Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 30 березня, 10:55:17

Процедура державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців 8 липня спрощується

05.07.2014   13:59

Верховною Радою прийнято Закон України від 13.05.2014 N 1258-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення процедури державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців за заявницьким принципом», який спрощує процедуру державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця за її рішенням.

Відтепер, державна реєстрація припинення підприємницької діяльності фізичних осіб-підприємців (далі - ФОП) буде здійснюватись за заявницьким принципом замість принципу мовчазної згоди та буде скорочено термін державної реєстрації припинення таких осіб до 1 дня.

Згідно ст.47 діючого Закону України від 15.05.2003 р. № 755-IV "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" процедура державної реєстрації припинення підприємницької діяльності ФОП складається з двох етапів.

На першому етапі до Єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців Держреєстратором вноситься запис про рішення ФОП щодо припинення підприємницької діяльності на підставі поданої нею (або уповноваженою особою) заяви про припинення підприємницької діяльності із зазначенням відомостей про порядок та строк заявлення кредиторами своїх вимог (частина перша ст.47 Закону про реєстрацію).

На другому етапі безпосередньо проводиться державна реєстрація припинення підприємницької діяльності ФОП на підставі поданих Держреєстратору фізичною особою-підприємцем (уповноваженою особою) документів, визначених частиною одинадцятою статті 47 Закону про реєстрацію.

Законом №1258 внесені зміни, зокрема, до Закону про реєстрацію в частині скасування двохетапної процедури припинення підприємницької діяльності для ФОП, а також усунення необхідності збирати та подавати державному реєстратору довідки про відсутність заборгованості із сплати податків та зборів та єдиного соціального внеску.

Закон №1258 офіційно опублікований 7 червня 2014 р. в газеті «Голос України» та відповідно до його положень набирає чинності через місяць з дня його опублікування.

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові через повідомлення про замінування не можуть розпочати роботу сесії міськради 10:53

У Чернігові депутати міської ради не можуть розпочати чергову сесію й чекають, поки поліція перевірить приміщення на наявність вибухівки.

НФОРМАЦІЯ про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за період з 8:00 29 березня по 8:00 30 березня 2023 року 09:43

Протягом минулої доби зареєстровано 7 небезпечних подій, а саме: 1 надзвичайну ситуацію природного характеру, 5 пожеж та 1 аварійну ситуацію на системах життєзабезпечення.

 30 березня - цей день в Україні та в світі

30 березня - цей день в Україні та в світі 09:41

ДЕНЬ 400 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 400 RUSSIAN AGRESSION

Автопарк Чернігівщини поповнився на 6 шкільних автобусів 12:59

Волонтери Львівщини доставили з Польщі для Чернігівщини 6 автобусів.