“Чернігівщина експертна – 2012” - абсолютним лідером за впливовістю на Чернігівщині серед політичних партій визнано Партію регіонів
За словами президента Поліського фонду Геннадія Максака, опитування проводилося за рахунок власних коштів Поліського фонду з метою дотримання неупередженості та об’єктивності дослідження.
Респондентами стали керівники та активісти громадських організацій, обласних та міських осередків політичних партій, керівники органів влади та представники засобів масової інформації.
Аналізуючи зміни суспільно-політичної сфери регіону, Геннадій Максак зазначив, що, на думку експертів, провідну роль у формуванні суспільних настроїв в Чернігівській області відіграли центральні органи влади та національні ЗМІ. Деякою мірою на суспільно-політичну ситуацію регіону вплинули місцеві органи влади, представники місцевих бізнес кіл та парламентські політичні партії загалом.
Найбільш популярними джерелами інформації для експертів упродовж 2012 року були інформаційні видання в мережі Інтернет. Стабільно високим залишається рівень залежності місцевих засобів масової інформації від власників, місцевих органів влади та бізнес-структур. Дещо понизився рівень об’єктивності місцевих засобів масової інформації в питанні суспільно-політичного інформування населення Чернігівської області.
Щодо рейтингових оцінок за підсумками опитування, які озвучив Геннадій Максак, то “пальму першості” щодо ефективності роботи зберегли Чернігівська облдержадміністрація та Чернігівська міська рада.
Найбільш впливовим державним службовцем експерти визнали Володимира Хоменка.
Павло Пущенко, керівник Чернігівського освітнього центру “Ініціатива”, став найвпливовішим громадським діячем на Чернігівщині у 2012 році. Також пан Пущенко названий журналістом, який був найбільш ефективним у висвітленні суспільно-політичної проблематики на Чернігівщині упродовж 2012 року.
За результатами експертного опитування Валерія Дубіля визнано найвпливовішим місцевим політиком 2012 року.
Найбільш авторитетне ЗМІ на Чернігівщині у 2012 році – видання “Високий Вал”. Лідером серед громадських організацій за впливовістю став Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень.
Абсолютним лідером за впливовістю на Чернігівщині серед політичних партій визнано Партію регіонів.
Підготовлено за матеріалами Поліського фонду міжнародних та регіональних досліджень
Останні новини Чернігівщини
Girls Leadership Academy 6.0 / Академія лідерства для дівчат 6.0: від усвідомлення – до дій 11:43
Проєкт “Girls Leadership Academy 6.0 / Академія лідерства для дівчат 6.0” – це простір, створений для підтримки дівчат 14-16 років із різних куточків України у розвитку лідерських навичок, розуміння себе та світу навколо.
СБУ викрила на Чернігівщині підпалювача, який на замовлення рф знищив військове авто та намагався втекти за кордон 11:33
Контррозвідка Служба безпеки викрила на Чернігівщині зловмисника, який за вказівкою куратора з рф знищив військовий автомобіль, що використовувався для забезпечення підрозділів Сил оборони України та намагався втекти з країни.
У січні 2026 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 946 мільйонів гривень податків та зборів 11:30
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень 2026 року надійшло 946 млн грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми до обласного бюджету спрямовано 111 млн грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
Можливості для розвитку: що пропонує громадам Чернігівщини «U-LEAD з Європою» у 2026 році 10:20
Команда Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Чернігівській області представила головам громад регіону результати роботи за 2025 рік та окреслила нові можливості співпраці у 2026 році. Під час зустрічі йшлося про навчальні програми, консультаційну підтримку та нові ініціативи для розвитку громад.
Надзвичайні події в області за останню добу 09:35
Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 4 пожежі.