Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 18 червня, 02:57:42

Боротьба з ВІЛ-інфекцією на Чернігівщині вийшла на новий рівень

07.10.2013   15:11Агенцiя

У Чернігові підписано тристоронній Меморандум про взаєморозуміння між Чернігівською облдержадміністрацією, Державною службою з питань протидії ВІЛ/СНІДу та інших соціально небезпечних захворювань і американською організацією ABT Assotiation.

руки

руки

Минулого року керівництво області звернулося до світової медичної спільноти з пропозицією про співпрацю з організаціями, що опікуються проблемами поширення ВІЛ-інфекції. На це відгукнулася американська ABT Assotiation, яка у рамках довготривалих програм USAID обрала Чернігівщину у якості пілотного регіону, в якому реалізовуватиметься міжнародний проект «Фінансування і управління у системі охорони здоров’я». Ним передбачено навчання представників первинної ланки надання медичної допомоги діагностиці та принципам лікування ВІЛ/СНІД.

За словами представника ABT Assotiation Пітера Кроулі, на Чернігівщині налагоджено охоплення населення ВІЛ-сервісними послугами. «Підписання Меморандуму, як складової міжнародного проекту, буде корисним не тільки Чернігівщині, а і іншим регіонам України. Передбачається, що протягом року ми будемо мати робочий приклад оптимізації ВІЛ-сервісних послуг, що дозволить обрати оптимальну організаційну модель», – зазначив Пітер Кроулі.

В свою чергу, голова Державної служби України з питань протидії ВІЛ/СНІДу та іншим соціально небезпечним захворюванням Тетяна Александріна зауважила, що у проекті застосовуватиметься децентралізований підхід до тестування – у закладах первинної медико-санітарної допомоги тестування здійснюватиметься швидкими тестами.

«Значне місце у проекті приділяється навчанню кадрів первинної ланки, яке здійснюватиметься за кошти проекту. Отже, ми сподіваємося, що такими партнерськими стосунками на прикладі Чернігівської області, яка сама ініціювала участь у проекті, будуть розроблені механізми боротьби з інфекцією, якими зможуть скористатися в інших регіонах України. Чернігівщина довела – креативний підхід до цих соціально значущих проблем – мета і завдання місцевих медиків», – відзначила вона.

Під час підписання Меморандуму виконуючий обов’язки заступника голови облдержадміністрації Юрій Музика наголосив, що наразі в області створено 24 центри ПМСД, в яких надається допомога понад 80% населення Чернігівщини. Тому їхню роль у подоланні епідемії ВІЛ/СНІД важко переоцінити. А підписання Меморандуму дасть новий поштовх цієї роботі».

У підписанні Меморандуму також прийняла участь начальник Управління охорони здоров’я облдержадміністрації Галина Василькова.

Нагадаємо, що завдяки реалізації Програми «Забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД на 2009-2013 роки», останнім часом в області вдалося стабілізувати темпи поширення ВІЛ-інфекції та уповільнити приріст захворюваності населення, зменшити рівень інфікування осіб молодого віку та показник передачі інфекції від матері до дитини. Зараз в регіоні під наглядом медиків перебуває 2832 ВІЛ-інфікованих, у тому числі протягом 2013 року зареєстровано 341 особу.


Прес-служба МОЗ України

 

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 19 нових випадків COVID-19

Виявлено 19 нових випадків COVID-19 16:42

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 17 червня в області зафіксовано 19 нових випадків COVID-19.

Як надавати правову допомогу особам, які постраждали від домашнього насильства навчались у Чернігові

Як надавати правову допомогу особам, які постраждали від домашнього насильства навчались у Чернігові 15:00

Для того, щоб надати практичні поради як спілкуватись з особою постраждалою від домашнього насильства та забезпечити належний правовий супровід, Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини було проведено навчальний захід для працівників системи безоплатної правової допомоги Чернігівщини

Дорожня пригода без потерпілих – нетверезого водія зупинив відбійник

Дорожня пригода без потерпілих – нетверезого водія зупинив відбійник 13:25

Сьогодні близько другої ночі один з екіпажів патрульної поліції отримав інформацію, що на 129 кілометрі автодороги “Київ-Чернігів-Нові Яриловичі” сталася дорожньо-транспортна пригода – автомобіль Mazda здійснив наїзд на металевий відбійник.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 1938 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 1938 осіб 13:19

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 17 червня в області першою та другою дозою щеплено 47 982 людини.

За відвідування незаконно окупованої території 2-м іноземцям на 3 роки заборонено в’їзд в Україну

За відвідування незаконно окупованої території 2-м іноземцям на 3 роки заборонено в’їзд в Україну 11:53

Громадянина Німеччини та його дружину - громадянку Російської Федерації, які в порушення чинного законодавства України відвідували територію окупованого Криму через закритий Урядом України автомобільний ППр «Керч», виявили прикордонники Чернігівського загону.