Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 26 березня, 18:11:47

12 березня – Всесвітній день боротьби з цифровою цензурою

12.03.2013   11:32Агенцiя

Міжнародні правозахисні групи звернулися до корпорацій Google, Yahoo і Microsoft із закликом не піддавати цензурі діяльність пошукових систем протягом Всесвітнього дня боротьби з цифровою цензурою, який відзначається 12 березня.

Чи знаєте ви, що китайська версія Вікіпедії заблокована повністю і остаточно?
“Цей день призначений для прославлення Інтернету як відкритого вікна у світ і засудження атак на вільний потік інформації, – говориться в листі організацій “Репортери без кордонів ”і “Міжнародна амністія ”. – У дусі сприяння свободі вираження думок ми просимо вас не піддавати цензурі роботу пошукових систем та блогів у цей день. Ми закликаємо вас 12 березня підтримати ідею Інтернету як вільного простору для кожного, незалежно від національності чи географічного місцезнаходження, а також здійснити мрію про дійсно всесвітньої мережі – нехай навіть протягом одного дня. Це буде потужний сигнал для всіх сетян – людей, організацій і держав, що цензура в Інтернеті – це не єдиний шлях вперед”.

За словами правозахисників, в даний час більше двох десятків країн обмежують доступ до Інтернету на регулярній основі. “Ми розуміємо труднощі, з якими ви стикаєтесь у країнах, що обмежують доступ до Інтернету, – продовжують“Репортери без кордонів ”і“Міжнародна амністія ”. – Ці країни намагаються чинити тиск на вас, змусити дотримуватися місцеві закони, які не відповідають нормам міжнародного права і стандартам, що захищає свободу слова. Але прагнення відповідати місцевим вимогам, які порушують норми міжнародного права, не зможе виправдати ваші дії. Ваша допомога дозволить таким країнам, як Китай, обійти заборону на доступ до інформації про права людини, Далай-ламі, “Хартії-08” і демократії, а також до шановних правозахисним сайтам ”.

Китай згаданий неспроста. Уряд КНР здійснює жорсткий контроль над Інтернетом, блокуючи сайти, які пов’язані з китайськими дисидентами, оголошеним поза законом духовним рухом Фалуньгун, тибетським урядом у вигнанні, а також ресурси, що містять інформацію про державну різанині на площі Тяньаньмень в 1989 році.
Декілька американських компаній, включаючи Google, Yahoo, Microsoft і Cisco, мали постати перед Конгресом США на слуханнях за звинуваченням у співучасті в створенні Great Firewall of China. Корпорація Google піддалася критиці за потурання китайському уряду, який вимагає фільтрувати інтернет-пошук, щоб ліквідувати результати запитів, наприклад, за такими темами, як “демократія” або “площа Тяньаньмень”.

“Репортери без кордонів”, заснували Всесвітній день боротьби з цифровою цензурою в минулому році, на цей раз планують відзначити його доповіддю про стан свободи в Інтернеті по всьому світу.

Останні новини Чернігівщини

У Чернігівському районі поліція допомогла розшукати зниклу дворічну дитину 11:06

Пошукова операція за участю поліції тривала понад 5 годин: дівчинку знайшли живою і неушкодженою в болоті за 800 метрів від дому.

Компенсація за комунальні послуги власникам пошкоджених квартир. Виконком погодив відповідну Програму

Компенсація за комунальні послуги власникам пошкоджених квартир. Виконком погодив відповідну Програму 11:02

Програма компенсації комунальних послуг, наданих мешканцям багатоповерхової забудови Чернігова, житло яких пошкоджено внаслідок російської військової агресії. Її затвердили на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні, 22 березня.

#Лютий #Опір #Прилуки — телепрем’єра на місцевих каналах Суспільного

#Лютий #Опір #Прилуки — телепрем’єра на місцевих каналах Суспільного 10:54

26 березня о 21:30 дивіться на місцевих каналах Суспільного Мовлення документальний проєкт Суспільне Чернігів #Лютий #Опір #Прилуки. Онлайн-трансляція ефіру — на сайтах місцевих каналів.

Лідія Падалка: «Служба зайнятості фінансово підтримує роботодавців, які працевлаштовують безробітних»

Лідія Падалка: «Служба зайнятості фінансово підтримує роботодавців, які працевлаштовують безробітних» 10:50

Служба зайнятості цьогоріч реалізує низку активних програм, спрямованих на створення нових і збереження існуючих робочих місць, розвиток бізнесу тазабезпечення ефективної зайнятості населення.Зокрема, шляхом надання фінансової підтримки роботодавцям.

Стартував конкурс, за яким ветерани можуть отримати 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток бізнесу

Стартував конкурс, за яким ветерани можуть отримати 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток бізнесу 10:48

24 березня починається відбір заявок на програму фінансування ветеранського бізнесу #Варто “РобиТИ своє”.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини