Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 28 жовтня, 18:28:35

Майже вдвічі збільшено охоплення ВІЛ-інфікованих антиретровірусною терапією

05.03.2013   12:08

Стан виконання доручення Президента України Віктора Януковича щодо доступної медичної допомоги розглянуто на засіданні обласної ради протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу

Питання протидії епідемії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу є дуже актуальними на сьогодні. Щоб знизити швидкість розповсюдження інфекції та рівень її передачі, зменшити смертність від цих недуг в області, як і в цілому по Україні вживаються необхідні заходи.

Стан виконання заходів обласної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД у 2012 році розглянули та обговорили учасники засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, яке відбулося 4 березня під головуванням в.о. заступника голови облдержадміністрації Юрія Музики.

Відкриваючи засідання, Юрій Музика зазначив, що ВІЛ-інфекція, туберкульоз, наркоманія – це соціально-небезпечні захворювання, які займають провідні місця серед нагальних проблем охорони здоров’я. На його переконання, ці хвороби легше попередити, ніж лікувати. Ефективність заходів може бути значно підвищена в результаті об’єднання зусиль працівників педагогічних, медичних, правових, соціальних установ, конфесійних і громадських організацій.

За словами начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Галини Василькової, затверджена у 2009 році відповідна обласна програма виконується. Фінансове забезпечення її заходів відбувається за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів, а також міжнародних донорських організацій. У 2012 році загальний обсяг фінансування заходів в області склав 8,88 млн грн.

За її інформацією, завдання, які були поставлені у минулому році, в основному виконанні. Зокрема, забезпечено широкий доступ населення до безоплатного консультування та тестування на ВІЛ-інфекцію. Протягом 2012 року безоплатним обстеженням охоплено 111 тисяч осіб. Обстежено понад 16 тисяч осіб із груп ризику. У всіх районах області створені та функціонують кабінети “Довіри”. Майже вдвічі збільшено охоплення ВІЛ-інфікованих антиретровірусною терапією. Також забезпечено соціально-психологічний супровід ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД.

Завдяки здійсненим заходам вдалося знизити рівень вертикальної трансмісії до 4,08%. 100% дітей до року, народжених ВІЛ-позитивними матерями, забезпечено сухими молочними сумішами та щомісячною соціальною державною допомогою.

На даний час в області проводиться активна робота з підготовки проекту Загальнодержавної Програми на 2014-2018 роки. До цієї роботи залучені фахівці урядових організацій, а також представники вітчизняних та міжнародних громадських організацій та благодійних фондів.

Учасники засідання також розглянули питання виконання обласного плану заходів з проведення місячника до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом “Через обізнаність населення до подолання епідемії” та заслухали інформацію про роботу обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу у минулому році. За результатами засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу готується відповідний протокол.

Останні новини Чернігівщини

12-а сесія Чернігівської міської ради VIII скликання розпочала свою роботу 14:10

Сьогодні, 28 жовтня, розпочала свою роботу дванадцята сесія Чернігівської міської ради восьмого скликання. На пленарному засіданні присутні чернігівський міський голова Владислав Атрошенко та 39 депутатів.

Де в Чернігівській області безоплатно лікують інсульти: список лікарень

Де в Чернігівській області безоплатно лікують інсульти: список лікарень 14:07

Лікування інсульту в Україні є повністю безоплатне, адже входить у Програму медичних гарантій та є пріоритетною послугою серед інших програм ПМГ. То як і де отримати гарантовану НСЗУ послугу?

Порушник з Куликівщини за допомогою остей наловив риби майже на понад 30 тис. грн. збитків

Порушник з Куликівщини за допомогою остей наловив риби майже на понад 30 тис. грн. збитків 13:59

28 жовтня 2021 року Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході проведення рибоохоронного рейду на водоймах Чернігівського району виявлено грубе порушення Правил рибальства.

Обстановка на кордоні

Обстановка на кордоні 13:50

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою. На всій ділянці державний кордон охороняється посилено, в пунктах пропуску здійснюється посилений прикордонний контроль.

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території  області за добу

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за добу 11:39

Протягом минулої доби зареєстровано 9 небезпечних подій, а саме: 7 пожеж та 2 випадки виявлення і знешкодження боєприпасів часів Другої світової війни.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини