Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 17 березня, 10:01:22

Володимир Івашко: Не треба відволікати аграріїв від збирання врожаю

31.07.2014   15:31

Пора жнив для хліборобів Чернігівщини є своєрідним випробуванням злагодженості дій як господарського комплексу, так і органів влади.

Завдання, поставлене в цьому році в цій складній для держави ситуації – стабілізувати обсяги виробництва зерна на одержаних в попередні роки показниках – а це 3 млн тонн.

Про хід жнив та підготовку до посіву озимих йшлося на розширеному засіданні Колегії облдержадміністрації.

За словами директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Олександра Савченка, у цьому році холодний червень поряд з двохдекадними дощами липня відтермінували початок збирання на тиждень. А разом із збиральними роботами майже на 21 день.

Сьогодні область має намолоченими понад 500 тис. тонн зерна. Залишилося ще 40% незібраних площ.

70% з 1211-ти наявних зернозбиральних комбайнів працюють більше 10-ти років. З метою поліпшення ситуації та зменшення строків збирання, запобігаючи втратам зерна, передбачається додатково залучити близько 260 зернокомбайнів.

Попереду не менш важлива робота – збирання кукурудзи на зерно.

Відповідно до обласної Програми формування регіональних ресурсів продовольчого зерна, потреба області в продовольчому зерні для виробництва хліба та хлібобулочних виробів на 2014-2015 маркетинговий рік складає 53,7 тис тонн, в тому числі: пшениці – 41,3 тис тонн, жита – 12,4 тис тонн. На сьогодні Програму виконано на 22%.

Але в цю гарячу пору є для аграріїв певні стримуючі фактори, про які говорив голова Чернігівського обласного союзу сільськогосподарських підприємств, директор ТОВ «Козацьке» Бобровицького району Сергій Чубовський.

За його словами, в період жнив значно активізувалася діяльність контролюючих та перевіряючих органів, які заважають роботі сільгосппідприємств та ставлять збиральну кампанію під загрозу зриву. До того ж багатьох працівників, задіяних на збиранні урожаю, було мобілізовано.

На це голова облдержадміністрації відповів, що зараз головне завдання – зібрати врожай вчасно і з мінімальними втратами, тому влада зробить все можливе для нормальної роботи сільгосппідприємств.

– Не треба відволікати аграріїв від збирання врожаю, контролюючі органи та наглядові структури почекають, - підкреслив Володимир Івашко.

Він зауважив: необхідно вжити необхідних заходів, щоб допомогти аграріям довести до кондицій зерно у частині сушіння. Основна маса сушарок в районах на газу і перевести їх на альтернативне паливо швидко не вдасться. А сушити зерно потрібно, особливо зерно кукурудзи.

До того ж зараз треба закласти якісне підґрунтя для майбутнього врожаю озимих культур. І зробити це у відповідності до науково обґрунтованих вимог та згідно з планами нарощування обсягів виробництва.

– Аграрний потенціал області має значні резерви, тому наше завдання – розвивати галузь, використовуючи їх у повному обсязі, - наголосив очільник області.
 

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні події в області за останню добу 09:33

Протягом минулої доби зареєстровано 9 небезпечних подій, а саме: 9 пожеж.

17 березня: цей день в Україні і світі

17 березня: цей день в Україні і світі 09:30

День 1483 Російська агресія - Day 1483 Russian aggression

Ветеран війни з Прилуччини повернувся до роботи завдяки підтримці служби зайнятості

Ветеран війни з Прилуччини повернувся до роботи завдяки підтримці служби зайнятості 14:10

Після демобілізації з лав ЗСУ та повернення до цивільного життя ветеран війни з Прилуччини Валентин Соляник отримав нову можливість для професійної реалізації. Знайти роботу йому допомогли фахівці служби зайнятості у співпраці з місцевим роботодавцем.

Поліцейські Чернігівщини викрили групу зловмисників, які у СІЗО налагодили шахрайську схему заволодіння грошовими коштами громадян

Поліцейські Чернігівщини викрили групу зловмисників, які у СІЗО налагодили шахрайську схему заволодіння грошовими коштами громадян 13:06

Слідчі поліції Чернігівської області за оперативного супроводу обласного управління стратегічних розслідувань, відділу протидії кіберзлочинності, співробітників Державної установи «Чернігівський слідчий ізолятор» та СБУ, під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури припинили діяльність злочинного угрупування, яке налагодило шахрайську схему із заволодіння грошима громадян.

У січні-лютому 2026 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 1,9 мільярдів гривень податків та зборів 12:36

У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-лютий 2026 року надійшло 1,9 млрд грн від сплати податків і зборів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини