Коли люстрація перетворюється у політичне переслідування
"Вимагаємо зупинити маховик репресій та переслідувань з політичних мотивів під гаслами люстрації", - про це йдеться у резолюції форуму Опозиційного блоку "Мир. Стабільність. Відродження", що відбувся 14 вересня у Києві. Саме таку конкретну вимогу до влади одностайно підтримали учасники форуму, які представляли всю Україну.
А вже 16 вересня під акомпанемент гучної акції з кількох сотень мітингувальників, з порушенням регламенту та під шаленим тиском окремих депутатів від ВО "Свобода" та ВО "Батьківщина" Верховна Рада ухвалила закон про так звану люстрацію. Депутати навіть не бачили остаточного тексту закону.
"Нашим європейським партнерам влада каже, що саме такого закону вимагала громадськість у ході масових акцій протесту взимку 2013-2014 років. Насправді ж, замість усунення від влади чиновників за конкретні приклади корупції, хабарництва та зловживань, цей закон використають для боротьби з політичними опонентами. Окремі радикальні незаконні воєнізовані формування сприймають цей закон як своєрідне право на силову люстрацію, яка на місцях супроводжується насильством, пограбуваннями та погрозами фізичного знищення", - каже заступник голови Комітету обласної організації Партії розвитку України Віталій Голець.
Крім того, окремі особи настільки "захопились" люстрацією та безпідставним переслідування державних службовців та політичних опонентів, що вже самі підпадають під дію кримінального кодексу.
"Інколи здається, що окремі політики та громадські діячі живуть у паралельному вимірі - їх не цікавить нічого крім люстрації. Неначе немає у нас тяжкої кризи у економіці та фінансах. Неначе немає в країні сотень тисяч біженців, тисяч загиблих серед військовослужбовців та цивільного населення", - каже Олег Шеремет, учасник форуму Опозиційного блоку, заступник голови Комітету обласної організації Партії розвитку України. - "Згадаймо, як після Помаранчевої революції Президент Ющенко звільнив з державних установ десятки тисяч службовців. Внаслідок цього машина державного управління просто зупинилися, а країна занурилася в глибоку управлінську кризу, що мала незворотній характер.
Цікаво, що під дію щойно прийнятого закону про люстрацію підпадає … Президент Петро Порошенко. Оскільки працював в Уряді Януковича більше року. Та й більшість депутатів та владців у різні часи поєднувались у різні коаліції як із з Партією регіонів, так із КПУ.
Представники політичних партій та громадських організацій, які об'єднались в Опозиційний блок, розуміють, що країна потребує оновлення. Однак, таке оновлення не можна починати з репресій та утисків
"Опозиційний блок не дозволить, щоб у сучасній України відроджувались середньовічні політичні розправи, а сотні тисяч ні в чому не винних службовців підпали під дію політичних репресій", - заявляє Голова виконкому Партії розвитку України Сергій Ларін. - "Влада має займатися економікою та реформами, а не організовувати масові переслідування політичних опонентів. Зараз треба думати як зупинити війну, врятувати промисловість та підготуватися до зими".
Прес-служба Партії розвитку України
PR

Останні новини Чернігівщини
Крістіна Опанасенко — бронзова призерка Кубка Європи з дзюдо серед юніорів у Познані 13:24
У Познані (Польща) завершився Кубок Європи з дзюдо серед юніорів до 21 року - Poznan Junior European Cup 2026.
Поліцейський з Чернігівщини став чемпіоном України з кікбоксингу 12:26
Наприкінці березня в Києві відбувся Чемпіонат України з кікбоксингу ISKA. Він зібрав близько 700 спортсменів з 22 областей України. Водночас ці змагання стали відбірковим етапом до Чемпіонату Європи та Чемпіонату світу, що відбудуться цього року в Німеччині та Іспанії відповідно.
Маємо спільними зусиллями забезпечити безперебійний зв’язок в обласному центрі: Сергій Зенченко – на зустрічі з мобільними операторами та комунальниками 11:44
Стабільна робота екстрених служб та критичної інфраструктури обласного центру, а, як наслідок, і безпека чернігівців, особливо у разі тривалих відключень світла, залежить від безперебійної роботи мобільного зв’язку та інтернету.
Поліція Чернігівщини інформує: з 1 квітня встановлено нерестову заборону на вилов водних біоресурсів 11:22
З метою створення сприятливих умов для природного відтворення водних біоресурсів відсьогодні на переважній більшості рибогосподарських водних об’єктів України розпочинається традиційна весняно-літня нерестова заборона.
Ігор Соловей — призер міжнародного турніру зі стрільби у Вроцлаві 10:47
У польському Вроцлаві завершились міжнародні змагання зі стрільби кульової 15TH GRAND PRIX OF WROCŁAW AND LOWER SILESIA, що тривали з 25 по 29 березня.