Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 25 червня, 07:28:41

Сергій Журман: Запорукою стабільності держави є продовольча безпека, яку ми повинні забезпечити

13.10.2014   15:19

Про це, зокрема, йшлося 13 жовтня під час оперативної наради з керівниками структурних підрозділів облдержадміністрації.

Серед основних питань наради – хід виконання завдань щодо посіву озимих культур, які закладають фундамент урожаю наступного року.

Сільгосппідприємства області створили достатню матеріально-технічну базу для забезпечення посіву. Обсяг підготованого якісного насіння озимих культур високих репродукцій становить 40,5 тисяч тонн – 119% до потреби, вистачає пестицидів та мінеральних добрив.

В області вже посіяно 198,2 тисяч гектарів озимих культур на зерно, що складає 96% до прогнозу. Завершили посів озимини Новгород-Сіверський, Ріпкинський, Бахмацький, Ічнянський, Талалаївський, Городнянський, Корюківський, Менський та Носівський райони.

Найгірша ситуація в Срібнянському та Варвинському районах, де озимі культури посіяні лише відповідно на 35% та 40% прогнозованих площ.

За словами Сергія Журмана, ситуація має бути виправлена найближчим часом, адже область має всі передумови, щоб вкластися у визначені терміни та обсяги посіву озимих. Особливий наголос в.о. голови облдержадміністрації зробив на важливості засіву пшениці та жита, які є основними продовольчими культурами нашого краю.

– Виконання завдань з посіву озимих зернових – ключове питання цьогорічної осінньої польової кампанії. Запорука стабільності держави першу чергу базується на продовольчій безпеці. І для гарантування цієї безпеки ресурсного потенціалу області цілком достатньо. Головне – вчасно завершити посівні роботи та сподіватися на сприятливі погодні умови, - підкреслив Сергій Журман.

В ході оперативної наради також обговорено низку актуальних питань життєдіяльності області: підготовку закладів житлово-комунального господарства та соціальної сфери до опалювального сезону, стан розрахунків за спожитий природний газ, цінову ситуацію тощо.
 

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 32 нові випадки COVID-19

Виявлено 32 нові випадки COVID-19 17:08

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 24 червня в області зафіксовано 32 нові випадки COVID-19.

У Чернігові створений ще один орган самоорганізації населення

У Чернігові створений ще один орган самоорганізації населення 15:01

Чернігівська міська рада на засіданні 24 червня, відповідно до законодавства, дала дозвіл на створення органу самоорганізації населення (ОСН) «Вуличний комітет по вул. Приміській в м. Чернігові».

До 25-ї річниці Конституції України. Конституційний процес в архівних документах

До 25-ї річниці Конституції України. Конституційний процес в архівних документах 14:58

Напередодні 25-ї річниці Конституції України пропонуємо ознайомитися з копіями архівних документів, присвячених історії прийняття Основного Закону.

Децентралізація та туризм: як громадам використати наявний туристично-рекреаційний потенціал

Децентралізація та туризм: як громадам використати наявний туристично-рекреаційний потенціал 14:54

Така тема дводенного навчання за короткостроковою програмою підвищення кваліфікації голів та заступників голів територіальних громад, яке сьогодні розпочалося у Чернігівському регіональному центрі підвищення кваліфікації.

До Регламенту Чернігівської міськради внесені передбачені законодавством зміни щодо голосування в земельних питаннях

До Регламенту Чернігівської міськради внесені передбачені законодавством зміни щодо голосування в земельних питаннях 12:51

На сесійному засіданні Чернігівської міської ради 24 червня першим питанням затверджені зміни до її Регламенту, які пов’язані зі змінами законодавства по земельних питаннях.