Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 11 березня, 18:23:20

Міліції видали бойову зброю - В.о. міністра внутрішніх справ Віталій Захарченко

20.02.2014   16:37Агенцiя

Звернення Віталія Захарченка до українських громадян

Шановні громадяни!

МВС України неодноразово закликало мітингувальників припинити протиправні дії. Ми попереджали про кримінальну відповідальність. Ми роз’яснювали, які саме порушення закону відбуваються. Ми застерігали не йти на поводу у радикально налаштованих бойовиків.

Але, на жаль, почути нас та зробити відповідні висновки ніхто не захотів.
Сьогодні відкрито прицільну стрільбу по працівникам міліції з бойової зброї. З вогнепальними пораненнями госпіталізовано вже 29 правоохоронців, є загиблі, а загальний рахунок жертв вже йде на десятки. Захоплено декілька наших працівників, адже міліція несла службу з охорони громадського порядку без вогнепальної зброї.

Ми розцінюємо ці дії як явну агресію з боку екстремістів, які намагаються перекласти провину на правоохоронців, хоча всім розсудливим громадян давно зрозуміло, що силові дії провокують виключно опозиційні лідери.

Вони стверджують, що не мають відношення до радикалів, але самі підбурюють їх на наступ, а потім не в змозі їх контролювати.

Перемир’я порушене, екстремісти продовжують нападати.

В рамках роботи Антитерористичного центру при Службі безпеки України мною підписані відповідні накази – правоохоронцям видано бойову зброю і вона буде застосована у відповідності до Закону України «Про міліцію» :
· для захисту громадян від нападу, що загрожує їх життю і здоров'ю, а також звільнення заложників;
· для відбиття нападу на працівника міліції або членів його сім'ї, якщо їх життю або здоров'ю загрожує небезпека;
· для відбиття нападу на охоронювані об'єкти, конвої, жилі приміщення громадян, приміщення державних і громадських підприємств, установ і організацій, а також звільнення їх у разі захоплення тощо.

На вулицях гинуть не лише правоохоронці, але й мирні громадяни. Почалися погроми у Києві та західному регіоні держави. Злочинці трощать все навколо, захоплюють установи та магазини, підпалюють автомобілі, адміністративні та житлові будівлі.

Лідери «Правого сектора» підбурюють людей озброюватися та захоплювати державні установи.

МВС вимагає від екстремістів добровільно здати зброю та повернутися у рамки мирного протесту. А лідерам та представникам опозиції, які здатні тверезо оцінити ситуацію, – відмежуватися від радикалів та не підтримувати їх на далі.

Міліція – це озброєний орган виконавчої влади, і закон дозволяє застосувати силу, спецзасоби та зброю. І не знайдеться жодної демократичної країни, де поліцейська структура проявила б таку витримку та толерантність.

Але завдання МВС України – підтримувати законність, і міліція здатна відновити лад та спокій у державі.
 

Останні новини Чернігівщини

Освіта, здоров’я та потреби ВПО ­– В’ячеслав Чаус провів нараду з керівниками районів 11:06

Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус провів нараду зі своїми заступниками й керівниками районів. Обговорили поточні питання по багатьох напрямах життєдіяльності громад.

Надзвичайні події в області за останню добу 11:04

Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 7 пожеж., внаслідок небезпечних подій постраждала 1 особа.

11 березня: цей день в Україні і світі

11 березня: цей день в Україні і світі 09:02

День 1477 Російська агресія - Day 1477 Russian aggression

Нелегальні азартні ігри: у Чернігові викрито та припинено діяльність грального закладу

Нелегальні азартні ігри: у Чернігові викрито та припинено діяльність грального закладу 11:04

За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру місцевому жителю у незаконній діяльності з організації та проведення азартних ігор, за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 203-2 КК України).

На розвиток науки у Чернігівській області у 2026 році спрямували 16,83 млн грн

На розвиток науки у Чернігівській області у 2026 році спрямували 16,83 млн грн 10:19

Цього року за результатами державної атестації наукових установ і закладів вищої освіти Чернігівщина отримає 16,83 мільйона гривень базового фінансування науки.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини