Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 22 червня, 08:09:21

Максим Говоруха: “Кримінальний процесуальний кодекс – надійний інструмент дотримання прав людини та захисту інтересів держави”

16.05.2013   12:06

У прокуратурі Чернігівської області відбулось спільне розширене засідання колегій прокуратури Чернігівської області та УМВС України в області, на якому обговорено стан додержання вимог Кримінального процесуального кодексу України під час досудового розслідування кримінальних проваджень, процесуального керівництва, підтримання державного обвинувачення.

Відкриваючи засідання колегії Максим Говоруха наголосив, що сьогодні одним з пріоритетів діяльності органів прокуратури є забезпечення ефективної реалізації положень нового процесуального законодавства.

“Президентом України Віктором Януковичем впровадження в життя нового Кримінального процесуального законодавства визначено важливим кроком у розбудові України як правової держави. Досягнення відповідності вітчизняного законодавства європейським стандартам є не тільки пріоритетним, його реалізація знаходиться під особистим контролем Генерального прокурора України Віктора Пшонки”, – відзначив прокурор області.

В умовах оновленого кримінального процесу органами прокуратури та внутрішніх справ області проведено значну роботу з метою забезпечення належної якості та ефективності досудового розслідування кримінальних правопорушень. Зокрема, здійснено низку організаційних, практичних та навчально-методичних заходів щодо впровадження вимог нового Кримінального процесуального кодексу України, передусім функціонування Єдиного реєстру досудових розслідувань.

“Водночас, незважаючи на позитивні зрушення, максимальне використання усіх можливостей, наданих новим законодавством, правоохоронними органами області ще не досягнуто”, – зазначив Максим Говоруха.

На його думку особливу увагу необхідно приділити розкриттю гуманістичного потенціалу нового кримінального процесуального законодавства. Передусім це стосується обрання запобіжних заходів, не пов’язаних з утриманням під вартою.

Прокурор області наголосив на неухильності виконання органами внутрішніх справ вимог чинного законодавства, забезпечення слідчими у ході досудового розслідування конституційних прав учасників кримінального провадження, безумовного відшкодування заподіяних злочинами збитків, поновлення порушених прав потерпілих.

“Тільки від злагодженої роботи органів прокуратури та внутрішніх справ, неухильного виконання ними вимог Закону залежить ефективність протидії злочинності та дотримання правопорядку в області” – підкреслив Максим Говоруха.

За підсумками засідання колегії керівництвом прокуратури області та УМВС визначено конкретні заходи щодо забезпечення належної організації діяльності у кримінальному провадженні та безумовного додержання вимог Кримінального процесуального кодексу України.

Останні новини Чернігівщини

Найбільше він любив людей і небо: у Ніжині відкрили меморіальну дошку Герою України Данилу Мурашку 17:20

Сьогодні у Ніжині відбулося відкриття меморіальної дошки на честь нашого земляка, Героя України, легендарного військового льотчика, майора Данила Мурашка. Встановлено її на вулиці, яка віднедавна гордо носить його ім’я.

Результат Драгера — 2,25 проміле: патрульні відсторонили від керування нетверезого водія 16:36

Нещодавно патрулюючи вулицею Федора Уманця, за порушення ПДР інспектори зупинили автомобіль Mercedes-Benz 200 D.

Формуючи культуру пам’яті: у Чернігові відбулася зустріч із представницями ГО «Вшануй» 16:13

19 червня в Чернігівській міській раді відбулася робоча зустріч із Катериною Даценко та Єлизаветою Плескачовою — представницями громадської організації «Вшануй», яка займається розвитком культури пам’яті в Україні та популяризацією загальнонаціональної хвилини мовчання.

Понад 3,1 млн грн надійшло до місцевого бюджету за адміністративні послуги, надані землевпорядниками Чернігівщини з початку 2026 року 15:44

З початку поточного року землевпорядники Чернігівської області спрямували до загального фонду місцевого бюджету 3,101 млн грн за надані населенню адміністративні послуги з питань ведення Державного земельного кадастру.

Через отримані травми загинула пасажирка: повідомлено про підозру водію, який керував автомобілем напідпитку 15:10

За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру 51-річному жителю Прилуцького району Чернігівської області у порушенні правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння, що спричинило смерть потерпілого (ч. 3 ст. 286-1 КК України).

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини