НСЖУ і НМПУ вимагають відставки міністра внутрішніх справ
Міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко або повинен примусити своїх підлеглих виконувати свої обов’язки, або піти у відставку. Така вимога міститься у спільній заяві Незалежної медіа-профспілки (НМПУ) і Національної спілки журналістів (НСЖУ) після побиття журналістки 5-го каналу Ольги Сніцарчук і журналіста газети “Коммерсантъ” Влада Соделя.
“Побиття відбувалося під час виконання журналістами своїх професійних обов’язків на очах у міліції, яка не втрутилася в інцидент, – відзначається в спільній заяві журналістських організацій, – Складається враження, що люди в міліцейських погонах свідомо дали можливість правопорушникам бити журналістів. Цей факт підтверджується тим, що зображення нападників, яке наявне в журналістів, але воно не зацікавило міліціонерів і для затримання правопорушників не вжито належних заходів”.
НСЖУ і НМПУ відзначають, що подібна обурлива практика стає традиційною на території України. На думку, журналістських організацій правоохоронці продовжують уперто відмовлятися відкривати кримінальне провадження щодо тих, хто нападає на журналістів. А якщо провадження відкривається, то справу швидко закривають під надуманим приводом.
Такі дії заслуговують осуду і є неприпустимими для держави, котра декларує відданість демократичним цінностям і має намір інтегруватися до Європейського союзу. Якщо не покласти цьому край, то логічним продовженням цієї тенденції стануть інциденти з більш трагічними наслідками для журналістів і черговим знеславленням нашої країни, як це вже траплялося в історії незалежної України
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині перед судом постане зловмисник, який обвинувачується у вбивстві жінки та зґвалтуванні малолітньої дитини 08:57
Поліція завершила досудове розслідування та скерувала до суду обвинувальний акт, щодо 19-річного чернігівця, який підозрюється у вчиненні низки тяжких злочинів.
12 березня: цей день в Україні і світі 08:54
День 1478 Російська агресія - Day 1478 Russian aggression
«Допомога ветеранам – це мій обов’язок і покликання»: Вадим Довгошей, помічник начальника поліції Чернігівщини з ветеранської політики 13:08
Вадим Довгошей пройшов непростий шлях — від добровольця чернігівської територіальної оборони до спецпризначенця поліції, який отримав важке поранення під час оборони держави.
Освіта, здоров’я та потреби ВПО – В’ячеслав Чаус провів нараду з керівниками районів 11:06
Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус провів нараду зі своїми заступниками й керівниками районів. Обговорили поточні питання по багатьох напрямах життєдіяльності громад.
Надзвичайні події в області за останню добу 11:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 7 пожеж., внаслідок небезпечних подій постраждала 1 особа.