Влада, правоохоронці, підприємці: почути один одного
3 вересня в обласній державній адміністрації підприємці озвучували проблеми, які заважають їм легально та ефективно працювати.
Їх слухали та відповідали на запитання голова облдержадміністрації Володимир Івашко, прокурор області Володимир Стеценко, начальник УСБУ в області Олександр Довженко та начальник УМВС в області Олег Демченко. Присутні на зустрічі були й представники Громадської ради при облдержадміністрації.
Більшість озвучених підприємцями питань стосувалися явищ, які хоч і скоротилися при зміні влади, але існувати не перестали навіть з фактичним введенням мораторію на перевірки бізнесу різними інспекціями до кінця року. Це, зокрема, перевищення службових повноважень правоохоронцями, відсутність реагування на заяви та звернення, тиск на підприємців тощо.
Підприємці наголошували: вони відстоюватимуть свої права на ведення бізнесу без хабарів та захищатимуться від бажаючих незаконно мати зиск з їхнього прибутку.
Як підкреслив голова облдержадміністрації, враховуючі складні реалії сьогодення, влада, бізнес та правоохоронні органи повинні працювати як ніколи тісно та злагоджено.
Він висловив щиру подяку підприємцям області за ту допомогу, яку вони постійно надають нашим військовослужбовцям, які виконують бойові завдання на сході країни.
Також очільник області закликав силові структури оперативно реагувати на звернення підприємців, не замовчувати резонансні справи та налагодити системний діалог з громадськістю.
У свою чергу правоохоронці відповіли на всі гострі запитання підприємців та запевнили, що усі порушені справи будуть належним чином розслідувані та доведені до громадськості. Зокрема, питання «Ялівщини», банку «Демарк», ПАТ «Домобудівник» та інші.
– Усі ми разом – влада, громадськість, бізнес та правоохоронні органи повинні раз і назавжди ліквідувати штучні перепони на шляху до розвитку підприємництва. Адже зараз нам як ніколи потрібно, щоб економіка області стабільно працювала, щоб створювалися нові робочі місця, сплачувалися податки, збільшувалися надходження до бюджету.
Ми, у свою чергу, готові до співпраці, щоб кожен підприємець бачив в особі чиновника помічника і партнера, - підбив підсумки наради Володимир Івашко.
Останні новини Чернігівщини
Власна справа, народжена з мрії та досвіду… 13:08
Юрій Нешкуренко з Чернігова давно знав, чим хоче займатися. За освітою він — слюсар з ремонту автомобілів, а на практиці — людина, до якої зверталися друзі та знайомі по допомогу з автівками. Ремонт власного авто, поради іншим, робота «для своїх» — усе це поступово переросло у мрію про власну справу.
Про ставки податків для фізичних осіб-підприємців 13:06
Пунктом 293.1 ст. 293 Податкового кодексу України (далі – Кодексу) визначено, що ставки єдиного податку для платників першої групи встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі – прожитковий мінімум), другої групи – у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (далі – мінімальна заробітна плата).
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 13:02
Протягом минулої доби зареєстровано 11 небезпечних подій, а саме: 11 пожеж.
Поліція викрила двох зухвалих зловмисників, які вчинили бійку та погрожували зброєю у Прилуках 08:36
За оперативного супроводу співробітників відділу кримінальної поліції Прилуцького районного відділу поліції слідчі під процесуальним керівництвом Прилуцької окружної прокуратури повідомили про підозру двом чоловікам, які вчинили хуліганські дії біля одного з ресторанів міста.
У Козельці поліцейські затримали підозрювану у вбивстві знайомого 08:34
Поліцейські відділення №1 (сел. Козелець) Чернігівського райуправління поліції затримали 42-річну місцеву мешканку, яка під час сварки вбила свого знайомого. Поліцейські помістили затриману до ізолятора тимчасового тримання.