Чернігів продовжує співпрацювати з GIZ
Сьогодні Чернігівський міський голова Олександр Соколов зустрівся з німецьким архітектором, технічним консультантом Проекту українсько-німецького співробітництва GIZ “Енергоефективність у будівлях” Маріо Бодемом та координатором проекту Імою Хреновою-Шимкіною, які відвідали місто з робочим візитом.
![](/uploads/5116-m.jpg)
Зокрема, М.Бодем здійснив авторський контроль виконання робіт у колегіумі №11, де триває реконструкція старого корпусу навчального закладу з використанням енергоефективних технологій. За словами фахівця, він залишився задоволений побаченим, щоправда, є окремі деталі, які потребують коригування. Адже усі роботи зараз виконуються з дотриманням європейських стандартів.
Під час зустрічі у міській раді було обговорено виконання проекту “Енергетичної реновації колегіуму №11”, а також перспективи подальшої співпраці та участі Чернігова в інших проектах GIZ.
О.Соколов підкреслив, що впровадження енергозберігаючих технологій у закладах бюджетної сфери є одним із пріоритетів діяльності міської влади. Керівник міста висловив подяку представникам GIZ за допомогу в розробці проектів, підготовці спеціалістів. “Зараз фахівці міської ради разом із GIZ розробляють План сталого енергетичного розвитку Чернігова, а після його затвердження, сподіваюся, спільно працюватимемо над впровадженням”, – сказав О.Соколов.
Довідка: У 2008 році Чернігів разом із Івано-Франківськом, Миргородом та Новоград-Волинським долучився до співпраці з Проектом українсько-німецького співробітництва (GІZ) “Енергоефективність у будівлях”.
У Проекті місто здобуло досвід щодо механізмів запровадження сучасних енергоощадних технологій і реалізації пілотних проектів з енергоефективної реновації будівель. У співпраці з фахівцями Проекту GIZ з спеціалісти міської ради реалізували низку надзвичайно ефективних проектів з енергозбереження у будівлях бюджетної сфери. У місті створено дієву систему енергоменеджменту, що дозволила наблизитись до європейських норм енергоспоживання, а також зменшити енергоспоживання і скоротити витрати бюджетних коштів на оплату енергоносіїв.
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.