Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 25 червня, 07:47:47

Коли отримають русифіковані вулиці Чернігова українські назви?

13.12.2011   21:03Агенцiя

На 21-му році незалежності України це питання видається більш ніж дивним. Між тим…

Навіть після неодноразових звернень автора за наслідками круглого столу “Вулиці Чернігова та їх назви: історія і сучасність”, що відбувся в Чернігівській міські раді 20 квітня 2011 року, щодо відвертих помилок у назвах вулиць питання залишається відкритим.

З відповіді від 16 серпня 2011 року за підписом начальника управління архітектури та містобудування Л.В.Павлінської (лист № 01-21/2081) випливало, що міськвиконком направив відповідного листа “ректору ЧНПУ ім. Т.Г. Шевченка Носку М.О. з проханням надати фахову допомогу щодо перекладу назв вулиць на українську мову”.

Здавалося на цьому все мало зупинитися…

Однак у нагоді став Закон України “Про доступ до публічної інформації”. Після звернення 5 грудня ц. р. з інформаційним запитом до міськради автором було отримано потрібну копію відповіді ректора ЧНПУ ім. Т.Г. Шевченка датовану, як не дивно, теж датовану 5 грудня ц. р. (лист № 01-20/1259).

Отже на думку професорсько-викладацького складу кафедри української мови і літератури ЧНПУ ім. Т.Г. Шевченка замість вказаних за відповідними номерами у рішенні міськвиконкому № 164 від 15.06.2009 р. вулиці Чернігова повинні мати такі назви:

1. вул. Василькова (№53) – вул. Волошкова;

2. вул. Гнєдаша (№96) – вул. Гнідаша;

3. вул. Кузнечна (№227) – вул. Ковальська;

4. вул. Овражна (№320) – вул. Ярова;

5. пров. Овражний (№321) – пров. Яровий;

6. вул. Профрад (№385) – вул. Профспілок;

7. вул. Річна (№390) – вул. Річкова;

8. вул. Розсвітна (№409) – вул. Світанкова;

9. вул. Сиренєва (№434) – вул. Бузкова.

Найбільше проблем з вул. Музикальною (№289) та пров. Музикальним (№290). Фахівці вважають, що “якщо мається на увазі музичний слух, здібності”, то назву треба залишити. Якщо ж вулицю названо “на честь Музичної фабрики; пов’язана з музикою”, то вулиця повинна мати назву Музична, а провулок бути Музичним.

Щодо назви вулиці Богунського (№ 34), то таку назву вона може мати якщо прізвище того на честь кого її названо – “Богунський”. Якщо ж прізвище героя – Богун, то повинна бути “вулиця Богуна”.

Залишається тільки з’ясувати хто ж такий отой “товариш Богунський” ?

Отже, скільки часу мине щоб ці вулиці мали нарешті українські назви невідомо. Мабуть, нікого не здивує якщо міські чиновники будуть вимагати від ініціатора виправлення помилок у русифікованих назвах вулиць проведення “відповідної роботи серед мешканців цих вулиць з метою вивчення їх думки з цього питання згідно з вимогами Статуту та Положення про громадські слухання”.

До речі, саме таку пропозицію від пані Л.В. Павлінської отримали координатори громадського оргкомітету по відзначенню 20-ї річниці незалежності України В.Ф. Ступак і В.Ф. Чепурний, які особисто звернулися до міського голови з пропозицією перейменувати деякі вулиці Чернігова до 20-ї річниці незалежності України.

Сергій Соломаха

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 32 нові випадки COVID-19

Виявлено 32 нові випадки COVID-19 17:08

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 24 червня в області зафіксовано 32 нові випадки COVID-19.

У Чернігові створений ще один орган самоорганізації населення

У Чернігові створений ще один орган самоорганізації населення 15:01

Чернігівська міська рада на засіданні 24 червня, відповідно до законодавства, дала дозвіл на створення органу самоорганізації населення (ОСН) «Вуличний комітет по вул. Приміській в м. Чернігові».

До 25-ї річниці Конституції України. Конституційний процес в архівних документах

До 25-ї річниці Конституції України. Конституційний процес в архівних документах 14:58

Напередодні 25-ї річниці Конституції України пропонуємо ознайомитися з копіями архівних документів, присвячених історії прийняття Основного Закону.

Децентралізація та туризм: як громадам використати наявний туристично-рекреаційний потенціал

Децентралізація та туризм: як громадам використати наявний туристично-рекреаційний потенціал 14:54

Така тема дводенного навчання за короткостроковою програмою підвищення кваліфікації голів та заступників голів територіальних громад, яке сьогодні розпочалося у Чернігівському регіональному центрі підвищення кваліфікації.