До Дня пам'яті жертв голодоморів
Голодомори - явище, яке навіки викарбуване в книзі бутті українців. Ці трагічні сторінки нашої історії - національне нещастя, яке поглинуло мільйони безневинних, а значить не підлягає забуттю.
![пам'ятник жертвам голодоморів та політичних репресій у м. Ніжині](/uploads/608-m.jpg)
пам'ятник жертвам голодоморів та політичних репресій у м. Ніжині
На Чернігівщині у рамках заходів до Дня пам'яті жертв голодоморів, який цього року припадає на 26 листопада, за участю представників органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та громадськості відбудуться мітинги-реквієми у населених пунктах області.
Жалобні церемонії проходитимуть біля пам'ятників та пам'ятних знаків жертвам голодоморів у районах області, а також у сільських населених пунктах, оскільки саме українське село найбільше постраждало від голодоморів.
В освітніх установах області традиційно відбуватимуться тематичні лекції, уроки пам'яті, працюватимуть виставки періодичної, науково-популярної, інформаційно-довідкової літератури та інших матеріалів, які висвітлюють трагічні сторінки голодоморів в Україні та на Чернігівщині.
До уваги відвідувачів музейних та бібліотечних закладів - експозиції архівних документів, фотоматеріалів, творів мистецтва та літератури з тематики історії голодоморів в Україні.
Протягом листопада ц. р. також проводитимуться роботи з упорядкування пам'ятників, пам'ятних знаків, місць масових поховань жертв голодоморів та облаштування прилеглих до них територій.
26 листопада ц. р. у м. Чернігові біля П'ятницької церкви відбудеться мітинг-реквієм за участі обласної та міської влади, громадськості (початок о 15:30 год.).
У Державному архіві Чернігівської області з 23 до 27 листопада ц. р. експонуватиметься фотодокументальна виставка "Голод 1932-1933 років мовою документів".
Для слухачів Чернігівського центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій буде організовано зустрічі з науковим співробітником Українського інституту національної пам'яті "Забуттю не підлягає" та підготовлено тематичну виставку відповідної науково-документальної літератури (працюватиме 21-25 листопада ц. р. у бібліотеці Центру).
Запрошуємо громадськість області долучитися до обласних меморіальних заходів до Дня пам'яті жертв голодоморів.
Управління з питань внутрішньої політики та зв'язків з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.