Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 26 березня, 18:00:28

Представлено новий проект Конституції громадянського суспільства

27.06.2014   09:19

26 червня у літературно-меморіальному музеї Михайла Коцюбинського вперше на Чернігівщині було презентовано проект за громадською ініціативою «Європейське життя в умовах солідарності. Конституція громадянського суспільства».

В його обговоренні взяли участь голова обласної ради Микола Звєрєв разом із своїм першим заступником Олександром Кодолою та представники громадськості.

Представили проект члени авторського колективу «Конституції» з Києва – журналіст Євген Ґолибард та народний депутат України трьох попередніх скликань Віталій Корж.
За словами Євгенія Ґолибарда, нова Конституція – функціонально-обумовлена, вона вказує на функції, які мають виконувати всі без винятку установи. Структура Основного Закону складаться з трьох частин: Конституційної норми, інституції або посадової особи, що контролюватиме виконання або ж відповідатиме за дотримання вказаної норми та міри відповідальності конкретної особи (інституції) за порушення статті.

В зазначеній Конституції чітко сформульовані моральний, виховний і політичний ідеал. Вона несе в собі суспільний прогрес, взаємну відповідальність влади, громадян і держави.

Не оминув поза увагою Євген Ґолибард і питання місцевого самоврядування. Найвищим дорадчим органом громади на рівні міста районного підпорядкування, селища, села має бути Народне віче (Майдан), на яке в необхідних випадках, авторитетні громадські організації можуть скликати всіх бажаючих. Місцева ж управа повинна брати участь у Народному віче, приймати його пропозиції і вимоги для врахування у поточній і перспективній діяльності.

Держава повинна допомагати у формуванні доходів бюджетів місцевого самоврядування та фінансово його підтримувати і, зокрема, компенсувати витрати органів місцевого самоврядування, що виникли внаслідок рішень органів державної влади, а передусім стимулювати розвиток підприємництва та інших позитивних ініціатив на місцевому рівні.

Микола Звєрєв, звертаючись до присутніх зазначив, що коли не буде прийнято змін до Конституції України, не буде і смислу рухатися далі. Він подякував організаторам проекту за ініціативу його створення, а також підкреслив, що країні потрібна нова Конституція.

- Ми боремося за реформування місцевого самоврядування і тільки «знизу», ініціюючи такі зміни, зможемо домогтися бажаного результату, - наголосив Микола Звєрєв.
Олександр Кодола також подякував гостям за ініціативу, яку вони проявили при створенні нового проекту Конституції. За його словами, зміни до Основного Закону повинні іти від громади. Адже Конституція – це Основний Закон громадянського суспільства і нашої держави.
 

Останні новини Чернігівщини

У Чернігівському районі поліція допомогла розшукати зниклу дворічну дитину 11:06

Пошукова операція за участю поліції тривала понад 5 годин: дівчинку знайшли живою і неушкодженою в болоті за 800 метрів від дому.

Компенсація за комунальні послуги власникам пошкоджених квартир. Виконком погодив відповідну Програму

Компенсація за комунальні послуги власникам пошкоджених квартир. Виконком погодив відповідну Програму 11:02

Програма компенсації комунальних послуг, наданих мешканцям багатоповерхової забудови Чернігова, житло яких пошкоджено внаслідок російської військової агресії. Її затвердили на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні, 22 березня.

#Лютий #Опір #Прилуки — телепрем’єра на місцевих каналах Суспільного

#Лютий #Опір #Прилуки — телепрем’єра на місцевих каналах Суспільного 10:54

26 березня о 21:30 дивіться на місцевих каналах Суспільного Мовлення документальний проєкт Суспільне Чернігів #Лютий #Опір #Прилуки. Онлайн-трансляція ефіру — на сайтах місцевих каналів.

Лідія Падалка: «Служба зайнятості фінансово підтримує роботодавців, які працевлаштовують безробітних»

Лідія Падалка: «Служба зайнятості фінансово підтримує роботодавців, які працевлаштовують безробітних» 10:50

Служба зайнятості цьогоріч реалізує низку активних програм, спрямованих на створення нових і збереження існуючих робочих місць, розвиток бізнесу тазабезпечення ефективної зайнятості населення.Зокрема, шляхом надання фінансової підтримки роботодавцям.

Стартував конкурс, за яким ветерани можуть отримати 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток бізнесу

Стартував конкурс, за яким ветерани можуть отримати 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток бізнесу 10:48

24 березня починається відбір заявок на програму фінансування ветеранського бізнесу #Варто “РобиТИ своє”.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини