Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 21 лютого, 03:02:38

Про мінімальний розмір заробітної плати на 2014 рік та індексацію грошових доходів населення

16.06.2014   14:08

Державою здійснюється регулювання оплати праці працівників підприємств, установ і організацій усіх форм власності, а також у роботодавців підприємців-фізичних осіб, які використовують найману працю, через встановлення мінімального розміру заробітної плати та інших мінімальних державних норм і гарантій. Основним законодавчим актом, що регулює питання розміру мінімальної заробітної плати є Закон України «Про Державний бюджет України».

Важливо знати, що відповідно до Закону України від 27.03.2014 № 1165-VII «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» збільшення мінімальної заробітної плати протягом поточного року не передбачено.

Отже, мінімальна заробітна плата у 2014 році становитиме: у місячному розмірі – 1218 гривень; у погодинному розмірі – 7,3 гривні.

Звертаємо увагу спеціалістів всіх суб’єктів господарювання на те, що вiдповiдно до статтi 33 Закону України «Про оплату працi» в перiод мiж переглядом розмiру мiнiмальної заробiтної плати iндивiдуальна заробiтна плата пiдлягає iндексацiї згiдно з чинним законодавством.

Правила обчислення iндексу споживчих цiн та сум iндексацiї заробiтної плати визначено Порядком проведення iндексацiї грошових доходiв населення, затвердженим постановою Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 17.07.2003 № 1078 (iз змiнами) (далi — Порядок).

Пунктом 2 Порядку визначено, що iндексацiї пiдлягає оплата працi найманих працiвникiв пiдприємств, установ, органiзацiй у грошовому вимiрi, яка включає оплату працi за виконану роботу згiдно з тарифними ставками (окладами) i вiдрядними розцiнками, доплати, надбавки, премiї, гарантiї та компенсацiйнi виплати, передбаченi законодавством, що не мають разового характеру.

Враховуючи зазначене, працiвникам, яким заробiтна плата пiдвищувалась у зв’язку з переглядом мiнiмальної заробiтної плати, тобто у груднi 2013 року, базовим мiсяцем при обчисленнi iндексу споживчих цiн для проведення iндексацiї вважається грудень 2013 року.

Виходячи з того, що iндекс споживчих цін перевищив встановлений порiг iндексацiї (101%), у травнi 2014 року виникло право на iндексацiю. Сума iндексацiї у травнi 2014 року становить 36,54 грн. Сума iндексацiї у червні 2014 року становитиме 77,95 грн.

У подальшому сума iндексацiї буде збiльшуватись з урахуванням фактичних iндексiв споживчих цiн за наступнi мiсяцi. Для проведення індексації індекс споживчих цін обчислюється Держкомстатом і не пізніше 10 числа місяця, що настає за звітним, публікується в офіційних періодичних виданнях.

Сума iндексацiї нараховується кожному працiвнику iндивiдуально в залежностi вiд пiдвищення його заробiтної плати.

Оскільки індексація грошових доходів населення є обов’язковою та належить до мінімальних державних гарантій в оплаті праці, то за порушення трудового законодавства винні особи можуть бути притягнуті до адміністративної відповідальності.

Останні новини Чернігівщини

«Небесна Сотня: Герої першої перемоги у битві, що триває»

«Небесна Сотня: Герої першої перемоги у битві, що триває» 09:45

20 лютого 2014 року в середмісті столиці України загинула найбільша кількість осіб – 48. Їх разом з іншими 54 загиблими та смертельно пораненими учасниками мирних протестів упродовж зими 2013–2014 років і п’ятьма активістами Майдану, які загинули навесні 2014 року, обстоюючи демократичні цінності та територіальну цілісність України, назвали Героями Небесної Сотні.

Відверта розмова про війну і незламність: корюківські школярі зустрілися з ветераном 09:39

До учнів 8 класу Корюківського ліцею №2 завітали поліцейські разом із ветераном російсько-української війни, помічником начальника Корюківського районного відділу поліції з питань ветеранської політики Євгенієм Мотчаним.

Реєстрація пасіки та захист бджіл від отруєння: що треба знати пасічникам-підприємцям Чернігівщини

Реєстрація пасіки та захист бджіл від отруєння: що треба знати пасічникам-підприємцям Чернігівщини 09:35

Сьогодні в межах роботи регіональної платформи «Діалог влади та бізнесу», відбулася онлайн-зустріч, присвячена сфері бджільництва. Зокрема, йшлося про необхідність та переваги реєстрації пасіки та захист бджіл від отруєння.

20 лютого: цей день в Україні і світі 08:30

День 1458 Російська агресія - Day 1458 Russian aggression

ДБР повідомило про підозру двом лісникам на Чернігівщині, які організували незаконні рубки на майже 10 млн гривень

ДБР повідомило про підозру двом лісникам на Чернігівщині, які організували незаконні рубки на майже 10 млн гривень 12:01

Захист державного майна та природних ресурсів є одним із пріоритетів роботи Державного бюро розслідувань. Незаконна вирубка лісу завдає прямої шкоди бюджету й довкіллю, тому кожен такий факт отримує принципову правову оцінку.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини