Сергій Журман: "Хочу, щоб моя діяльність покращила життя людей"
Нещодавно призначений на посаду заступник голови-керівник апарату облдержадміністрації Сергій Журман під час неформального спілкування з журналістами повідав про те, над чим працюватиме найближчим часом і якими питаннями перейматиметься насамперед.
![](/uploads/7576-m.jpg)
На початку розмови Сергій Миколайович розповів про основні етапи своєї біографії, а далі йшлося, переважно, про проблеми освіти, медицини, культури, кадрових призначень, оскільки він опікуватиметься саме цими напрямками.
Нова влада в Україні формується за дуже непростих обставин. Тому, як ніколи, її діяльність має бути чесною і прозорою. Це стосується як розстановки кадрів, так і використання бюджетних та благодійних коштів. «Влада має технічно і чесно виконувати покладені на неї функції, а не піаритись,» — переконаний заступник голови адміністрації.
Кадрові питання, на його думку, мають вирішуватися з точки зору фахової придатності. Тому якщо спеціаліст чесно і високопрофесійно виконує свої обов’язки, змінювати його не потрібно.
Відповідаючи на запитання журналістів, Сергій Журман повідомив, що в області передбачаються певні кадрові зміни, проте називати прізвища й посади ще зарано. Крім того, в структурі обласної держадміністрації відбудеться скорочення кадрів на 10%, що дозволить заощадити значні суми за рахунок зменшення фонду заробітної плати, канцелярських витрат, оплати телефонного зв’язку тощо. Близько 400 тисяч гривень буде зекономлено завдяки відмові від послуг автотранспорту, ще 100 тисяч — на відзначенні ювілейних та пам’ятних дат.
Одним з першочергових своїх завдань Сергій Журман визначив створення цілком прозорого механізму використання благодійних внесків у лікарнях. Головні лікарі повинні докладно звітувати про це, а громадськість — мати вільний доступ до такої інформації.
Говорячи про проблеми медичної галузі, він зазначив, що її реформування не уникнути. Та при цьому варто більше враховувати думки і потреби громадян.
Максимальної прозорості слід домогтися і в роботі освітянських закладів. Запис дитини до дошкільного закладу не має бути проблемою, а тим більше джерелом корупції. На думку Сергія Журмана, система електронної черги до дитячих садків себе не виправдала і потребує суттєвих змін.
З наближенням літа все гостріше постає питання дитячого відпочинку й оздоровлення. Тим більше, що кримські оздоровниці навряд чи цьогоріч прийматимуть українських дітей. Відтак необхідно відродити роботу дитячих таборів відпочинку та санаторіїв в області. Заступник голови облдержадміністрації поінформував, що вже йде ревізія цих закладів на предмет їх спроможності прийняти відпочивальників. За його словами, існує попередня домовленість з Мінсоцполітики про те, що путівки до закладів оздоровлення й відпочинку Чернігівщини будуть викуплені, і їх активна діяльність відновиться.
Набирає обертів передвиборча кампанія, тож і ця тема не була обійдена увагою. Сергій Журман запевнив, що не використовуватиме адміністративний ресурс на підтримку будь-кого з кандидатів у Президенти. Він також відзначив необхідність тих непопулярних заходів, які впроваджує уряд для порятунку української економіки, та закликав журналістів більше уваги в своїх публікаціях приділяти питанням патріотизму.
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.