Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 9 травня, 22:45:21

Високопосадовці Чернігівщини радилися про вибори без участі громадськості

06.05.2014   17:31Агенцiя

Нараду з питань забезпечення підготовки та проведення позачергових виборів Президента України під головуванням очільника Чернігівської області, за повідомленням сайту облдержадміністрації, було проведено 5 травня. За спостереженням Громадянської мережі ОПОРА, даний захід належно не анонсувався, відбувся у закритому форматі та, вочевидь, без участі громадськості.

Повідомлення про місце, дату та час засідання, дотичного до виборчого процесу, прозвучало з вуст начальника Чернігівського  гарнізону під час брифінгу, який проводився зранку того самого дня. Разом з тим, згаданий захід не анонсувався ані через регіональні медіа, ані через офіційний сайт облдержадміністрації. Зважаючи на ці обставини, спостерігач мережі ОПОРА вирішив відвідати «таємну» нараду.

За словами охоронця, вартуючого «спокій» структури обласного значення, захід мав непублічний характер. А спостерігач виборчого процесу попри те, що мав журналістське посвідчення, потрапити на нього права не мав.

До слова, питання організації роботи облдержадміністрацій виходить за межі виборчого законодавства. Відповідно до Постанови КМУ № 2263, робота місцевої держадміністрації, її апарату та структурних підрозділів є відкритою і гласною, за винятком розгляду питань, які становлять державну таємницю або належать до конфіденційної інформації, що є власністю держави.

Згідно з виборчим законодавством, єдиний клопіт облдержадміністрації - це забезпечити ОВК та ДВК приміщеннями, офісною технікою тощо. Дільниці на території військових частин зазвичай не утворюються. Відповідно до ч. 3 ст. 6 ЗУ «Про вибори Президента України» військовослужбовці голосують на звичайних дільницях за межами військової частини. Вочевидь, організаційні питання такого характеру й обговорювалися у рамках заходу.

На питання, чому нарада була закрита, начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців апарату обласної державної адміністрації Валерій Анатолійович Білоокий відповідає наступне: «Якщо б захід не був публічний, інформація про нього не з’явився б сайті Чернігівської облдержадміністрації. А оскільки захід організовувався оперативно, у короткі строки, це була помилка охоронця».


Ольга Різенко, прес-секретар виборчих програм Громадянської мережі ОПОРА в Чернігівській області

Останні новини Чернігівщини

9 травня - День матері в Україні

9 травня - День матері в Україні 10:11

У календарі свят для мами визначений особливий день, який святкується в Україні у другу неділю травня. Офіційне державне свято День матері встановлене в 1999 році. Святкування стало популярною і доброю сімейною традицією.

9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні

9 травня - День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 10:09

8 - 9 травня в багатьох країнах світу згадують події Другої світової війни, адже це найкривавіший глобальний конфлікт, у ході якого загинуло за різними оцінками від 50 до 85 мільйонів людей.

Виявлено 333 нових випадки COVID-19

Виявлено 333 нових випадки COVID-19 18:26

За даними Управління охорони здоров'я Чернігівської ОДА станом на 8 травня в області виявлено 333 нових випадків COVID-19.

У минулому році на Чернігівщині мамами стали майже 6 тис жінок

У минулому році на Чернігівщині мамами стали майже 6 тис жінок 14:41

У другу неділю травня в Україні традиційно відзначається одне з головних родинних свят – День матері. Це свято – данина всім жінкам, які продовжують наш рід, народжують та виховують дітей.