Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 11 травня, 17:19:54

Відбувся семінар-нарада з керівниками та спеціалістами комунальних підприємств Чернігівської обласної ради

16.11.2013   13:26

15 листопада відбувся семінар-нарада з керівниками та спеціалістами комунальних підприємств Чернігівської обласної ради, які перебувають у сфері підпорядкування Управління комунального майна. Захід провів начальник цього управління Володимир Сидоренко.

Про підсумки фінансово-господарської діяльності комунальних підприємств Чернігівської обласної ради, присутніх поінформував начальник аналітичного відділу управління Володимир Рябчун. Він, зокрема, зазначив, що станом на 01.10.2013 року до сфери підпорядкування Управління комунального майна обласної ради входили 16 комунальних підприємств Чернігівської обласної ради, але фінансово-господарську діяльність протягом 9 місяців поточного року дійснювали 14 комунальних підприємств.

Середньооблікова чисельність працюючих на комунальних підприємствах в еквіваленті повної зайнятості станом на 01.10.2013 року склала 1 684 особи, що в порівнянні зі станом на 01.10.2012 року менше на 220 осіб. Середня заробітна плата одного працюючого становила 2 783 грн.

За підсумками фінансово-господарської діяльності комунальних підприємств за 9 місяців 2013 року обсяги виробленої продукції (наданих послуг, товарообігу) склали 257 млн. 571 тис. грн., що більше результату аналогічного періоду 2012 року на 12 млн. 885 тис. грн. або на +5 % та більше запланованого фінансовими планами на 32 млн. 148 тис. грн. або на +14 %.

Загальна сума чистого доходу від реалізації продукції (товарів, робіт, послуг) по всіх комунальних підприємствах за звітний період становила 253 млн. 328 тис. грн., що більше результату аналогічного періоду 2012 року на 12 млн. 576 тис. грн. або на +5% та більше запланованого фінансовими планами на 31 млн. 091 тис. грн. або на +14 %.

Найбільшу питому вагу у загальних обсягах доходів займали КП «Ліки України» – 70 % (180 млн. 105 тис. грн.) та КП «Чернігівоблагроліс» з дочірніми підприємствами – 23 % (60 млн. 126 тис. грн.).

Чотири комунальні підприємства – Чернігівське, Ніжинське, Прилуцьке та Новгород-Сіверське міжміські бюро технічної інвентаризації – за 9 місяців 2013 року надали послуг замовникам на загальну суму 7 млн. 908 тис. грн., що в порівнянні з відповідним періодом 2012 року менше на 6 млн. 160 тис.грн. або на -44 % у зв’язку з виключенням із видів діяльності бюро технічної інвентаризації реєстрації права власності на нерухоме майно з 01.01.2013 року. В загальних обсягах питома вага доходів підприємств МБТІ становить 3 %.

Із загальної кількості комунальних підприємств, які у звітному періоді здійснювали фінансово-господарську діяльність:

- 10 комунальних підприємств спрацювали прибутково та отримали чистого прибутку на загальну суму 2 млн. 227 тис. грн.

- 4 комунальні підприємства отримали збитки на загальну  суму 280 тис. грн., а саме:

КП «Облсвітло» – 211 тис.грн.;

КП «Чернігівкіно» – 47,3 тис.грн.;

КП «Прилуцьке МБТІ» – 15 тис.грн.;

КП «Прилуцька міська друкарня» – 6,3 тис.грн.

Враховуючи прибутковість та збитковість окремих підприємств можна відмітити, що комунальними підприємствами отримано чистого прибутку в сумі 1 млн. 948 тис. грн., що на 556 тис. грн. більше планового показника.

За звітний період всіма комунальними підприємствами до обласного бюджету було перераховано 1 млн. 912 тис. грн., в тому числі:

- податку на прибуток в сумі 1 млн. 304 тис. грн.;

- відрахувань частини чистого прибутку комунальних підприємств в сумі 131 тис. грн.;

- орендної плати за оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області, що знаходиться в господарському віданні комунальних підприємств в сумі 477 тис. грн.

На капітальні інвестиції впродовж 9 місяців 2013 року комунальними підприємствами загалом було спрямовано 3 млн. 758 тис. грн., що на 1 млн. 681 тис. грн. більше від запланованого фінансовими планами або  +81%.

Слово для звіту надано керівникам комунальних підприємств «Ліки України» Сергію Варнавському, «Чернігівоблагроліс» Івану Донцю, «Діловий центр» Володимиру Гущенку, «Чернігівкіно» Олександру Мельнику, «Будова» Геннадію Буштруку, «Прилуцьке МБТІ» Миколі Зюзю та «Чернігівський обласний навчально-курсовий комбінат» Євгену Жарницькому. В своїх виступах керівники зупинилися на проблемах роботи очолюваних підприємств, шляхах їх вирішення, поділилися прогнозами роботи за підсумками  поточного року.

Під час наради детально розглядалися результати роботи кожного підприємства. Начальник управління комунального майна Володимир Сидоренко вкотре звернув увагу присутніх керівників на посилення контролю за роботою трудових колективів та неухильного дотримання чинного законодавства.

Учасники семінару також розглянули питанням дотримання основних вимог Закону України «Про засади запобігання та протидії корупції». Про це поінформувала начальник відділу правової та кадрової роботи управління комунального майна Тетяна  Максак. В своєму виступі доповідач окремо зупинилася на виконанні вимог законодавства керівниками та спеціалістами  комунальних підприємств. У свою чергу заступник начальника управління комунального майна Сергій Свиридов звернув увагу учасників наради на інформацію про підсумки роботи правоохоронних та контролюючих органів за січень-жовтень 2013 року оприлюднену в ЗМІ. Зокрема у звітному періоді фінансовою інспекцією виявлено порушень з використання бюджетних коштів, державного та комунального майна на загальну суму 25 млн. грн.. За їх результатами відшкодовано підприємствами, установами і організаціями на суму 11 млн. грн. Органами прокуратури розпочато досудове розслідування та кримінальне провадження у 77 виявлених випадках, винні особи були притягнуті до відповідальності. Розглянута інформація була прийнята до відома.

Підбив підсумки семінар-наради начальник управління комунального майна Володимир Сидоренко.

 

 

 


 

 


 

Останні новини Чернігівщини

Патрульні виявили водія з імовірно підробленим посвідченням на право керування транспортним засобом

Патрульні виявили водія з імовірно підробленим посвідченням на право керування транспортним засобом 14:41

Вихідними один із патрульних екіпажів на вулиці Козацькій зупинив легковий автомобіль Renault Logan, водій якого порушив правила дорожнього руху.

Тринадцять громад Чернігівщини беруть участь у конкурсі

Тринадцять громад Чернігівщини беруть участь у конкурсі "Наша громада". Підтримайте! 14:26

Конкурс «Наша громада» проводиться для територіальних громад з 29 березня до 30 вересня й організований у рамках Програми USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE).

Наближається день, коли світ згадує людей, які померли від СНІДу. ВІДЕО 14:14

Зустріч із головою правління Чернігівського обласного відділення ВБО "Всеукраїнська мережа ЛЖВ" Анжелою Мойсієнко.

Кордон за тиждень. Офіційно

Кордон за тиждень. Офіційно 11:21

Протягом тижня обстановка на державному кордоні України в межах Чернігівщини залишалася стабільною та контрольованою.

Чернігів: під час пожежі квартири 1 людина загинула, двох врятовано та 17 евакуйовано

Чернігів: під час пожежі квартири 1 людина загинула, двох врятовано та 17 евакуйовано 11:00

11 травня о 02:20 до оперативно-координаційного центру Головного управління ДСНС України у Чернігівській області надійшло повідомлення про пожежу в одній з квартир на сьомому поверсі дев'ятиповерхового житлового будинку по вул. Текстильників, 11-А, що в обласному центрі. Загорання помітили сусіди та негайно викликали вогнеборців.