Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 18 червня, 02:36:09

У Чернігові – дні україно-кубинської дружби

12.10.2011   07:11

10 жовтня у м. Чернігові з офіційним візитом перебувала кубинська делегація на чолі з Радником, заступником місії Куби в Україні Еміліо Певіда Пупо. Поважних гостей у Чернігівській міській раді зустрічав секретар міської ради Олег Шеремет.

Під час зустрічі обговорені питання україно-кубинського співробітництва на рівні міста Чернігова. Олег Шеремет ознайомив гостей з основними напрямками економічного та культурного розвитку нашого стародавнього міста, а також, значним розширенням географії взаємовигідного співробітництва та дружніх відносин Чернігова із країнами не тільки Європи, а й усього світу.

Секретар міської ради відзначив, що між нашими державами існують давні дружні стосунки та висловив особливу подяку кубинському уряду та народу за надання допомоги у справі оздоровлення українських дітей після Чорнобильської катастрофи. За інформацією кубинської сторони загалом понад 24 тисяч дітей з України, Росії та Білорусі отримали оздоровлення у рамках Чорнобильської програми.

О. Шеремет також підкреслив, що на сучасному етапі можливості торгово-економічного, культурного та наукового співробітництва між нашими народами значно зростають, що особливо актуально напередодні візиту Президента України Віктора Януковича на Кубу на чолі української делегації для участі у двосторонньому торгово-економічному форумі наприкінці жовтня. Особливу увагу він акцентував на можливості налагодження співробітництва у галузі охорони здоров’я, адже на Кубі у сфері медицини працюють фахівці найвищої кваліфікації.

Заступник посла Куби пан Еміліо розповів про низку позитивних зрушень у економіці країни за останні роки, а саме розвитком експортних галузей, туризму і, звичайно, медичного обслуговування. Він зазначив, що на Кубі створений потужний потенціал в області медицини та науки, кубинські лікарі володіють унікальними методиками і препаратами по лікуванню багатьох найбільш поширених у світі захворювань. За його словами, Куба має розвинені контакти у сфері надання медичної допомоги із 60-ма країнами світу, серед яких країни Азії, Африки та Латинської Америки, а понад 60 тисяч кубинських медичних фахівців працюють у різних країнах світу. Зокрема, вже 7 років працює бригада кубинських лікарів в Україні у рамках Чорнобильської програми.

Представники кубинської делегації повідомили, що з 11 по 15 жовтня, напередодні оголошеного тижня кубинської культури в Україні, у м. Чернігові пройдуть дні україно-кубинської дружби, що на їх думку, сприятиме налагодженню більш тісних контактів та культурному зближенню двох народів.

Олег Шеремет побажав кубинським гостям приємних вражень від перебування в м. Чернігові та від імені міської громади подарував сувеніри на згадку про перебування у нашому древньому місті.

Останні новини Чернігівщини

Виявлено 19 нових випадків COVID-19

Виявлено 19 нових випадків COVID-19 16:42

За даними Управління охорони здоров’я Чернігівської ОДА, станом на 17 червня в області зафіксовано 19 нових випадків COVID-19.

Як надавати правову допомогу особам, які постраждали від домашнього насильства навчались у Чернігові

Як надавати правову допомогу особам, які постраждали від домашнього насильства навчались у Чернігові 15:00

Для того, щоб надати практичні поради як спілкуватись з особою постраждалою від домашнього насильства та забезпечити належний правовий супровід, Чернігівським громадським комітетом захисту прав людини було проведено навчальний захід для працівників системи безоплатної правової допомоги Чернігівщини

Дорожня пригода без потерпілих – нетверезого водія зупинив відбійник

Дорожня пригода без потерпілих – нетверезого водія зупинив відбійник 13:25

Сьогодні близько другої ночі один з екіпажів патрульної поліції отримав інформацію, що на 129 кілометрі автодороги “Київ-Чернігів-Нові Яриловичі” сталася дорожньо-транспортна пригода – автомобіль Mazda здійснив наїзд на металевий відбійник.

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 1938 осіб

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 1938 осіб 13:19

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 17 червня в області першою та другою дозою щеплено 47 982 людини.

За відвідування незаконно окупованої території 2-м іноземцям на 3 роки заборонено в’їзд в Україну

За відвідування незаконно окупованої території 2-м іноземцям на 3 роки заборонено в’їзд в Україну 11:53

Громадянина Німеччини та його дружину - громадянку Російської Федерації, які в порушення чинного законодавства України відвідували територію окупованого Криму через закритий Урядом України автомобільний ППр «Керч», виявили прикордонники Чернігівського загону.