Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 21 березня, 00:09:53

Жителі Чернігівщини мають отримувати всебічну медичну допомогу

26.06.2014   08:06

Актуальні питання розвитку галузі охорони здоров’я на Чернігівщині обговорили під час чергового брифінгу в облдержадміністрації, який відбувся 25 червня.

Начальник Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Петро Гармаш розповів, зокрема, про фінансування медичної галузі, зазначивши, що в поточному році надійшли кошти у розмірі 960 млн грн., з необхідних 1,36 млрд грн. Але медичні працівники докладають максимум зусиль, щоб надати населенню області якісні послуги.

Найбільшою перешкодою для надання медичної допомоги населенню є суттєва розгалуженість населених пунктів, багато з яких мають невелику чисельність жителів.
У центрах екстреної медичної допомоги налічується 111 автомобілів, з них 36% за технічним станом підлягають списанню, 24,6% потребують капітального ремонту.

Цього року Чернігівщина отримала 35 нових автомобілів для центрів екстреної медичної допомоги. Із них 4 автомобілі класу «А» для хворих, які не потребують серйозного медичного втручання, 28 — класу «Б», які оснащено всім необхідним для надання пацієнтам медичної допомоги, 3 — класу «С», де також, встановлено апарати зі штучної вентиляції легенів. Найближчим часом область отримає ще 8 автомобілів.

Торкнувся Петро Гармаш і питання реформування галузі охорони здоров’я, зазначивши, що Законом України «Про введення мораторію на ліквідацію та реорганізацію закладів охорони здоров’я», який набув чинності з 1 березня 2014 року, подальшу реорганізацію медичних закладів заборонено. Але до цього питання будуть повертатися, адже медицина в Україні потребує суттєвих змін.

Наразі в середньому, укомплектованість медичних закладів лікарями є недостатньою і становить близько 80%. Є райони, де цей показник сягає лише 60%. Тому, на думку Петра Гармаша, майбутнє за потужними лікувальними закладами, які будуть надавати і хірургічну, і екстрену медичну допомогу пацієнтам.

На даний час в області працює близько 240-а сімейних лікарів, ще 38 таких лікарів проходять інтернатуру, і очікується приїзд 38-ми інтернів за результатами розподілу у вищих навчальних закладах. Загалом, на Чернігівщині створено 20 центрів первинної медико-санітарної допомоги, яким підпорядковані ФАПи і амбулаторії.

Під час брифінгу журналісти мали змогу отримати змістовні відповіді на запитання, які стосувались сплати благодійних внесків до медичних закладів, встановлення лікарями важких діагнозів, з метою уникнення громадянами призову до війська, функціонування обласного кардіологічного диспансеру, створення перинатального центру, реорганізації Ріпкинської районної лікарні та амбулаторії у с. Вертіївка Ніжинського району, отримання пацієнтами безкоштовних ліків, лікування хворих на хронічні ниркові захворювання, демографічної ситуації та мобілізації лікарів до війська.
 

Останні новини Чернігівщини

Просування новинних матеріалів у Youtube, Telegram та TikTok: чернігівські журналісти відтепер знають лайфхаки

Просування новинних матеріалів у Youtube, Telegram та TikTok: чернігівські журналісти відтепер знають лайфхаки 15:51

Youtube, Telegram та TikTok мають свої секрети просування відео та текстових новинних матеріалів.

ДБР порушило кримінальне провадження щодо загибелі солдатів у військовій частині на Чернігівщині 15:50

Працівники ДБР розслідують кримінальне провадження за фактом порушення правил поводження зі зброєю (ст. 414 КК України).

Чернігівський драмтеатр популяризує вітчизняну драматургію

Чернігівський драмтеатр популяризує вітчизняну драматургію 15:46

Протягом кожного театрального сезону в репертуарі театру з’являються нові постановки, які потім упродовж років не сходять зі сцени і привертають увагу глядацької аудиторії.

Аудитори Чернігівщини забезпечили відшкодування втрат на суму 28,2 млн грн

Аудитори Чернігівщини забезпечили відшкодування втрат на суму 28,2 млн грн 15:40

За результатами проведених протягом січня – лютого 2023 року ревізій та перевірок закупівель фахівці Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області виявили порушень на суму 2,2 млн грн.

У Чернігівському районі на міні підірвався трактор, чоловік отримав травми

У Чернігівському районі на міні підірвався трактор, чоловік отримав травми 15:37

17 березня о 10:53 на узбіччі автодороги загального користування в напрямку села Скоринець Чернігівського району стався підрив трактора на вибуховому пристрої, попередньо протитанковій міні.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини