Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 14 червня, 18:39:13

Відбулися засідання постійних комісій обласної ради

19.02.2013   16:55

19 лютого відбулося засіданні постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС, яке провів її голова Валерій Зуб.

Депутати розглянули хід виконання обласної Програми «Репродуктивне здоров’я населення Чернігівської області на період 2008-2015 роки» у 2012 році та заслухали інформацію з цього питання начальника управління охорони здоров’я облдержадміністрації Галини Василькової.

Як наголосила виступаюча, основним завданням обласної Програми є створення умов безпечного материнства, удосконалення системи планування сім’ї, формування репродуктивного здоров’я у молоді та збереження репродуктивного здоров’я населення області. З метою покращення надання акушерсько-гінекологічної та педіатричної допомоги на 2012 рік були розроблені «Комплексні заходи щодо попередження випадків материнської смертності, зниження мертвонароджуваності та смертності дітей віком до 1 року в області». Згідно з Програмою проводиться впровадження сучасних перинатальних технологій. Увесь ліжковий фонд акушерських закладів переведений на одночасне перебування матері та дитини, створено 86 індивідуальних та 2 сімейних пологових зали. До речі, кількість партнерських пологів складає майже 70 відсотків.

На лікування тяжких форм анемії у вагітних згідно з Програмою використано 6,5 тисяч гривень, а для зменшення кількості випадків малюкової смертності неонатологічні відділення забезпечуються сучасною діагностичною та лікувальною апаратурою. Впроваджено постійне перебування породіллі зі своєю новонародженою дитиною для дотримання теплового ланцюжка. Рівень спільного перебування матері й дитини складає понад 96 відсотків.

Торік на звання «Лікарня доброзичлива до дитини» атестована Ніжинська ЦМЛ, Козелецька та Носівська ЦРЛ. На даний час в області функціонує вже 21 такий заклад, де народилося 89 відсотків дітей.

Для покращення поінформованості населення щодо питань охорони репродуктивного здоров’я та планування сім’ї при жіночих консультаціях області відкриті і працюють «Школи матері та батька».

Заслухавши інформацію депутати дійшли висновку, що в області є досягнення у виконанні заходів, передбачених Програмою. Але з метою покращення надання медичної допомоги матерям та дітям необхідно створити обласний перинатальний центр, провести реорганізацію акушерських та неонатологічних відділень з відповідним забезпеченням їх сучасною діагностичною та слідкуючою апаратурою, відкрити відділення ІІ етапу виходжування недоношених новонароджених.

Депутати були одностайними в необхідності забезпечити провідні заклади з надання акушерської та неонатологічної допомоги дороговартісними медичними засобами для лікування кровотеч та дихальних розладів новонароджених. А також забезпечити сучасними засобами контрацепції жінок груп ризику, підлітків та молоді до 20 років.

 Також члени постійної комісії обговорили організацію надання екстреної та невідкладної медичної допомоги в області. 

Інформуючи про процес реорганізації системи швидкої медичної допомоги, начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Галина Василькова повідомила про створення лікувально-профілактичного закладу «Обласний центр екстреної допомоги та медицини катастроф» Чернігівської обласної ради, до якого входить 3 станції, 35 відділень та 11 пунків швидкої медичної допомоги.

Лікарськими засобами та виробами медичного призначення обласний центр забезпечений у необхідному обсязі. На його утримання в обласному бюджеті передбачено 64866 тисяч гривень. Автомобільний парк служби екстреної медичної допомоги складає 118 автомобілів, що становить майже 49 відсотків від нормативної потреби (242). На даний час 38 автомобілів вичерпали свій моторесурс і потребують заміни. Крім того, в області є нагальна потреба у 2 реанімобілях. Швидка медична допомога надається 92 бригадами, з яких – 31 лікарська та 61 фельшерська бригади.

Доповідач звернула увагу на той факт, що наша область має свої певні особливості - малу щільність проживання населення. З метою забезпечення регламентних термінів доїзду бригад швидкої медичної допомоги до пацієнтів у сільській місцевості, розроблено план розширення мережі пунктів базування бригад. Заплановано створити ще 26 таких пунків. Екстренна медична допомога надається в єдиному адміністративно-територіальному просторі без урахування меж районів.

Інформацію надану начальником управління охорони здоров’я облдержадміністрації Галиною Васильковою члени профільної комісії взяли до відома, а питання надання екстреної та невідкладної медичної допомоги в області поставили на контроль.

 
19 лютого відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань агропромислового комплексу, земельних відносин, екології та природних ресурсів.

Розпочалося робота комісії з приємної події. Голова обласної ради Анатолій Мельник подякував за активну громадську діяльність, благодійну допомогу дітям-інвалідам та вручив почесну грамоту Благодійного Фонду «Милосердя і доброта» заступнику голови комісії, депутату обласної ради Надії Міклухо-Маклай.

Розглядаючи питання порядку денного, депутати заслухали інформацію заступника начальника державної екологічної інспекції в області Валентини Дзюби про стан утилізації пестицидів в області. За її словами в результаті проведеної роботи у 2011 та 2012 роках  вдалося вивезти на знешкодження та повністю звільнити від залишків непридатних до використання пестицидів та агрохімікатів вже  14  адміністративних районів Чернігівщини. В той же час, залишки пестицидів та агрохімікатів продовжують зберігатися в області, що створює реальну загрозу забруднення ґрунтів і підземних водоносних горизонтів та виникнення надзвичайних ситуацій.

- Враховуючи те, що значна частина складів знаходиться в басейнах річок Дніпро та Десна, які є джерелами питного водопостачання, з метою зменшення техногенного навантаження на навколишнє середовище та попередження забруднення об'єктів довкілля, вкрай необхідно забезпечити утилізацію залишків небезпечних речовин у якомога коротші терміни, - наголосила заступник начальника державної екологічної інспекції в області Валентина Дзюба. Вона повідомила, що до Міністерства екології та природних ресурсів України направлено запит про виділення коштів з Державного бюджету охорони навколишнього природного середовища на 2013 рік для фінансування робіт по утилізації залишків безгосподарських пестицидів з території нашої області в кількості 274,63 т. Це дасть змогу повністю звільнитися від пестицидів та завершити роботу по утилізації.

Про хід виконання регіональної Програми комплексного розвитку лісового господарства в області на 2011-2015 роки присутніх на засіданні поінформував начальник обласного управління лісового та мисливського господарства Валерій Лозицький. За його словами, загальний обсяг залучених коштів для реалізації програми становить більше ніж 211 мільйонів гривень. Згідно із завданнями Програми, проведені заходи по збільшенню лісистості, лісовідновленню, створенню мінералізованих смуг, утриманню лісової пожежної служби і радіозв’язку та забезпечення засобами спостереження за лісовими масивами та інше.

Окрім цього, члени профільної комісії розглянули стан державної реєстрації прав оренди та прав власності на земельні ділянки в розрізі районів області. На численні запитання народних обранців по цьому питанню відповідала в.о. начальника відділу реєстрації речових прав на нерухоме майно реєстраційної служби Головного управління юстиції у Чернігівській області Ольга Борисенко. За результатами обговорення прийнято рішення створити робочу групу, якій доручено опрацювати усі пропозиції та зауваження з цього питання та підготувати відповідні рекомендації.

Також профільною комісією розглянуто клопотання про погодження надання спеціальних дозволів на користування надрами та ряд інших питань. Засідання постійної комісії провів її голова Арсен Дідур.

Останні новини Чернігівщини

Псевдобанкір заволодів коштами жінки у сумі майже 22 тисячі гривень: поліція застерігає громадян від шахраїв 18:15

Поліцейські закликають мешканців Чернігівщини не передавати стороннім особам жодних відомостей про свої банківські картки.

У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області відзначили сумлінних платників податків 17:04

У податковій службі області відбулось нагородження переможців регіонального етапу Всеукраїнського рейтингу «Сумлінні платники податків - 2023».

Мешканцю м.Чернігова повідомлено про підозру у жорстокому поводженні з твариною 16:22

Прокурором Чернігівської окружної прокуратури погоджено повідомлення про підозру жителю м.Чернігова у жорстокому поводженні з твариною, що належить до хребетних, яке призвело до тілесних ушкоджень(ч.1 ст.299 КК України).

Розпочато демонтаж будівель двох чернігівських шкіл у мікрорайоні Подусівка – №18 та 21 15:47

Їх було зруйновано 3 березня 2022 року внаслідок авіаударів армії рф.

До суду скеровано обвинувальний акт відносно мешканця одного з сіл Чернігівського району та області запорушення правил безпеки дорожнього руху 15:02

Прокурором Чернігівськоїокружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт відносно жителя одного з сіл Чернігівського району та області запорушення правил дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом, що заподіяло тяжке тілесне ушкодження (ч.2 ст.286 КК України).

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини