Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 1 квітня, 09:56:04

Як пройде «день тиші»: ОПОРА про попередні результати спостереження за виборчим процесом

24.10.2014   21:48Агенцiя

У Дискусійному клубі «Експертна думка» сьогодні, 24 жовтня, відбулася прес-конференція Громадянської мережі ОПОРА та регіонального партнера Поліського фонду міжнародних та регіональних досліджень – «Напередодні «дня тиші»: ОПОРА про попередні результати спостереження за виборчим процесом».

За декілька днів до голосування за народних депутатів майбутнього скликання ОПОРА презентувала попередні підсумки спостереження за перебігом кампанії. Зокрема, йшлося про порушення правил передвиборної агітації та інші зловживання, які були зафіксовані спостерігачами протягом виборчого процесу.

Як зазначив Євгеній Романенко, координатор виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА в Чернігівській області, виборча кампанія є дуже інтенсивною, жорсткою, обмеженої в часі та досить неоднозначною в плані дотримання виборчого законодавства.

Останні два тижні спостерігається активізація агітаційної діяльності кандидатів, застосування чорного піару та брудних технологій. Були зафіксовані випадки непрямого підкупу виборців. В основному порушення були помічені за кандидатами-мажоритарниками, особливо активними в цьому плані виявилися гравці 207 та 208 виборчих округів. По 207-му округу найбільше порушень помічено за Ігорем Рибаковим, а по 208 – за Валерієм Давиденком та Валентином Запорощуком, діяльність яких мала всі ознаки непрямого підкупу виборців.

Випадки чорного піару фіксувалися в усіх округах Чернігівської області. Наймасовіші порушення стосувалися правил благоустрою: розміщення кандидатами агітпродукції в невстановлених місцях.

Крім всього, координатор повідомив, що в день виборів спостерігачі з метою здійснення паралельного підрахунку голосів будуть знаходитися на окремих дільницях Чернігівщини від маленьких сіл до великих населених пунктів. Інформація про перебіг процесу голосування на Чернігівщині постійно оновлюватиметься на сайті Громадянської мережі ОПОРА. Також відомості про порушення оперативно з’являтимуться на мапі порушень. 

Ольга Рись, прес-секретар виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА в Чернігівській області, розповіла про заходи, проведені під час виборчої кампанії. Зокрема, мова про ряд експертних обговорень та публічних дебатів між кандидатами в народні депутати по 205, 206, 207 та 209 виборчих округах.

Наприкінці представники мережі ОПОРА звернулися до всіх суб’єктів виборчого процесу з проханням, можливо, вперше провести «день тиші» із дотриманням вимог виборчого законодавства.

Останні новини Чернігівщини

Чернігівцям-власникам пошкоджених квартир компенсують витрати на квартплату та тепло 13:09

Депутати одноголосно затвердили Програму компенсації комунальних послуг, наданих мешканцям багатоповерхової забудови Чернігова, житло яких було пошкоджене внаслідок російської військової агресії, на 2023 рік.

З квітня рецептурні препарати можна буде придбати в аптеці не лише за паперовим, а й за електронним рецептом 13:07

Рецептурними є близько 60% зареєстрованих в Україні лікарських засобів. Саме на них потрібен рецепт лікаря.

Депутати Чернігівської міської ради погодили фінансування для міської військової адміністрації 12:20

З бюджету Чернігівської міської територіальної громади на фінансове забезпечення діяльності Чернігівської міської військової адміністрації у 2023-му році спрямують трохи більше трьох мільйонів гривень.

Про розвиток сімейних форм виховання в області — на координаційній раді у справах дітей 12:19

Як влаштувати сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, у сімейні форми виховання, а також про стан розвитку послуги патронату над дитиною в області, говорили 30 березня на розширеному засіданні координаційної ради у справах дітей.

Поліція інформує: на Чернігівщині скорочено тривалість комендантської години 11:10

З 1 квітня комендантська година на Чернігівщині триватиме з 00:00 ночі до 04:00 ранку.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини