Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 25 березня, 05:49:50

“Соборність України: минуле, сучасність, майбутнє”

23.01.2013   08:18

До Дня Соборності та Свободи України в Чернігівському центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів проведена міжрегіональна відеоконференція “Соборність України: минуле, сучасність, майбутнє”.

У заході взяли участь історики, науковці, представники органів державної влади та органів місцевого самоврядування, громадських організацій, журналісти з Чернігівської, Івано-Франківської та Чернівецької областей.

З представників Чернігівської області на конференції виступали:

Сергій Лепявко – професор кафедри історії України та політології Ніжинського державного університету імені М.Гоголя, директор Сіверського інституту регіональних досліджень, доктор історичних наук, професор;

Сергій Бутко – представник Українського інституту національної пам’яті в Чернігівській області, науковий співробітник;

Ігор Соф’їн – заступник начальника управління з питань внутрішньої політики та зв’язків з громадськістю Чернігівської обласної державної адміністрації.

Насамперед учасники конференції відзначили велику роль свята Соборності у формуванні національної свідомості та світогляду українців. У подальших виступах доповідачі вказували на споконвічність ідеї об’єднання українських земель, згадуючи при цьому видатних державних діячів козацької доби, керманичів національно-визвольного руху у Галичині та Наддніпрянській Україні. Ця ідея вже остаточно викристалізувалася напередодні самого Акту злуки 22 січня 1919 р., причому об’єднала не тільки мешканців роз’єднаних українських земель, а й представників національних меншин. У підсумку, на карті Європи з’явилася нова держава, а українці довели, що вони єдиний народ від Сяну до Дону. Також науковці та представники влади розповідали про відзначення Дня Соборності до 1990 р. і які заходи щодо цього проходять в областях сьогодні.

Присутні на відеоконференції дійшли висновку про те, що День Соборності – не просто державне свято. Об’єднання українських земель – це нагадування про отриманий шанс для побудови власної держави, над подальшим творенням якої необхідно ретельно та важко працювати.

Останні новини Чернігівщини

У Чернігівському районі поліція допомогла розшукати зниклу дворічну дитину 11:06

Пошукова операція за участю поліції тривала понад 5 годин: дівчинку знайшли живою і неушкодженою в болоті за 800 метрів від дому.

Компенсація за комунальні послуги власникам пошкоджених квартир. Виконком погодив відповідну Програму

Компенсація за комунальні послуги власникам пошкоджених квартир. Виконком погодив відповідну Програму 11:02

Програма компенсації комунальних послуг, наданих мешканцям багатоповерхової забудови Чернігова, житло яких пошкоджено внаслідок російської військової агресії. Її затвердили на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні, 22 березня.

#Лютий #Опір #Прилуки — телепрем’єра на місцевих каналах Суспільного

#Лютий #Опір #Прилуки — телепрем’єра на місцевих каналах Суспільного 10:54

26 березня о 21:30 дивіться на місцевих каналах Суспільного Мовлення документальний проєкт Суспільне Чернігів #Лютий #Опір #Прилуки. Онлайн-трансляція ефіру — на сайтах місцевих каналів.

Лідія Падалка: «Служба зайнятості фінансово підтримує роботодавців, які працевлаштовують безробітних»

Лідія Падалка: «Служба зайнятості фінансово підтримує роботодавців, які працевлаштовують безробітних» 10:50

Служба зайнятості цьогоріч реалізує низку активних програм, спрямованих на створення нових і збереження існуючих робочих місць, розвиток бізнесу тазабезпечення ефективної зайнятості населення.Зокрема, шляхом надання фінансової підтримки роботодавцям.

Стартував конкурс, за яким ветерани можуть отримати 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток бізнесу

Стартував конкурс, за яким ветерани можуть отримати 1,5 мільйона гривень на відкриття та розвиток бізнесу 10:48

24 березня починається відбір заявок на програму фінансування ветеранського бізнесу #Варто “РобиТИ своє”.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини