Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 26 травня, 18:37:06

Як чернігівські миротворці президента обирали

26.05.2014   12:34Агенцiя

Цього року більше пятисот військовослужбовців вітчизняних Збройних Сил обирали Президента України закордоном.

В основному, це миротворці, котрі виконують завдання з підтримки миру в Африці та на Балканах. Я та мої співслужбовці з Чернігівського гарнізону, які зараз проходять службу у складі 56-го окремого вертолітного загону сил місії ООН також взяли участь у виборі Президента України у спекотній Ліберії.

Сьома ранку. Містечко Робертсфілд. В базовому таборі українських вертолітників вже кипить робота: хто закінчує останні приготування на виборчій дільниці, а дехто збирається на аеродром. Уже ближче до восьмої години до місця виборів приходять перші бажаючі проголосувати за свого кандидата в Президенти України. З вікна дільниці пронизується відчутний смак заварної кави. Голова виборчої дільничної комісії, заступник командира загону по роботі з особовим складом підполковник Михайло Шур відчинив двері та пропустив "першоприходців".

В кімнаті для виборів все обладнано та розміщено так, як того вимагають керівні документи та нормативі інструкції. На стіні висить документація для виборців, а також правила і порядок голосування. Кабінки для волевиявлення громадян розміщені в кутку приміщення, посередині - скринька для бюлетенів.

- Кілька днів тому кожен військовослужбовець вертолітного загону отримав запрошення на позачергові вибори, - повідомив підполковник Шур. - Крім того, запрошення отримали й українські військові спостерігачі та представники поліції.

За столами сидять члени виборчої комісії - всього 12 чоловік. "Миротворчий пролетаріат" по черзі пред'являє посадовцям український службовий паспорт, звіряє свої дані у загальному списку виборців, робить підписи, і, зрештою, бере свій бюлетень та прямує до кабінки. Цікаво те, що практично ніхто більше трьох хвилин не затримувався наодинці з документом. Галочка лягла на папір досить швидко - миротворці явно визначилися зі своїм лідером заздалегідь.

Цьогоріч були й такі, хто перший раз в житті голосує. Та більшість тих, хто не вперше обирає майбутнє для себе та своїх дітей.

- Я за стабільність, мир та спокій в країні, - ділиться враженнями заступник командира вертолітного загону з аеродромно-технічного забезпечення підполковник Віталій Дворський. - Впевнений, що наш народ гідний достойного життя, нормальних пенсій та зарплат.

- Україна повинна стати сильною державою європейського зразку, - говорить телефоніст-лінійний наглядач прапорщик Олександр Данилюк. - Наше майбутнє - в наших руках, і ніхто крім нас його не змінить.

Голосування завершилось ближче до сьомої вечора та дільниця зачинила свої двері о 20-й, як і належить. Виборча комісія почала підрахунок голосів, заповнювала акти та протоколи, підбивали підсумки напруженого робочого дня. Головуючий констатував: "порушень та зривів під час виборів Президента України не було".

Миротворці впевнені, як би хто не проголосував, за кого б не віддав свій голос - та він врахований і спрямований на рішучі зміни. Їх чекають не лише військові, їх чекає вся держава, весь український народ. Адже разом ми сила, ми - Єдина країна!
 

Останні новини Чернігівщини

Як студенти вивчають інновації для сталого відновлення міста?

Як студенти вивчають інновації для сталого відновлення міста? 15:16

Студенти НУ “Чернігівська політехніка” відвідали 3 практичних курси на базі Центру стартапів та інновацій “Перемога”, де отримали навички з 3D моделювання та друку, роботи з CNC верстатами (з числовим комп’ютерним програмуванням) та ресайклінгу пластику типу HDPE та LDPE

Куди та з якими документами звертатися, щоб отримати статус учасника бойових дій

Куди та з якими документами звертатися, щоб отримати статус учасника бойових дій 15:10

Відповідно до чинного українського законодавства до ветеранів війни належать учасники бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, учасники війни.

“Що відбувається”: відбулася прем’єра спільного проєкту Медіабази.Чернігів та Суспільне 15:07

22 травня відбулась прем'єра нового суспільно-політичного токшоу “Що відбувається?” – спільного проєкту “Суспільне Чернігів”, регіонального хабу Інституту масової інформації “Медіабаза.Чернігів” та ГО “Чернігівський освітній центр “Ініціатива”.

Мартін Єґер: Займатися сферою культури під час війни треба більше, ніж в мирний час 13:17

Зауважив Надзвичайний і Повноважний Посол Федеративної Республіки Німеччини в Україні під час сьогоднішнього візиту до області.

Допомагаємо українській системі охорони здоровʼя підготуватися до третьої зими під час війни: ВООЗ встановлює модульні котельні в лікарнях 12:19

Попри системні виклики в Україні триває підготовка до наступної зими, аби забезпечити функціонування української системи охорони здоров’я й надалі.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини