Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 19 січня, 20:02:24

Відбулася обласна звітно-виборна конференція товариства “Просвіта”

03.06.2013   08:02Агенцiя

“Просвіту” розколоти не вдалося: головою знову Василь Чепурний

Василь Чепурний

Василь Чепурний

“Гебйо активізувалося” – заявив перший виступаючий в обговоренні звітної доповіді голови чернігівського обласного товариства “Просвіта” імені Т.Шевченка Василя Чепурного голова міської організації “Зелений світ”, лікар Іван Осадців у відповідь на нападки на чернігівську “Просвіту” .

Зрештою, чергова обласна звітно-виборна конференція товариства “Просвіта” імені Т.Шевченка пройшла бурхливо, але без очікуваного антиукраїнськими силами розколу. Головою знову обрано редактора газети “Сіверщина” Василя Чепурного ( 25 делегатів – “за”, 5 – “проти”, 4 – “утримались”). При таких результатах виглядали смішними твердження колишнього редактора “Сіверщини” Петра Антоненка про “тоталітарний характер організації”.

Окремою темою розмови стала проблема перезавантаження “Просвіти” – загалом конференція підтримала позицію ніжинської “Просвіти”, яка опублікована в останнньому числі газети “Сіверщина”.

Обговорення звітної доповіді Василя Чепурного було бурхливим – традиційні українські самоїдські звинувачення могли б потішити антиукраїнські сили, але здравий глузд делегатів конференції не дав розвинутися їм. Загалом Василь Чепурний нек тільки розповів про ситуацію в чернігівській “Просвіті”, але й намітив широкий план реформації “Просвіти” всеукраїнської.

Конференція зобов’язала правління вжити всіх необхідних заходів для повернення “Просвіті” книгарні “Інтермеццо”, рейдерським способом захопленої приватними підприємцями Жогалками. Багато мовилося про борг, створений цими підприємцями.

На конференції виступили також Андрій Глухенький, Борис Домоцький (Новгород- Сіверський), Олег Калиняк (Бахмач), Петро Антоненко (Куликівка), Микола Шкурко (Ніжин), Олександр Жогалко, Сергій Павленко, Віктор Лазар, Сергій Богдан та інші.

Конференція обрала правління у такому складі: Василь Чепурний (голова), Микола Шкурко, Володимир Ступак, Олександр Шевченко, Сергій Павленко, Валерій Рябченко, Валерій Сарана, Юрій Соболь, Надія Галковська, Іван Осадців, Андрій Глухенький. До складу контрольно- ревізійної інспекції обрано Сергія Соломаху, Анатолія Покришня та Олексія Пія.
В роботі конференції взяв участь та виступив заступник голови Всеукраїнського Товариства “Просвіта” імені Т.Шевченка Микола Нестерчук.

Обрано також раду обласної організації та делегатів на всеукраїнський з’їзд. Характерно, що і на початку конференції і в кінці виконання гімну України було не в запису, а самими делегатами.


http://siver.com.ua/news/prosvitu_rozkoloti_ne_vdalosja_golovoju_znovu_vasil_chepurnij/2013-06-02-12401#.UauKZw5vj5Q.facebook

Останні новини Чернігівщини

Вчинення розбійного нападу на ювелірний магазин в м. Прилуки

Вчинення розбійного нападу на ювелірний магазин в м. Прилуки 16:45

Прилуцькою окружною прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, розпочатого за фактом розбійного нападу на ювелірний магазин, розташованого у м. Прилуки, яке мало місце 18 січня 2022 року.

Ліки за програмою єПідтримка можна буде придбати з 24 січня

Ліки за програмою єПідтримка можна буде придбати з 24 січня 13:54

Кабмін ухвалив постанову, яка розширює дію програми єПідтримка на лікарські засоби. Так, з 24 січня українці, старші 60 років, зможуть витратити 1000 грн, отримані у межах програми єПідтримка за вакцинацію від COVID-19, на придбання ліків в аптеках.

Про стан проїзду на 19 січня

Про стан проїзду на 19 січня 13:36

Минулої доби на Чернігівщині спостерігались складні погодні умови - мороз, сніг, ожеледиця, місцями через боковий вітер з полів утворювались перемети та була обмежена видимість.

На Чернігівщині середній розмір допомоги по вагітності та пологах склав 34,1 тис. грн

На Чернігівщині середній розмір допомоги по вагітності та пологах склав 34,1 тис. грн 12:26

2 187 працюючих жінок (застрахованих осіб) Чернігівщини знаходились у декретній відпустці упродовж 2021 року.

 Замах на викрадення дитини - до 3 років за гратами засуджено чоловіка

Замах на викрадення дитини - до 3 років за гратами засуджено чоловіка 12:00

Ювенальний прокурор Офісу Генерального прокурора відстояв у Верховному Суді позицію щодо призначення покарання чоловіку, який намагався викрасти 8-річну дівчинку (ч.3 ст. 15, ч. 2 ст.146 КК України).

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини