П’ятьох чернігівських танкістів звільнили з полону в зоні АТО
Наразі вони знаходяться у медичних закладах Дніпропетровська
Про це стало відомо під час прес-конференції в Дніпропетровській облдержадміністрації.
Голова переговорної групи генерал-полковник Володимир Рубан повідомив, що операцію з визволення розробляла група Офіцерського корпусу за участі батальйону «Айдар». Українські військові були звільнені на умовах обміну на рівну кількість полонених, яких раніше захопив батальйон «Айдар» під Луганськом.
«Ми їхали за однією групою військовополонених. Але в ході переговорів прийняли рішення забрати іншу групу. Вони всі поранені і всім була потрібна термінова медична допомога», - розповів він. - Відразу ж з Луганська ми відправилися в Дніпропетровськ. Те, що нам на зустріч були направлені автомобілі швидкої допомоги, показує, що тут, в Дніпропетровську, адміністрація вміє працювати», - зазначив він.
Володимир Рубан додав, що важкі осколкові та кульові поранення військові отримали на полі бою.
«Обличчя війни змінюється. Військовослужбовці, яких ми привезли, нещодавно потрапили в полон. Катування до них не застосовувалися. Умови утримання задовільні», - наголосив він.
Також Володимир Рубан розповів про нову тактику поведінки терористів щодо полонених українських військових.
«Наша група помітила тенденцію, яка зараз проявляється на Луганській і Донецькій стороні. Військовополоненим наполегливо пропонується перейти на територію Російської Федерації і звідти обіцяється визволення, - сказав він. - Наскільки ми розуміємо, військовополонені, які будуть переміщені на територію Росії, потраплять до в'язниці, під статтю. Тому ми рекомендуємо їм залишатися все ж на території України».
adm.dp.gov.ua
ВІДЕО ТСН
Останні новини Чернігівщини
Уряд запускає кешбек на пальне — українці зможуть отримати від 5% до 15% компенсації 12:17
Зростання цін на пальне має глобальні причини і пов'язане з війною на Близькому Сході та її наслідками для світових енергетичних ринків. Держава реагує на ці виклики, щоб захистити добробут громадян.
Чернігівські стрільці здобувають медалі на чемпіонаті України у Львові 12:16
Вітаємо вихованців Чернігівської обласної школи вищої спортивної майстерності Олену Костевич та Ігоря Солов’я, які здобули золото у вправі ПП-мікст.
Псевдобанкіри заволоділи коштами жінки у сумі понад 55 тисяч гривень: поліція застерігає громадян від шахраїв 12:13
Поліцейські закликають мешканців Чернігівщини не передавати стороннім особам жодних відомостей про свої банківські картки та уникати операцій з переказу грошей на невідомі рахунки.
Надзвичайні події в області за останню добу 11:01
Протягом минулої доби зареєстровано 9 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 8 пожеж. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.
єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 12 чернігівців, за знищене — троє 10:57
Виконавчий комітет Чернігівської міської ради 19 березня затвердив чергові рішення комісій із розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені/знищені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України.