Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 22 червня, 02:15:25

Представлено новий проект Конституції громадянського суспільства

27.06.2014   09:19

26 червня у літературно-меморіальному музеї Михайла Коцюбинського вперше на Чернігівщині було презентовано проект за громадською ініціативою «Європейське життя в умовах солідарності. Конституція громадянського суспільства».

В його обговоренні взяли участь голова обласної ради Микола Звєрєв разом із своїм першим заступником Олександром Кодолою та представники громадськості.

Представили проект члени авторського колективу «Конституції» з Києва – журналіст Євген Ґолибард та народний депутат України трьох попередніх скликань Віталій Корж.
За словами Євгенія Ґолибарда, нова Конституція – функціонально-обумовлена, вона вказує на функції, які мають виконувати всі без винятку установи. Структура Основного Закону складаться з трьох частин: Конституційної норми, інституції або посадової особи, що контролюватиме виконання або ж відповідатиме за дотримання вказаної норми та міри відповідальності конкретної особи (інституції) за порушення статті.

В зазначеній Конституції чітко сформульовані моральний, виховний і політичний ідеал. Вона несе в собі суспільний прогрес, взаємну відповідальність влади, громадян і держави.

Не оминув поза увагою Євген Ґолибард і питання місцевого самоврядування. Найвищим дорадчим органом громади на рівні міста районного підпорядкування, селища, села має бути Народне віче (Майдан), на яке в необхідних випадках, авторитетні громадські організації можуть скликати всіх бажаючих. Місцева ж управа повинна брати участь у Народному віче, приймати його пропозиції і вимоги для врахування у поточній і перспективній діяльності.

Держава повинна допомагати у формуванні доходів бюджетів місцевого самоврядування та фінансово його підтримувати і, зокрема, компенсувати витрати органів місцевого самоврядування, що виникли внаслідок рішень органів державної влади, а передусім стимулювати розвиток підприємництва та інших позитивних ініціатив на місцевому рівні.

Микола Звєрєв, звертаючись до присутніх зазначив, що коли не буде прийнято змін до Конституції України, не буде і смислу рухатися далі. Він подякував організаторам проекту за ініціативу його створення, а також підкреслив, що країні потрібна нова Конституція.

- Ми боремося за реформування місцевого самоврядування і тільки «знизу», ініціюючи такі зміни, зможемо домогтися бажаного результату, - наголосив Микола Звєрєв.
Олександр Кодола також подякував гостям за ініціативу, яку вони проявили при створенні нового проекту Конституції. За його словами, зміни до Основного Закону повинні іти від громади. Адже Конституція – це Основний Закон громадянського суспільства і нашої держави.
 

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині майже 267 тис. пацієнтів отримали ліки проти серцево-судинних захворювань за програмою “Доступні ліки” 15:25

“Доступні ліки” – це програма, за якою українці з хронічними захворюваннями можуть отримувати необхідні ліки та медичні вироби безоплатно або з частковою доплатою. Їх вартість напряму аптеці відшкодовує Національна служба здоров’я України. Програма дозволяє зменшити фінансове навантаження на пацієнтів та збільшити доступність ліків.

Конфлікт “двовладдя” в Чернігові: яку участь в цьому приймають локальні медіа 15:18

Низка чернігівських медіа та пабліків в соціальних мережах вже понад півтора роки втягнута у протистояння між Чернігівськими міською радою та міською військовою адміністрацією. Це відображається на матеріалах видань, які присвячені висвітленню позицій сторін. Хто на чиєму боці, - розбираємося у цьому блозі.

Директорка центру реабілітації ветеранів Ксенія Возніцина: “Невидиме поранення потребує лікування так само, як і фізичне”

Директорка центру реабілітації ветеранів Ксенія Возніцина: “Невидиме поранення потребує лікування так само, як і фізичне” 15:11

Психічні травми у військових та цивільних, постраждалих від війни, — проблема масштабна, яка не зникне після завершення бойових дій. Радше варто очікувати, що насліки невидимих поранень тільки посилюватимуться та набуватимуть інших проявів. На цьому наголошує директорка Центру психічного здоровʼя та реабілітації ветеранів “Лісова поляна” Ксенія Возніцина.

Від фізичної до продовольчої безпеки: начальник ОВА відвідав Бахмацьку громаду 15:05

Свій робочий візит до Бахмацької ТГ начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус у супроводі начальника Ніжинської РВА Григорія Ковтуна та голови громади Павла Шимка розпочав із одного з навчальний закладів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини