Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 23 червня, 02:16:52

Оренда водойм на Чернігівщині буде здійснюватись відповідно до нових вимог чинного законодавства

10.10.2014   07:45

Питання надання водних об’єктів у користування на умовах оренди відповідно до положень чинного законодавства розглянули на нараді, яка відбулась 9 жовтня під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Костянтина Лубенцова.

В обговоренні взяли участь керівники відповідних структурних підрозділів ОДА, представники Деснянського басейнового управління водних ресурсів, Головного управління Держземагенства, Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства та Державної екологічної інспекції у Чернігівській області.

Як зазначалось, на Чернігівщині налічується близько 5 тисяч водойм, з яких 1882 є штучними. Перспективними для надання в оренду, за результатами зведеної інвентаризації, є 1360 водойм, що мають площу більше 0,5 га.

На даний час в оренді на території області перебуває 169 водних об’єктів із загальної площею водного дзеркала 1,8 тисяч гектарів.

Починаючи з 1 липня поточного року надання у користування водойм на умовах оренди здійснюється при наявності паспорта водного об’єкту. Замовником паспорта виступає орендодавець, облдержадміністрація або відповідний орган місцевого самоврядування. У затвердженому порядку вже паспортизовано 6 ставків та 1 водосховище.

Плата за користування водоймою надходить до обласного бюджету. У середньому вартість використання 1 гектару площі водойми, відповідно до діючих договорів, становить 30 гривень. За дев’ять місяців поточного року орендарями до бюджету області перераховано 39,6 тисяч гривень. Згідно розрахунків за методикою, розробленою Міністерством екології та природних ресурсів, планується збільшення плати за користування водним об’єктом в середньому до 300 гривень за 1 гектар. Від цього дохід обласного бюджету також збільшиться на 2 мільйони гривень, при передачі всіх перспективних водойм в оренду.

За результатами обговорення учасники наради ухвалили рішення про необхідність підготовки проекту розпорядження облдержадміністрації «Про надання у користування на умовах оренди водних об’єктів, розташованих на території Чернігівської області» та здійснення організаційних заходів щодо забезпечення місцевими органами влади однозначного застосування положень чинного законодавства з питань надання в оренду водних об’єктів.
 

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 19 нових випадків COVID-19

Виявлено 19 нових випадків COVID-19 17:09

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 22 червня в області зафіксовано 19 нових випадків COVID-19.

Поліція Чернігівської області представила щотижневий звіт про свою роботу 15:11

Інфографіка поліції демонструє кількість розкритих злочинів, задокументованих правопорушень та затриманих осіб за минулий тиждень.

Чернігівські рятувальники врятували з пастки каченят, черепаху та вужа

Чернігівські рятувальники врятували з пастки каченят, черепаху та вужа 15:10

22 червня о 08:10 до оперативно-координаційного центру Головного управління ДСНС України у Чернігівській області від небайдужих перехожих надійшло повідомлення про те, що в обласному центрі до споруди дамби на р. Стрижень, в районі вул. Берегової, в котрий раз потрапили дикі каченята, черепаха та вуж, які впали туди через занадто крупну огороджувальну решітку.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 406 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 406 осіб 13:14

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 22 червня в області першою та другою дозою щеплено 52 870 людей.

Земельні махінатори на Чернігівщині: самозванці зареєстрували клон компанії матері покійного нардепа Давиденка і хочуть приборкати земельний банк

Земельні махінатори на Чернігівщині: самозванці зареєстрували клон компанії матері покійного нардепа Давиденка і хочуть приборкати земельний банк 12:01

Родина покійного нардепа Валерія Давиденко намагається протидіяти махінаторам, які створили клон на їх компанію "Агродім" і тепер хочуть приборкати їх земельний банк.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини