В області готуються до відзначення 125-річчя від дня народження Левка Ревуцького
У 2014 році Чернігівщина відзначатиме 125-річчя від дня народження відомого українського композитора, педагога, вченого та громадського діяча Левка Миколайовича Ревуцького. Внесок цієї неповторної людини у світ національної музичної культури, педагогічну діяльність важко переоцінити. Про це зазначив в.о. заступника голови облдержадміністрації Юрій Музика 16 жовтня, відкриваючи засідання організаційного комітету з підготовки та відзначення ювілею видатного земляка.
«Творчі надбання митця вийшли на рівень найкращих зразків європейської і світової класики та увійшли до золотого фонду музичного мистецтва нашої держави. Саме тому, наш обов'язок вшанувати пам'ять великого майстра та відзначити його ювілей на належному рівні», - наголосив він.
За інформацією директора Департаменту культури і туризму, національностей і релігій облдержадміністрації Сергія Мойсієнка, з нагоди відзначення 125-річчя від дня народження Л.М.Ревуцького в області заплановано проведення низки культурно-мистецьких заходів. Зокрема, це творчий ювілейний вечір, відкритий фестиваль конкурс молодих композиторів, звітний концерт Чернігівського музичного училища ім. Л.Ревуцького за творами Л.Ревуцького в м. Прилуки, урочистий ювілейний концерт Київської академічної чоловічої хорової капели ім. Л.Ревуцького, Всеукраїнська конференція «Ревуцький та сучасність», свято дитячої творчості «Сонечко» тощо. Також планується виготовлення та урочисте відкриття дошки Левка та Дмитра Ревуцьких на приміщенні школи-гімназії №1 м. Прилуки, де вони навчались.
Окрім цього, у загальноосвітніх та мистецьких навчальних закладах, бібліотеках області відбудуться тематичні виховні години, ілюстровані виставки з вивчення та популяризації творчого шляху українського композитора, педагога, музичного і громадського діяча Л.М. Ревуцького.
Останні новини Чернігівщини
Земельні питання, підготовка до опалювального сезону та міжнародна співпраця: підсумки 47-ї сесії 10:04
В суботу, 2 травня, відбулася 47-ма сесія Чернігівської міської ради VIII скликання. Участь у пленарному засіданні взяли 28 депутатів і депутаток.
Поліція розслідує обставини смертельної ДТП в Чернігівському районі 10:01
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом дорожньо-транспортної пригоди, внаслідок якої загинула неповнолітня.
4 травня: цей день в Україні і світі 09:59
День 1531 Російська агресія - Day 1531 Russian aggression
Успіх чернігівської спортсменки на чемпіонаті України 16:34
З 27 до 29 квітня у Києві відбувся Чемпіонат України з настільного тенісу серед спортсменів до 18 років з порушеннями слуху.