Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 23 квітня, 14:04:34

Збереження зелених масивів Чернігова – важливе завдання сьогодення

18.11.2011   12:08

Проблеми збереження та відтворення зелених насаджень м. Чернігова, їх утримання в здоровому впорядкованому стані були темою обговорення “круглого столу”, що відбувся 17 листопада у Чернігівській міській раді під керівництвом заступника міського голови Миколи Сеньковича.

Організатором заходу виступило комунальне підприємство “Зеленбуд” Чернігівської міської ради.

У засіданні круглого столу взяли участь президент Української корпорації “Укрзеленбуд” Володимир Червоний, доктор сільськогосподарських наук, професор Національного університету біоресурсів і природокористування України Сергій Ковалевський, доктор біологічних наук, професор Національного університету біоресурсів і природокористування України Валентин Дрозда, представники відповідних структурних підрозділів міської ради та засобів масової інформації.

Із вступним словом до учасників заходу звернувся начальник КП “Зеленбуд” міської ради Володимир Брайко. Він зазначив, що загалом в Чернігові зелені насадження складають 27% від загальної площі міста, займаючи при цьому понад 2 тис. га. В розрахунку на одного жителя міста площа зелених масивів складає 7 кв. мпри нормативному показнику 20 кв. м на одного мешканця міста. Приблизно 1 тис. га зелених насаджень знаходяться в зоні міської забудови. Переважна більшість вкритих лісом площ входить до складу таких лісопарків, як “Ялівщина”, “Кордівка”, лісопарк вздовж Київського шосе та урочище “Святе”.

В. Брайко підкреслив, що у системі заходів із захисту зелених насаджень одними із найголовніших є санітарно-профілактичні, які мають проводитися постійно. Відповідно до Правил утримання зелених насаджень у населених пунктах України, необхідно вести облік та складати їх реєстр за видовим складом та віком. З метою збереження існуючих зелених насаджень та покращення догляду за ними, зауважив він, необхідно провести технічну інвентаризацію зелених зон міста.

За інформацією президента Української корпорації “Укрзеленбуд” Володимира Червоного, еталоном охорони та відновлення зелених зон в Україні вважається місто Севастополь, у якому проведена ретельна інвентаризація та паспортизація всіх зелених насаджень міста. Він повідомив присутнім, що всеукраїнська корпорація “Укрзеленбуд”, створена у 2004 році, надає фахову допомогу підприємствам та організаціям, що опікуються проблематикою зелених насаджень.

Доктор біологічних наук, професор Національного університету біоресурсів і природокористування України Валентин Дрозда акцентував увагу на одній з масштабних проблем сьогодення, як хвороба каштанів в м. Чернігові, та заходами боротьби з каштановою міллю та іншими шкідниками зеленого господарства. Йшлося також про віковий ценз дерев, які в багатьох містах мають критичні межі, зокрема, тополі, вік яких в міських умовах значно скорочується – з 50-60 років до 30-40 років.

Збереження зелених масивів – це завдання всеукраїнського масштабу, застерігають вчені, адже достатньо швидкими темпами у наш час зменшується обсяг зелених насаджень по всій країні. На думку професора Національного університету біоресурсів і природокористування України Сергія Ковалевського, варто залучати до цієї корисної справи студентську молодь, волонтерів, відновити зелені патрулі, аби зберегти зелені квітучі міста для своїх нащадків.

Зелені насадження відіграють важливу соціально-екологічну роль в міському середовищі і далеко не останню – естетичну, таким був висновок учасників круглого столу. 

Останні новини Чернігівщини

«Ваш родич потрапив у біду»: на Прилуччині пенсіонерка повірила шахраям та втратила 30 тисяч гривень

«Ваш родич потрапив у біду»: на Прилуччині пенсіонерка повірила шахраям та втратила 30 тисяч гривень 11:01

Поліцейські закликають громадян бути обережними у телефонних розмовах з незнайомцями та не поспішати виконувати їх вказівок пов’язаних з переведенням коштів.

25-річчя Академічного симфонічного оркестру “Філармонія” 10:39

“Любов до гармонії” — це не просто смисл слова “філармонія”. Це, певним чином, спосіб існування, який визначає сутність музичного колективу.

Безпека, захист та ситуація на кордоні. Сергій Деденко назвав основні питання для прикордонних громад 09:34

Громади України, які межують з Російською Федерацією, наразі потребують вирішення низки питань. Серед них безпекове середовище, захист обʼєктів енергетики та майбутнє двадцятикілометрової зони.

 Чернігівські поліцейські відкрили кримінальне провадження за спробу нетверезого водія відкупитися від відповідальності

Чернігівські поліцейські відкрили кримінальне провадження за спробу нетверезого водія відкупитися від відповідальності 09:23

Поліцейські відділу реагування патрульної поліції Чернігівського райуправління викрили 45-річного водія позашляховика, який керував транспортом у нетверезому стані.

«Працевлаштування переселенців та ветеранів війни – один із пріоритетів роботи служби зайнятості» 09:22

Так на «круглому столі», що відбувся днями в Бобровицькій міській раді, сказав заступник директора – начальник управління матеріально-технічного забезпечення та закупівель Чернігівського обласного центру зайнятості Вячеслав Бєлогура.