Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 30 квітня, 16:04:50

У Чернігові скасовано концерт російського хору, який підтримав агресію проти України

14.03.2014   16:22Агенцiя

14 березня 2014 року після розгляду відкритого листа-заяви громадськості міста Чернігів керівництво Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації скасувало проведення концерту Державного академічного кубанського козачого хору, який мав відбутися 21 березня в Чернігівському обласному академічному українському музично-драматичному театрі імені Т. Г. Шевченка.

Керівництво Департаменту повністю згодне з відкладеними у заяві фактами та оцінками щодо позиції окремих російських діячів культури, які підтримали агресію Російської Федерації проти України. У тексті заяви представники громадськості вказали:

«Як громадяни України та діячі культури і науки Чернігівської області, ми рішуче засуджуємо заяву російських діячів культури «Деятели культуры России — в поддержку позиции Президента по Украине и Крыму», яку оприлюднено прес-релізом міністерства культури Російської Федерації від 11 березня 2014 року на підтримку акту агресії Російської Федерації проти України та здійснення політики анексії частини її території – Криму.

Таку офіційну позицію діячів культури – громадян Російської Федерації розцінюємо як духовну та ідеологічну підтримку агресивної війни проти України та загарбання її території.

Всі підписанти цієї заяви персонально стали співучасниками та відповідальними за злочин розв’язання загарбницької війни проти народу та держави Україна, розпалювання ворожнечі між нашими народами разом із керівництвом Російської Федерації на чолі з її президентом В. Путіним.

Вимагаємо від органів державної виконавчої влади та органів місцевого самоврядування терміново:
— Вжити невідкладних заходів щодо заборони перебування на території України та проведення гастролей та інших заходів громадянам Російської Федерації та представникам їхніх установ і організації, які підписали заяву «Деятели культуры России – в поддержку позиции Президента по Украине и Крыму» від 11 березня 2014 року (сайт Міністерства культури Російської Федерації).
— Скасувати концерт Державного академічного кубанського козачого хору у Чернігові в Чернігівському обласному академічному українському музично-драматичному театрі імені Т. Г. Шевченка. Його художній керівник В.Г. Захарченко підписався під заявою «Деятели культуры России – в поддержку позиции Президента по Украине и Крыму» від 11 березня 2014 року під номером 125.

Відповідальні російські діячі культури за підтримку злочину агресії Росії проти України та політики анексії частини її території повинні нести персональну відповідальність!»

Департамент культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації наголошує, що прийнята санкція щодо Державного академічного кубанського козачого хору під керівництвом В.Г. Захарченка є вимушеною і відповідає на злочинну дію керівної особи закладу культури щодо держави Україна. За умови документального підтвердження відмови В.Г. Захарченка від свого підпису під листом «Деятели культуры России – в поддержку позиции Президента по Украине и Крыму» та відсутності інших ворожих антиукраїнських дій російський хор отримає дозвіл виступати перед глядачами Чернігівщини.


Сергій Мойсієнко, Директор Департаменту культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації

Останні новини Чернігівщини

Знімала військовозобов’язаних з обліку в реєстрі «Оберіг»: поліція Чернігівщини повідомила про підозру військовослужбовиці ТЦК та СП

Знімала військовозобов’язаних з обліку в реєстрі «Оберіг»: поліція Чернігівщини повідомила про підозру військовослужбовиці ТЦК та СП 14:09

На Чернігівщині поліцейські викрили схему незаконного ухилення від військової служби, яку організувала військовослужбовиця одного з районних ТЦК та СП. Підозрювана мала доступ до автоматизованої системи «Оберіг» та знімала військовозобов’язаних з обліку.

 Чернігівська політехніка поповнилася обладнанням для підготовки реабілітологів

Чернігівська політехніка поповнилася обладнанням для підготовки реабілітологів 10:52

Національному університету «Чернігівська політехніка» передали допомогу від Благодійного фонду «Help-Ua».

У Киселівській громаді Чернігівського району запрацювала поліцейська станція

У Киселівській громаді Чернігівського району запрацювала поліцейська станція 09:21

У селі Вознесенське Киселівської громади Чернігівського району розпочала роботу нова поліцейська станція. Відтепер безпековою ситуацією та потребами понад 5 тисяч жителів громади опікуватиметься поліцейський офіцер Олександр Волковський.

 Чернігівщина отримала шість спецавтівок від бельгійських благодійників

Чернігівщина отримала шість спецавтівок від бельгійських благодійників 09:17

Черговий транш допомоги – шість спецавтівок – у рамках міжнародної благодійної акції «Отець Карел для України» монаха-пивовара Карела Стаутемаса прибув у Чернігів.

Надзвичайні події в області за останню добу 09:13

Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 5 пожеж. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.