Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 23 травня, 15:24:06

На Чернігівщині системно займаються питанням залучення альтернативних джерел палива

04.06.2013   08:23

Президент України наголошує на розвитку незалежної вітчизняної енергетики та розвитку альтернативної енергетики в регіонах. Не стоїть осторонь цих процесів і Чернігівщина. Про те, які є в області запаси альтернативних джерел, які перспективи їх використання розповів журналістам голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко.

Він наголосив, що в області системно займаються цією роботою. Чернігівщина багата на власні альтернативні джерела, зокрема, торф і відходи деревини і, звичайно, підвозиться вугілля. В першу чергу з газу на альтернативні джерела переводяться установи бюджетної сфери. Наприклад, в Козелецькому районі вже 15 об’єктів працює таким чином.

Крім того, опрацьовується кілька проектів, які передбачають не лише опалення об’єктів, але й створення міні-ТЕЦ на 10 МВт і більше. Окрім тепла вони генеруватимуть ще й електрику. Але реалізація задуманого у великій мірі залежить від фінансування, зокрема в цьому випадку - приватного.

На часі в області відродження торф’яної галузі. Головне завдання, над яким зараз працюють на різних рівнях, - правильно поєднати приватні ініціативу й фінансування з організацією роботи державної структури.

Щодо використання деревини, то того об’єму, який є на Чернігівщині, - а це 150-200 тисяч метрів кубічних - цілком достатньо для реалізації запланованих з альтернативної енергетики проектів. Одним з основних пунктів для їх розробки є обґрунтування запасів сировини, яка буде забезпечувати альтернативне джерело, тому в області проводяться необхідні розрахунки, ведеться комплексна робота.

Останні новини Чернігівщини

Городнянщина. Хроніка життя в облозі

Городнянщина. Хроніка життя в облозі 07:58

24 лютого. Того ранку о четвертій годині, коли ледь починало світати, Городня не спала.

Як будуть відновлювати зруйновані під час бомбардувань підприємства Чернігівщини?

Як будуть відновлювати зруйновані під час бомбардувань підприємства Чернігівщини? 07:50

Промислові потужності Чернігівщини зазнали значних пошкоджень під час активних бойових дій.

Як під час війни проходить освітній процес на Чернігівщині?

Як під час війни проходить освітній процес на Чернігівщині? 07:34

Через широкомасштабну збройну агресію російської федерації проти України та активні бойові дії, які проходили на території Чернігівської області, багато цивільних об’єктів та об’єктів критичної й соціальної інфраструктури зазнали нищівних ударів.

23 травня - цей день в Україні і світі

23 травня - цей день в Україні і світі 07:30

23 травня в Україні – День морської піхоти, День Героїв – свято пам'яті борців за свободу України.

   Служба зайнятості розпочала підготовку кадрів до наступного опалювального сезону

Служба зайнятості розпочала підготовку кадрів до наступного опалювального сезону 16:24

Причому як для роботодавців, так і для шукачів роботи, ця послуга цілком безкоштовна. Переконатися в цьому вже сьогодні мають змогу три підприємства, а саме: ТП «Прилукитепловодопостачання» АТ «Облтеплокомуненерго» та ТОВ «Ніжин ТеплоМережі».

АНОНСИ ПОДІЙ