Гідне вшанування пам’яті жертв голодоморів – на постійному контролі у керівництва облдержадміністрації
На цьому наголосив в.о. заступника голови облдержадміністрації Юрій Музика під час засідання робочої групи із підготовки та проведення в області заходів до Дня пам’яті жертв голодоморів та у зв’язку з 80-ми роковинами Голодомору 1932–1933 років в Україні.
За його словами, Президент України Віктор Янукович приділяє належну увагу рівню вшанування пам’яті жертв голодоморів та встановленню історичної правди. У зв’язку з цим, підписано Указ Президента України від 19 серпня 2013 року № 430/2013 “Про заходи у зв’язку з 80-ми роковинами Голодомору 1932–1933 років в Україні”.
“Як наголошує Глава держави, цей злочин назавжди змінив хід історії українського народу. Він став одним із найважчих випробувань, що випали на нашу долю. Завдяки вірі у свої сили, любові до України, споконвічному прагненню до свободи та незалежності – ми вистояли, тому наш обов’язок – завжди нести в серцях пам’ять про ті страшні події і зробити все для того, щоб не допустити подібної трагедії у майбутньому”, – закликав Юрій Музика.
Про підготовку обласного Плану заходів до Дня пам’яті жертв голодоморів та у зв’язку з 80-ми роковинами Голодомору 1932–1933 років в Україні доповіли керівники та заступники керівників структурних підрозділів облдержадміністрації.
Серед головних подій обласного рівня – жалобний захід біля П’ятницької церкви у м. Чернігові (23 листопада, початок о 15:30), акція “Засвіти свічку пам’яті!” (23 листопада, початок о 16:00).
На завершення засідання Юрій Музика підкреслив, що обласна державна адміністрація докладе максимум зусиль для того, щоб вшанування пам’яті жертв голодоморів відбулося на належному рівні у кожному селі, селищі та місті Чернігівської області.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські вилучили у місцевого мешканця вибухівку та наркотики 16:18
Співробітники сектору кримінальної поліції відділення поліції № 1 (м. Бахмач) Ніжинського районного управління поліції під час санкціонованого обшуку у 35-річного мешканця Бахмацької громади виявили й вилучили дві тротилові шашки вагою 200 г кожна та пакет з подрібненою та висушеною речовиною, що схожа на канабіс.
Увага пасажирам: відновлює роботу маршрут №4, змінюється маршрут №11 16:16
До уваги пасажирів електротранспорту Чернігова. Повідомляємо, що з 23 лютого 2026 року змінюється робота деяких маршрутів міського електротранспорту.
«Ідентичність, що звучить українською»: у Чернігові відбувся круглий стіл з нагоди Міжнародного дня рідної мови 12:13
З нагоди Міжнародного дня рідної мови, який щорічно відзначають 21 лютого, напередодні в Чернігові відбувся круглий стіл «Ідентичність, що звучить українською».
Надзвичайні події в області за останню добу 10:09
Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 5 пожеж.
Цифрова безбар'єрність у дії: архівні ресурси Чернігівщини – у відкритому доступі 10:06
Торік оцифровано понад півтори тисячі архівних справ, які стосуються історичного минулого нашого регіону. А це 78 тисяч цифрових копій документів.