Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 25 червня, 07:51:44

Забезпечення комплексу осінньо-польових робіт – головне завдання влади та аграріїв області

05.10.2013   08:40

4 жовтня голова Чернігівської обласної адміністрації Володимир Хоменко взяв участь у всеукраїнській селекторній нараді, яку за дорученням Прем’єр-міністра України провів міністр аграрної політики та продовольства України Микола Присяжнюк. На селекторі розглянули питання проведення осінньо-польових робіт та ситуацію на продовольчому ринку країни.

За інформацією міністерства аграрної політики в цілому по Україні вже зібрано понад 71% врожаю. Намолочено понад 35 млн тонн зерна, із них 22 млн тонн – пшениці, 665 тис. тонн жита.

З наступного тижня, за прогнозами синоптиків, встановляться сприятливі для збирання погодні умови. Тому регіонам було наголошено використати кожен погожій день та завершити збирання врожаю.

Проводяться також роботи по посіву озимини. Наразі в країні завершено посів на 42% площ від прогнозу.

У зв’язку з несприятливими погодними умовами і неможливістю проведення збиральних робіт виникла загроза ажіотажного зростання цін на овочі. Середні ціни на овочі в 9 областях країни значно зросли, а найвищі на сьогодні є у м. Києві.

Під час селекторної наради Микола Присяжнюк поставив завдання регіонам щодо прискорення прибирання врожаю, недопущення зменшення посівних площ озимих культур, формування регіональних запасів, активізації ярмаркових заходів та втілення соціальних проектів на селі тощо.

Розглядаючи ситуацію в кожному з регіонів окремо, міністр аграрної політики звернув увагу керівництва області на зменшення індексу виробництва харчової продукції на 15%, поголів’я корів на 2% та прискорення збирання і закладки у сховища овочів.

По завершенню селекторної наради Володимир Хоменко окреслив головні завдання, що на сьогодні стоять перед аграріями області та наголосив, що головне це забезпечення комплексу осінньо-польових робіт і максимальна допомога сільгоспвиробникам.
 

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 32 нові випадки COVID-19

Виявлено 32 нові випадки COVID-19 17:08

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 24 червня в області зафіксовано 32 нові випадки COVID-19.

У Чернігові створений ще один орган самоорганізації населення

У Чернігові створений ще один орган самоорганізації населення 15:01

Чернігівська міська рада на засіданні 24 червня, відповідно до законодавства, дала дозвіл на створення органу самоорганізації населення (ОСН) «Вуличний комітет по вул. Приміській в м. Чернігові».

До 25-ї річниці Конституції України. Конституційний процес в архівних документах

До 25-ї річниці Конституції України. Конституційний процес в архівних документах 14:58

Напередодні 25-ї річниці Конституції України пропонуємо ознайомитися з копіями архівних документів, присвячених історії прийняття Основного Закону.

Децентралізація та туризм: як громадам використати наявний туристично-рекреаційний потенціал

Децентралізація та туризм: як громадам використати наявний туристично-рекреаційний потенціал 14:54

Така тема дводенного навчання за короткостроковою програмою підвищення кваліфікації голів та заступників голів територіальних громад, яке сьогодні розпочалося у Чернігівському регіональному центрі підвищення кваліфікації.