Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 28 жовтня, 16:52:23

В Україні під забороною опинилося приблизно 14% всіх ліків

05.03.2013   10:18Агенцiя

Через введення нових вимог сертифікації GMP в державі під забороною опинилося приблизно 14% всіх ліків.

Обмеження торкнулися навіть таких відомих міжнародних фармвиробників, як Berlin-Chemie, Sanofi-Aventis, Pfizer і Novartis. У цій ситуації виграють вітчизняні виробники, вважають експерти – на їхню думку, українські компанії можуть зайняти місце недорогих дженериків, вироблених в країнах Південно-Східної Азії, пише газета Коммерсант-Україна.

З 15 лютого понад 1,3 тис. з 9,4 тис. зареєстрованих в країні медпрепаратів зарубіжних виробників опинилися під забороною (дані на 4 березня). Це сталося після введення Україною стандартів GMP – міжнародних вимог до виробництва медпрепаратів. Стандарти GMP існують в світі більше 40 років і застосовуються більш ніж в 100 країнах. Для вітчизняних фармацевтичних компаній ці вимоги стали обов’язковими з 2010 року. Однак для імпортерів ці норми почали діяти тільки 15 лютого – в силу вступила постанова Кабінету міністрів від 8 серпня 2012 року.

“До цих пір від імпортерів вимагали GMP-сертифікат, виданий країною, де виробляється препарат”, – говорить медичний директор компанії “Тева Україна” Олександр Семенов. Тепер же компаніям необхідно отримувати окремий сертифікат в Україні або підтверджений міжнародний сертифікат. З моменту прийняття постанови імпортери подали всього 1,45 тис. заявок на підтвердження або видачу GMP-сертифіката (станом на 22 лютого).

З них за 130 заявками було отримано відмову, по 66 – зауваження, 137 все ще розглядаються. В результаті в Україну більше не імпортуються такі популярні препарати, як “Фестал” (засіб для поліпшення травлення), “Бронхомед” (відхаркувальне), “Долорен” (від болю в суглобах) і “Аква Маріс”. В основному це дженерикові ліки, які мають аналоги, тому споживачі практично не постраждали через введення нових стандартів, стверджують в Держслужбі лікарських засобів (Гослекслужба).

http://www.unian.ua/news/557141-v-ukrajini-pid-zaboronoyu-opinilosya-priblizno-14-vsih-likiv-zmi.html

Останні новини Чернігівщини

12-а сесія Чернігівської міської ради VIII скликання розпочала свою роботу 14:10

Сьогодні, 28 жовтня, розпочала свою роботу дванадцята сесія Чернігівської міської ради восьмого скликання. На пленарному засіданні присутні чернігівський міський голова Владислав Атрошенко та 39 депутатів.

Де в Чернігівській області безоплатно лікують інсульти: список лікарень

Де в Чернігівській області безоплатно лікують інсульти: список лікарень 14:07

Лікування інсульту в Україні є повністю безоплатне, адже входить у Програму медичних гарантій та є пріоритетною послугою серед інших програм ПМГ. То як і де отримати гарантовану НСЗУ послугу?

Порушник з Куликівщини за допомогою остей наловив риби майже на понад 30 тис. грн. збитків

Порушник з Куликівщини за допомогою остей наловив риби майже на понад 30 тис. грн. збитків 13:59

28 жовтня 2021 року Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході проведення рибоохоронного рейду на водоймах Чернігівського району виявлено грубе порушення Правил рибальства.

Обстановка на кордоні

Обстановка на кордоні 13:50

Протягом минулої доби змін в обстановці на державному кордоні України в межах Чернігівщини не відбулося, вона залишалася стабільною та контрольованою. На всій ділянці державний кордон охороняється посилено, в пунктах пропуску здійснюється посилений прикордонний контроль.

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території  області за добу

Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за добу 11:39

Протягом минулої доби зареєстровано 9 небезпечних подій, а саме: 7 пожеж та 2 випадки виявлення і знешкодження боєприпасів часів Другої світової війни.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини