Підсумки року підведені на засіданні колегії управління охорони здоров’я міської ради
Підсумки роботи лікувально-профілактичних закладів міста за 2012 рік та завдання щодо удосконалення медичної допомоги населенню міста у 2013 році розглянуті на засіданні колегії управління охорони здоров’я Чернігівської міської ради, що проведена 14 лютого на базі міської лікарні № 2.
У роботі колегії взяли участь секретар міської ради Олег Шеремет, начальник управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації Галина Василькова, головні лікарі та медична громадськість міста.
Учасники засідання заслухали виступ начальника управління охорони здоров’я Чернігівської міської ради Юрія Бойка. У своїй доповіді він відзначив основні здобутки та проблеми в діяльності медичної галузі за підсумками 2012 року. Медична галузь міста доклала значних зусиль, щоб утримати рівень і обсяги надання медичної допомоги населенню. “Сьогодні вже очевидно, що існуюча система не відповідає сучасним вимогам і потребує реформування”, – підкреслив Ю. Бойко.
Заступник начальника управління Ольга Малець проаналізувала стан основних показників діяльності галузі охорони здоров’я міської ради та відмітила, що медико-демографічна ситуація в місті залишається складною.
Головні лікарі та провідні фахівці медичних закладів міста, обговорюючи доповіді, відзначили, що основними проблемними питаннями залишаються недостатня фінансова підтримка державних і місцевих цільових програм у галузі охорони здоров’я, високий рівень захворюваності, зокрема, на соціально-небезпечні хвороби, недостатній рівень забезпечення галузі лікарськими кадрами, необхідність оптимізації ліжкового фонду медичних закладів, низький рівень санітарної культури населення.
Одностайною була думка учасників колегії щодо необхідності проведення оптимізації медичної галузі міста.
З метою поліпшення стану надання медичної допомоги населенню міста, колегія управління охорони здоров’я Чернігівської міської ради вирішила:
1. Забезпечити організацію та виконання заходів національних та регіональних, міських програм у межах виділених бюджетних асигнувань.
2. Продовжувати впровадження засад сімейної медицини-загальної практики в діяльність медичної галузі міста.
3. Забезпечити дієвий контроль за дотриманням бюджетно-фінансової дисципліни, збереженням та раціональним використанням медичної апаратури, обладнання, витратних матеріалів та медикаментів, впровадження енергозберігаючих технологій у підпорядкованих медичних закладах.
4. Посилити профілактичну спрямованість діяльності підпорядкованих закладів, звернувши особливу увагу на раннє виявлення туберкульозу та онкологічних захворювань серед жителів міста.
5. Забезпечити дієвий контроль за проведенням диспансерного нагляду за ВІЛ-інфікованими на базі кабінетів інфекційних захворювань лікувально-профілактичних закладів міста.
6. Сприяти подальшому динамічному розвитку та функціонуванню у місті благодійної громадської організації “Міська лікарняна каса”.
За інформацією управління охорони здоров’я міської ради
Останні новини Чернігівщини
Патрульні розшукали водія, який залишив місце автопригоди, він був з ознаками спʼяніння 14:38
21 червня близько 17-ї години, на лінію 102 надійшло повідомлення про ДТП на парковці міського пляжу — водій авто Volkswagen Passat, рухаючись заднім ходом, здійснив наїзд на автомобіль заявниці Skoda Octavia та залишив місце події.
ебайдужість громадян допомогла патрульним виявити нетверезого мотоцикліста 14:16
21 червня ввечері на лінію 102 надійшло повідомлення: на парковці торгового центру на проспекті Левка Лукʼяненка їздить мотоцикліст, ймовірно, напідпитку. На місце направили екіпаж патрульних.
Чернігівщина – серед регіонів, які демонструють найкращі результати у впровадженні програми ментального здоров’я «Ти як?» 13:32
У межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Ти як?» днями відбулося п’ятнадцяте розширене засідання Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони психічного здоров’я та надання психологічної допомоги особам, які постраждали внаслідок збройної агресії рф проти України.
У Чернігові відкрили мультиспортивну арену, встановлену за підтримки міста-побратима Аахена 12:45
Понад 500 юних спортсменів Чернігова отримали новий сучасний простір для тренувань. На території веслувальної бази ДЮСШ «Україна» на березі Десни офіційно розпочала роботу мультиспортивна ігрова арена з тренажерним обладнанням, встановлена завдяки підтримці міста-побратима Аахена в межах проєкту Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ).
Мобільність у кризових умовах: 12 позашляховиків Mitsubishi стали на захист життєдіяльності громад завдяки надійному плечу підтримки німецьких партнерів THW 12:17
Завдяки багаторічній співпраці з Німецьким федеральним агентством з надання технічної допомоги Technisches Hilfswerk (THW) прифронтові територіальні громади Чернігівщини, для яких в умовах постійних ворожих атак надійний транспорт є питанням виживання та ефективності, отримали транспортні засоби Mitsubishi L 200 Double cabine GL в кількості 12 одиниць.