіли голова спостережної ради товариства, депутат обласної ради Арсен Дідур та його директор ПАТ Людмила Бажан, нині “Куликівське молоко” забезпечує роботою 280 чоловік. Воно по праву вважається флагманом промисловості Куликівщини. Адже питома вага підприємства у загальному обсязі виробленої промислової продукції району становить понад 64 відсотки. Виробнича ж потужність переробки молока, яке закуповується у 12 районах Чернігівщини, становить 130 тонн на добу. Підприємство займається виробництвом сухого знежиреного молока, вершкового масла та семи видів кисломолочної продукції.

Наступним пунктом, де цього дня побували представники обласної ради, стало приватне підприємство “Сирний дім”, розташоване у селі Салтикова Дівиця. Його директор Дмитро Голоубов поділився цікавою інформацією. Підприємство було засноване 2005 року на базі на той час вже недіючого приміщення сирного цеху дочірнього виробничо-торговельного підприємства “Куликівський маслозавод”. Довелося провести повну реконструкцію цеху, встановити необхідне обладнання. Нині ПП “Сирний дім”, виробнича потужність якого дозволяє переробляти до 25 тонн молока на добу, займається виготовленням твердих сирів. А в інвестиційних проектах, які, до речі, вже на 80 відсотків втілені у життя, – виробництво морозива.

Тут же, у Салтиковій Дівиці, представники обласної ради відвідали окрасу всього району – відреставровану Свято-Миколаївську церкву.

Пленарне засідання, яке в рамках дня обласної ради в районі було проведене для керівників територіальних громад, відкрив голова райради Сергій Калашник, а про перспективи розвитку Куликівщини розповів голова райдержадміністрації Олег Шпак.

Потім виступив заступник голови обласної ради Валентин Мельничук, який ознайомив присутніх з основними принципами діяльності обласної ради, структурою її депутатського корпусу та виконавчого апарату та розповів про ті заходи, що проводяться у рамках подальшого налагодження співпраці між усіма радами Сіверського краю.

“Наша мета – надання практичної допомоги керівникам територіальних громад області, – наголосив В. Мельничук. – Адже нині вкрай швидко змінюється нормативно-правова база, що, окрім всього, вимагає від працівників органів місцевого самоврядування, особливо від керівників територіальних громад впровадження сучасних форм і методів роботи. Проблеми у сільських, селищних голів всієї області дуже схожі. Так, в інформаційно-правовій сфері – це відсутність можливостей доступу до нормативно-правової бази через Інтернет, в організаційній роботі – необхідність активізації діяльності депутатів, членів постійних комісій, органів самоорганізації населення у розв’язанні проблемних питань. Багато запитань виникає також при прийнятті рішень, які стосуються управління та розпорядження майном, яке перебуває у власності їх територіальних громад”.

Підсумовуючи свій виступ, Валентин Мельничук висловив сподівання, що допомога, яку надають під час відвідання територіальних громад відповідальні працівники виконавчого апарату обласної ради, стане корисною для їх подальшої роботи.

Як і під час попередніх зустрічей-навчань в інших районах області, на Куликівщині керівники територіальних громад отримали від представників обласної ради компетентні відповіді на запитання, які їх нині найбільше хвилюють. Зокрема, начальник юридичного відділу Поліна Богуш ознайомила їх з новинами у законодавстві, а заступник начальника аналітичного відділу Сергій Кравченко розповів про особливості управління земельними ресурсами в сільських радах. Головний спеціаліст управління комунального майна обласної ради Людмила Кушнір детально спинилася на нюансах управління та розпорядження об’єктами комунальної власності, а заступник начальника організаційного відділу Олександра Негода поділилася досвідом залучення депутатів та представників органів самоорганізації населення до розв’язання проблемних питань територіальних громад.

Власним досвідом роботи з вирішення актуальних питань територіальної громади з присутніми поділився Вересоцький сільський голова Андрій Гнотенко. Також перед учасниками наради виступили голова спостережної ради ПАТ “Куликівське молоко”, депутат обласної ради Арсен Дідур та прокурор району Сергій Гаврилюк.

Останні новини Чернігівщини

Депутати готуються до 39-го засідання сесії: відбулася погоджувальна рада 17:54

Підтримка ЗСУ, відновлення інфраструктури, оренда земельних ділянок через аукціони. Ці та інші питання, які стосуються життєдіяльності та функціонування міста, розглянуть депутати та депутатки Чернігівської міської ради на найближчому засіданні сесії.

«Ялівщина» та проєкти звернень-рекомендацій Громадської ради – на черговому засіданні Президії 17:13

«Громадськість неодноразово ставала на захист РЛП «Ялівщина», щоб вберегти її від забудови. Ще минулого року на сесію облради винесли на затвердження Проєкт організації території регіонального ландшафтного парку «Ялівщина», охорони, відтворення та рекреаційного використання його природних комплексів та об’єктів.

На Прилуччині під час пожежі загинула літня жінка 16:39

Сьогодні близько 11 години до прилуцьких рятувальників надійшло повідомлення про пожежу житлового будинку у районному центрі.

Герої посмертно: ще 37 нагород передали рідним 16:08

Ордени Богдана Хмельницького та "За мужність" ІІІ ступеня, медалі «За військову службу Україні» сьогодні передали дружинам, дітям, батькам та іншим близьким Героїв.

За добу сапери виявили 20 вибухонебезпечних предметів 15:29

Впродовж доби саперами частини піротехнічних робіт, підводного та гуманітарного розмінування Аварійно-рятувального загону спецпризначення

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини