Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 1 червня, 16:18:15

Майже вдвічі збільшено охоплення ВІЛ-інфікованих антиретровірусною терапією

05.03.2013   12:08

Стан виконання доручення Президента України Віктора Януковича щодо доступної медичної допомоги розглянуто на засіданні обласної ради протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу

Питання протидії епідемії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу є дуже актуальними на сьогодні. Щоб знизити швидкість розповсюдження інфекції та рівень її передачі, зменшити смертність від цих недуг в області, як і в цілому по Україні вживаються необхідні заходи.

Стан виконання заходів обласної програми забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД у 2012 році розглянули та обговорили учасники засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу, яке відбулося 4 березня під головуванням в.о. заступника голови облдержадміністрації Юрія Музики.

Відкриваючи засідання, Юрій Музика зазначив, що ВІЛ-інфекція, туберкульоз, наркоманія – це соціально-небезпечні захворювання, які займають провідні місця серед нагальних проблем охорони здоров’я. На його переконання, ці хвороби легше попередити, ніж лікувати. Ефективність заходів може бути значно підвищена в результаті об’єднання зусиль працівників педагогічних, медичних, правових, соціальних установ, конфесійних і громадських організацій.

За словами начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Галини Василькової, затверджена у 2009 році відповідна обласна програма виконується. Фінансове забезпечення її заходів відбувається за рахунок коштів державного та місцевого бюджетів, а також міжнародних донорських організацій. У 2012 році загальний обсяг фінансування заходів в області склав 8,88 млн грн.

За її інформацією, завдання, які були поставлені у минулому році, в основному виконанні. Зокрема, забезпечено широкий доступ населення до безоплатного консультування та тестування на ВІЛ-інфекцію. Протягом 2012 року безоплатним обстеженням охоплено 111 тисяч осіб. Обстежено понад 16 тисяч осіб із груп ризику. У всіх районах області створені та функціонують кабінети “Довіри”. Майже вдвічі збільшено охоплення ВІЛ-інфікованих антиретровірусною терапією. Також забезпечено соціально-психологічний супровід ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД.

Завдяки здійсненим заходам вдалося знизити рівень вертикальної трансмісії до 4,08%. 100% дітей до року, народжених ВІЛ-позитивними матерями, забезпечено сухими молочними сумішами та щомісячною соціальною державною допомогою.

На даний час в області проводиться активна робота з підготовки проекту Загальнодержавної Програми на 2014-2018 роки. До цієї роботи залучені фахівці урядових організацій, а також представники вітчизняних та міжнародних громадських організацій та благодійних фондів.

Учасники засідання також розглянули питання виконання обласного плану заходів з проведення місячника до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом “Через обізнаність населення до подолання епідемії” та заслухали інформацію про роботу обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу у минулому році. За результатами засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу готується відповідний протокол.

Останні новини Чернігівщини

Служба судової охорони Чернігівщини привітала вихованців навчально-реабілітаційного центру з Днем захисту дітей 15:15

Щороку, в перший день літа, відзначається Міжнародний День захисту дітей. Всі маленькі громадяни нашої країни також з нетерпінням чекають це тепле і радісне свято.

Ветерани назвали проблеми, з якими стикаються при працевлаштуванні. Дані опитування

Ветерани назвали проблеми, з якими стикаються при працевлаштуванні. Дані опитування 15:13

Українські військовослужбовці та ветерани також розповіли, як держава може сприяти їхньому професійному розвитку.

Локації безпеки для Прилуцької громади

Локації безпеки для Прилуцької громади 15:06

23 укриття, що належать Прилуцькій міській раді, найближчим часом будуть оснащені необхідним для жителів обладнанням: портативними зарядними станціями, сонячними панелями, переносними ліхтарями, вогнегасниками, кулерами для води, медичними аптечками, а найбільше сховище отримає потужний генератор для безперебійної вентиляції повітря.

«Власна справа»: ще 13 мешканців Чернігівщини отримають мікрогрант 11:26

Визначено переможців 7-го у поточному році періоду прийому заяв учасників програми «Власна справа» урядового проєкту «єРобота», який тривав з 24 квітня по 07 травня 2023 року.

 Патріотичний фестиваль-конкурс «Народ-герой героїв появляє»

Патріотичний фестиваль-конкурс «Народ-герой героїв появляє» 11:24

ІІ Відкритий патріотичний фестиваль-конкурс «Народ-герой героїв появляє» проходитиме з 10 травня до 28 червня 2023 року.