Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 24 червня, 00:26:15

Чернігівщина стане областю з найбільшим природно-заповідним фондом в Україні. ВІДЕО

16.06.2014   17:24

Найближчим часом Чернігівська область може вийти на перше місце в Україні за площами, зайнятими землями природно-заповідного фонду. Про це повідомила в. о. директора Департаменту екології та природних ресурсів обласної державної адміністрації Катерина Тканко на традиційному щотижневому брифінгу.

Такий ривок уперед станеться, якщо на сесії обласної ради 17 червня буде ухвалене розроблене Департаментом рішення про розширення мережі природно-заповідного фонду Чернігівської області, яким створюється шість нових заповідних об’єктів — заказників та пам’яток природи — загальною площею понад 900 га.

Окрім того, на розгляд обласної ради також виноситься проект програми охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області на 2014–2020 роки, яка, зокрема, дозволить освоїти кошти фонду охорони навколишнього природного середовища у розмірі більше 12 млн. грн. Цей фонд, у якому концентруються фінансові ресурси, отримані від екологічного податку та стягнень за шкоду, завдану довкіллю, може бути використано лише на заходи, пов’язані з охороною природного середовища. Протягом низки останніх років ці кошти не використовувалися і накопичувалися на спеціальних рахунках.

З метою раціонального використання цих грошей та їх спрямування на найбільш актуальні, соціально значущі та важливі для громадян напрями Департамент екології та природних ресурсів протягом двох років збирав пропозиції місцевих громад та районних державних адміністрацій. Серед них — будівництво мереж водовідведення, реконструкція очисних споруд, реконструкція та облаштування полігонів відходів. Більшість пропозицій, які відповідали встановленим критеріям відбору, були включені до програми.

Катерина Тканко не обійшла увагою і резонансне питання створення регіонального ландшафтного парку «Ялівщина». Результатом багаторічної роботи громадськості, облдержадміністрації та обласної ради став проект відповідного рішення облради. Його ухвалення дозволить створити однойменний комунальний заклад, який буде опікуватися цією природною перлиною Чернігова і нарешті забезпечить умови для організованого відпочинку населення, збереження природних комплексів та об’єктів у природному стані та врешті-решт припинення «дерибану» лісопарку.

Очільниця Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації також підбила підсумки річної роботи цієї реформованої установи. Вона звернула увагу, що створення у травні 2013 року Департаменту на базі Управління охорони навколишнього середовища стало однією з перших ластівок децентралізації влади, адже одночасно було змінено підпорядкування цієї організації — від Міністерства екології та природних ресурсів України до обласної державної адміністрації — що значно наблизило її до місцевих проблем.


 

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині майже 267 тис. пацієнтів отримали ліки проти серцево-судинних захворювань за програмою “Доступні ліки” 15:25

“Доступні ліки” – це програма, за якою українці з хронічними захворюваннями можуть отримувати необхідні ліки та медичні вироби безоплатно або з частковою доплатою. Їх вартість напряму аптеці відшкодовує Національна служба здоров’я України. Програма дозволяє зменшити фінансове навантаження на пацієнтів та збільшити доступність ліків.

Конфлікт “двовладдя” в Чернігові: яку участь в цьому приймають локальні медіа 15:18

Низка чернігівських медіа та пабліків в соціальних мережах вже понад півтора роки втягнута у протистояння між Чернігівськими міською радою та міською військовою адміністрацією. Це відображається на матеріалах видань, які присвячені висвітленню позицій сторін. Хто на чиєму боці, - розбираємося у цьому блозі.

Директорка центру реабілітації ветеранів Ксенія Возніцина: “Невидиме поранення потребує лікування так само, як і фізичне”

Директорка центру реабілітації ветеранів Ксенія Возніцина: “Невидиме поранення потребує лікування так само, як і фізичне” 15:11

Психічні травми у військових та цивільних, постраждалих від війни, — проблема масштабна, яка не зникне після завершення бойових дій. Радше варто очікувати, що насліки невидимих поранень тільки посилюватимуться та набуватимуть інших проявів. На цьому наголошує директорка Центру психічного здоровʼя та реабілітації ветеранів “Лісова поляна” Ксенія Возніцина.

Від фізичної до продовольчої безпеки: начальник ОВА відвідав Бахмацьку громаду 15:05

Свій робочий візит до Бахмацької ТГ начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус у супроводі начальника Ніжинської РВА Григорія Ковтуна та голови громади Павла Шимка розпочав із одного з навчальний закладів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини