Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 22 липня, 23:48:08

У Чернігові відбулося засідання Всеукраїнської міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення

21.09.2013   09:07

20 вересня, в області з робочою поїздкою перебувала Міністр юстиції України Олена Лукаш.

У рамках візиту Олена Лукаш взяла участь у виїзному розширеному засіданні Всеукраїнської міжвідомчої координаційно-методичної ради з правової освіти населення.

Учасники засідання розглянути та обговорили питання діяльності органів внутрішніх справ України щодо підвищення рівня обізнаності з питань реалізації прав учасників процесу у кримінальному провадженні за кримінальним процесуальним кодексом України та стану правоосвітньої діяльності в установах виконання покарань.

З вітальним словом до учасників Всеукраїнської міжвідомчої ради звернулися голова облдержадміністрації Володимир Хоменко і голова обласної ради Анатолій Мельник.

Звертаючись до присутніх, Володимир Хоменко, насамперед, висловив вдячність за високу довіру, виявлену Чернігівщині, котра була обрана для проведення такого поважного форуму.

“В умовах розбудови суверенної, демократичної, соціальної, правової держави організація правової підготовки населення залишається важливою складовою державної політики в сфері утвердження і забезпечення прав і свобод людини”, – наголосив очільник області.

Особливо важливого значення, за його словами, набуває тема підвищення рівня правової освіти, коли йдеться, насамперед, про учнівську та студентську молодь.

“Як зазначив Президент України Віктор Федорович Янукович, виступаючи на Всеукраїнському форумі молоді, саме освіта дозволяє молоді реалізовувати свій творчий потенціал, втілювати в життя прогресивні ідеї. У тому числі, і підвищення рівня правової освіти молоді відіграє важливу роль в її соціалізації, прищепленні таких цінностей, як суспільна відповідальність, посиленні комунікативних навичок молодого покоління”, – підкреслив Володимир Хоменко.

Керівник області також зазначив, що на рівні області така допомога надається як органами виконавчої влади, так і органами місцевого самоврядування – через мережу громадських приймалень, консультативних пунктів, шляхом проведення телефонних “гарячих ліній”, семінарів, засідань “круглих столів”, зустрічей з населенням тощо.

Активну участь в організації і здійсненні таких заходів беруть навчальні установи, громадські об’єднання, заклади культури та засоби масової інформації.

Особливою увагою охоплені неповнолітні, які перебувають у Чернігівському слідчому ізоляторі. Спеціально для таких категорій осіб роз’яснюються права, гарантовані міжнародним та національним законодавством.

Проведення різних правоосвітніх заходів у місцях позбавлення волі сприяє формуванню у засуджених та ув’язнених правової культури, виробленню вміння користуватися правовими нормами, що у майбутньому забезпечить їм правову захищеність.

Володимир Хоменко виразив сподівання, що розгляд на сьогоднішньому засіданні таких важливих питань представниками центральних та місцевих органів влади, правоохоронних структур надасть новий поштовх у розвитку системи правової освіти населення, дасть можливість напрацювати практичні рекомендації щодо підвищення її рівня.

За підсумками наради були прийняті відповідні рекомендації.

В рамках робочої поїздки Міністр юстиції України Олена Лукаш також відвідала Чернігівську виправну колонію №44.

Останні новини Чернігівщини

 Поліція Чернігівщини встановлює обставини падіння 4-річної дитини з вікна п’ятого поверху

Поліція Чернігівщини встановлює обставини падіння 4-річної дитини з вікна п’ятого поверху 14:00

Співробітники Чернігівського районного управління поліції відкрили кримінальне провадження за фактом травмування хлопчика 2020 року народження внаслідок падіння з вікна багатоповерхівки. Малюка госпіталізовано до дитячої обласної лікарні.

Виконком затвердив тарифи на збирання, перевезення, видалення побутових відходів, а також на послугу з управління побутовими відходами

Виконком затвердив тарифи на збирання, перевезення, видалення побутових відходів, а також на послугу з управління побутовими відходами 13:44

Тарифи на збирання, перевезення, видалення побутових відходів, а також середньозважений тариф на послугу з управління побутовими відходами сьогодні, 22 липня, затвердив виконавчий комітет Чернігівської міської ради.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 13:34

Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 7 пожеж. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.

4,8 тис. пропозицій роботи налічувалося у базі вакансій обласної служби зайнятості протягом І півріччя 2024 року

4,8 тис. пропозицій роботи налічувалося у базі вакансій обласної служби зайнятості протягом І півріччя 2024 року 13:32

А це на третину більше відповідного показника минулого року, що свідчить про поступове відновлення виробничих потужностей та інфраструктури на Чернігівщині.

 Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила майже 66 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв

Хотіла отримати «грошову допомогу», натомість втратила майже 66 тисяч гривень: поліція Чернігівщини вкотре застерігає громадян від шахраїв 09:20

В соцмережах шахраї поширюють фейкові оголошення про оформлення «грошової допомоги». Поліцейські закликають громадян не переходити за подібними посиланнями та не вводити дані своїх банківських карток і паролі нібито для «зарахування грошей».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини