Угода з Європейським Союзом у дії
Більше тижня Україна живе у новому вимірі. Президентом підписано Угоду з Європейським Союзом про зону вільної торгівлі.
Україна відкриває ринок для європейських товарів. Європа надає свій для українських. Економісти прогнозують здешевлення імпортних товарів. А вітчизняні підприємства, які орієнтовані на експорт до Європи, зможуть наростити обсяги виробництва. Особливо ті, які роками вибудовували економічні відносини з європейськими країнами.
— Експорт до країн Європи зростатиме. І вже зростає. Нещодавно оприлюднені статистичні дані щодо зростання експорту товарів з Чернігівщини до ЄС на рівні 30%.
— З іншого боку, знизився експорт до Російської Федерації. Є проблеми у ряду молокопереробних підприємств області у зв’язку з забороною імпорту до Росії. Наприклад, Менський сир, який більш ніж на 90% орієнтований на російського споживача.
— Зрозуміло, що тут крім економічних є і політичні чинники. Адже такі кроки сусідньої держави ми неодноразово спостерігали протягом останнього року, — каже Анатолій Мельник, партійний організатор Партії розвитку України у Чернігівській області.
— Частина виробників на Чернігівщині вже кілька років займається підготовкою до виходу своїх товарів на ринки Європи. А деякі тільки почали цю роботу. Скільки знадобиться часу і коштів для модернізації економіки України? Якою буде ціна адаптації вітчизняних товарів до стандартів і регламентів ЄС?
— Уряд має дати відповіді на ці запитання. І не тільки відповіді — термінова допомога таким підприємствам потрібна вже зараз, — наголошує Анатолій Мельник.
Кабінет Міністрів повинен вже зараз діяти і «пом’якшити» наслідки відкриття зони вільної торгівлі з ЄС для окремих галузей. Наприклад, для Чернігівщини особливо актуальним є захист молокопереробних заводів та підприємств харчової промисловості.
А громадськість має отримати повну інформацію про умови підписання Угоди про зону вільної торгівлі з ЄС. Адже Україна повинна захищати національного товаровиробника, а не європейського.
Іван Литвин
PR
Останні новини Чернігівщини
У Киїнському ліцеї завершився капітальний ремонт за підтримки Бельгії 17:22
У Киїнському ліцеї імені Костянтина Светенка завершився капітальний ремонт – комплексна енергоефективна модернізація будівлі.
За участі «Ковальської» у Чернігові встановили сертифіковане мобільне укриття 13:20
У Чернігові на вулиці Береговій встановили мобільне укриття за участі промислово-будівельної групи «Ковальська». Захисна споруда призначена для тимчасового укриття людей під час повітряних тривог у місцях їх масового перебування.
На Чернігівщині ярими культурами засіяно майже 80% від запланованого 12:27
Аграрії області нарощують темпи сівби: під ярими культурами – 826,7 тис. га. Це становить майже 80% від запланованих обсягів.
Ніжинські поліцейські затримали підозрюваного у збуті наркотиків 11:16
Оперативники Ніжинського районного управління поліції задокументували декілька фактів збуту наркотичних засобів, до яких причетний місцевий мешканець. Зловмисника затримали. Йому загрожує до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Надзвичайні події в області за останню добу 11:14
Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій а саме: 1 випадок загибелі на водних об’єктах та 5 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа.