Автодороги місцевого значення передають до сфери управління облдержадміністрацій
Кабінет Міністрів України на своєму засіданні 2 жовтня 2013 року прийняв Розпорядження «Про передачу автомобільних доріг загального користування місцевого значення».

Згідно з Розпорядженням, автодороги загального користування місцевого значення в існуючому стані разом з фінансуванням передаються з 1 січня 2014 року через сфери управління Державного агентства автомобільних доріг до сфери управління Ради Міністрів Автономної Республіки Крим, обласних та Севастопольської міської державної адміністрацій.
Розпорядження набирає чинності одночасно зі змінами до Законів України «Про місцеві державні адміністрації», «Про Раду міністрів Автономної Республіки Крим» і «Про автомобільні дороги», які законодавчо легалізують це рішення уряду.
Експерти зазначають, що затверджений акт сприятиме розмежуванню відповідальності між центральними та місцевими органами влади за стан автомобільних доріг. Крім цього, місцеві підрозділи «Укравтодору» буде реорганізовано та перепідпорядковано місцевій владі. Це передбачено Концепцією розвитку дорожньої галузі України на 2013–2018-ті роки, прийнятої Кабінетом Міністрів 3 вересня 2013 року. «Концепція була створена на підставі аналізу реального стану справ та з урахуванням кращих світових практик»,- так охарактеризував цей документ віце-прем’єр Олександр Вілкул.
Зокрема, Концепція передбачає поділ функцій проектування, будівництва та оцінки якості доріг, які раніше були зібрані в одному відомстві - «Укравтодорі». Для цього АТ «ДАК «Автомобільні дороги України» планують реорганізувати. А на його основі створять мережу регіональних компаній, якими управлятиме місцева влада. Водночас контроль за якістю виконання робіт вестиметься через «Укртрансінспекцію». Планування залишається у Міністерства інфраструктури, яке в діалозі з місцевою владою має забезпечити ефективне управління дорожнім господарством з урахуванням потреб регіонів.
За підрахунками уряду, для приведення українських автошляхів у належний стан необхідно 500 млрд. грн. Виходячи з цієї суми, Концепція передбачає не лише впровадження сучасних технологій будівництва доріг, створення ефективної системи управління галуззю, а й залучення інвестицій на основі державно-приватного партнерства.
Державна Програма розвитку автодоріг загального користування на 2013–2018 роки передбачає виділення на модернізацію українських автошляхів 214,034 млрд. грн. Зокрема зазначається, що кошти держбюджету становитимуть 133,582 млрд. грн., інших джерел — 80,452 млрд. грн., у тому числі кошти міжнародних фінансових організацій - 18,092 млрд. грн., кредитні кошти - 42,360 млрд. грн. і кошти інвесторів - 20 млрд. грн.
Експерти нагадують, що реалізація Програми також дасть новий імпульс розвитку суміжних галузей. Зокрема, для проведення будівельних робіт на автошляхах загального користування необхідні такі основні матеріально-технічні ресурси: 4,639 млн. тонн бітуму, 1,907 млн. тонн залізобетону, 126,407 млн. куб. м щебеню, 74,781 млн. тонн асфальтобетону, 1,95 млн. тонн цементу, 430,729 млн. літрів бензину; 2,494 млрд. літрів дизпалива і 1,304 млрд. кВт/год електроенергії.
Як вважають експерти, мережа автомобільних доріг хорошої якості може збільшити ВВП України на 5%
Останні новини Чернігівщини
Ліцей №12 отримав сучасне обладнання для занять з робототехніки від міста-побратима Градець-Кралове 17:27
У межах партнерства між Черніговом та містом-побратимом Градець-Кралове (Чеська Республіка) Чернігівський ліцей №12 отримав цінну допомогу — сучасні навчальні набори для занять з робототехніки.
Семенівська та Гончарівська громади отримали сучасні автівки за підтримки міжнародних партнерів 16:44
Минулого тижня Стабілізаційна платформа, яка працює на замовлення Федерального міністерства закордонних справ Німеччини, передала фургони Volkswagen Crafter Семенівській та Гончарівській громадам.
Викрали дівчину, вимагаючи повернути неіснуючий борг, – підозрюються двоє жителів Ніжина 16:12
За процесуального керівництва Ніжинської окружної прокуратури повідомлено про підозру двом жителям міста Ніжина у вимаганні, вчиненому за попередньою змовою групою осіб,в умовах воєнного стану та незаконному викраденні людини (ч. 4 ст. 189, ч. 2 ст. 146 КК України).
Поліція в обличчях: «На варті справедливості в умовах війни» – історія слідчої поліції з Новгорода-Сіверського Галини Острик 15:34
Капітан поліції Галина Острик — слідча слідчого відділення Новгород-Сіверського райвідділу поліції.