Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 30 березня, 05:05:25

Чернігів відвідала делегація з міста-побратима Гомеля

06.06.2013   08:18

4 червня у Чернігові з офіційним візитом перебувала делегація з міста Гомеля на чолі з головою Гомельської міської ради депутатів Іваном Бородинчиком.

У складі делегації прибули також голова обласної ради ветеранів, заступник голови Ради депутатів Володимир Чарнаштан, керівники підприємств, організацій, депутати Гомельської міської ради.

У Чернігівській міській раді почесних гостей зустрічали Чернігівський міський голова Олександр Соколов, секретар міської ради Олег Шеремет, керівники структурних підрозділів та депутати міської ради.

 Олександр Соколов коротко ознайомив гостей з видатними сторінками стародавньої історії міста та основними напрямками торговельно-економічного і культурного розвитку сучасного Чернігова. Він зауважив, що Гомель об’єднує з Черніговом багаторічна історія дружби, і партнерські стосунки між містами-побратимами помітно пожвавилися по всіх напрямках: торгово-економічному, культурно-освітянському та ін. Міський голова також зауважив, що Чернігів має досвід співпраці з міжнародними фундаціями, зокрема, з питань енергозбереження – проекти GIZта USAID, зі Світовим банком та ін.

Голова Гомельської міської ради Іван Бородинчик підкреслив, що між Гомелем та Черніговом існують давні дружні стосунки і на сьогоднішній день мають дуже позитивну динаміку. Так, за перший квартал поточного року товарообмін між Гомелем та Чернігівщиною склав понад 13 млн. доларів США.

Основою співробітництва між нашими містами, крім спільних братерсько-слов'янських інтересів, є також існуючі угоди про співробітництво в торгово-економічній, науково-технічній і культурно-освітній сфері 2009 року та договір "Слов'янське братерство" про співробітництво між містами Брянськ, Гомель та Чернігів, який був продовжений у минулому році на 5 років - до 2017 року.

Олександр Соколов побажав гостям приємних вражень від перебування в м. Чернігові та від імені міської громади подарував сувеніри на згадку про перебування у нашому древньому місті. 

Члени гомельської делегації разом з чернігівськими колегами поклали квіти до братської могили загиблих воїнів у сквері ім. М. Попудренка та до пам'ятника Т.Г. Шевченку.

 У рамках візиту відбулась екскурсія визначними місцями стародавнього Чернігова, ознайомлення з історичними пам'ятками національного заповідника "Чернігів стародавній", відвідування Антонієвих печер, круїз Десною. Крім того, за програмою перебування у м. Чернігові делегація гомельчан відвідала пивзавод виробника ТМ "Чернігівське" та ряд торговельно- розважальних закладів міста.

Останні новини Чернігівщини

Автопарк Чернігівщини поповнився на 6 шкільних автобусів 12:59

Волонтери Львівщини доставили з Польщі для Чернігівщини 6 автобусів.

Замість «грошової допомоги» громадянка втратила понад 32 тисячі гривень: поліція застерігає громадян від шахрайської схеми в Інтернеті 12:28

Поліцейські закликають громадян не переходити за сумнівними посиланнями в Інтернеті та не вводити секретні паролі своїх банківських карток на незнайомих та підозрілих веб-сайтах.

Чотири громади області приєдналися до швейцарсько-українського проєкту DECIDE 11:07

Чернігівська область стала п'ятим регіоном-партнером швейцарсько-українського проєкту DECIDE – «Децентралізація для розвитку демократичної освіти».