Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 20 вересня, 04:14:38

Питання захисту громадян під час надзвичайних ситуацій обговорено у Чернігові

09.10.2014   07:49

«Синергія всенародного патріотизму навколо ідей незалежності та цілісності нашої держави стала тією дієвою силою, яка захистила Чернігівщину від спроб агресора посіяти серед жителів області сепаратизм, братовбивчу ненависть і паніку. Ми вистояли, але наша боротьба ще не закінчена», - сказав під час свого виступу на «круглому столі» «Захист громадян під час надзвичайних ситуацій» голова обласної ради Микола Звєрєв.

Захід відбувся 8 жовтня у Чернігові за участі заступника голови СБУ Андрія Левуса, екс-секретаря РНБО України Андрія Парубія, першого заступника голови обласної ради Олександра Кодоли, обласного військового комісара Костянтина Нікуліна, командира спецбатальйону МВС «Чернігів» Романа Пицьківа, голови обласного громадського формування «Самооборона Чернігівщини» Володимира Федорока та інших.

Під час «круглого столу» його учасники озвучили коло проблем над вирішенням яких владі необхідно працювати в першу чергу, обговорили низку конкретних заходів щодо покращення системи цивільної оборони краю та обмінялися баченням стосовно подальшого розвитку подій у державі у зв'язку з наближенням парламентських виборів.

Так, зокрема, на переконання Андрія Парубія, головним завданням новообраної Верховної Ради, буде здійснення пакету системних реформ, які давно назріли, але прийняття яких діючий склад парламенту гальмує. І однією з таких перших реформ має стати нова військова доктрина України. Цей документ має враховувати нові принципи формування Збройних Сил України, народного ополчення, тилового забезпечення тощо. На переконання політика, моделлю для України могли б слугувати Ізраїль та Швейцарія. Колегу по дискусії у цій думці підтримали заступник голови СБУ Андрій Левус та обласний військовий комісар Костянтин Нікулін. На їхнє переконання треба кардинально настільки змінити систему територіальної оборони, щоб у випадку зовнішньої агресії кожний громадянин чітко знав своє місце і роль в системі оборони.

У свою чергу, перший заступник голови обласної ради Олександр Кодола звернув увагу присутніх на завданнях, які стоятимуть перед територіальними батальйонами оборони після їх повернення на Чернігівщину. За його словами, це, передусім, охорона громадського порядку. Керівник також висловив надію, що найближчим часом в рамках ротації до Чернігова буде повернуто 13-й батальйон територіальної оборони. Користуючись нагодою він висловив усім бійцям, які перебували, або продовжують перебувати в зоні АТО, подяку за проявлені мужність і героїзм.

Командир спецбатальйону МВС «Чернігів» Роман Пицьків, бійців якого сьогодні чернігівці вітали з поверненням з фронту, закликав представників влади не чекати майбутніх виборів, а вже зараз докласти максимальних зусиль для поліпшення безпеки громадян. «382 бомбосховища в області повинні бути негайно приведені в порядок, а ті, хто цьому заважають, мають бути покарані», - наголосив комбат. Він також висловив сподівання, що зустрічі в форматі «круглих столів» за участі представників силового блоку, органів влади, громадськості та ЗМІ продовжуватимуться і надалі.
 

Останні новини Чернігівщини

Смаічні рецепти вихідного дня: 8 приголомшливих французьких соусів, які можна легко приготувати вдома

Смаічні рецепти вихідного дня: 8 приголомшливих французьких соусів, які можна легко приготувати вдома 13:07

Будь-яку найсмачнішу страву може зіпсувати один маленький нюанс. З іншого боку, цей самий нюанс може кардинально поліпшити смак навіть найбільш невдалої страви.

11 міфів у психології, в які всі чомусь досі вірять

11 міфів у психології, в які всі чомусь досі вірять 13:00

Швидше за все, не залишилося жодної людини, яка хоч раз не пройшла б який-небудь психологічний тест.

Гороскоп на наступний тиждень з 20 по 26 вересня

Гороскоп на наступний тиждень з 20 по 26 вересня 12:33

Головна подія тижня відбудеться 23 вересня. Йдеться про осіннє рівнодення, у цей день Сонце зайде у знак Терезів. Крім того, період з вівторка до п’ятниці відрізняється завзятістю, посиленням свого впливу, захопленням влади.

19 вересня - День народження смайла

19 вересня - День народження смайла 12:24

19 вересня 1982 в 11:44 ранку Скотт Фалман, професор психології університету Карнегі Меллон у Піттсбурзі, відправив колегам електронне повідомлення.