Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 19 січня, 19:12:31

Про роботу управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення міської ради

17.11.2011   08:26

Управління з питань надзвичайних ситуацій і цивільного захисту населення відповідно до покладених на нього завдань і повноважень здійснює наступні основні функції:

1) реалізація державної політики в сфері цивільної оборони, захисту населення й території міста від надзвичайних ситуацій.

2) організація відбудовних робіт по ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій і подій.

3) розробка й здійснення заходів щодо підтримки готовності органів управління й сил територіальної підсистеми цивільного захисту міста до дій по призначенню в мирний час і в особливий період.

4) оперативне оповіщення населення про погрозу або виникнення надзвичайної ситуації;

5) організація захисту населення й територій від надзвичайних ситуацій.

Про це на розширеній міській нараді інформував начальник управління з питань НС та ЦЗ населення міської ради Олександр Кузнецов. Він підвів підсумки виконання плану цивільної оборони за 2011 рік. Основні зусилля органів виконавчої влади й місцевого самоврядування, керівників підприємств, установ і організацій, зазначив він, були спрямовані на підвищення ефективності управління в забезпеченні безпеки населення й території, проведення профілактичних заходів щодо зниження ризику виникнення надзвичайних ситуацій техногенного й природного характеру, збереження життя й здоров’я населення міста.

Загальний стан техногенної безпеки міста Чернігова в 2011 році, за словами доповідача, залишається стабільним. Основними можливими джерелами техногенної погрози є потенційно небезпечні об’єкти.

На території міста здійснюють свою діяльність 53 підприємства різної форми власності, на яких функціонує 88 потенційно-небезпечних об’єкти, з них: 64 – вибухонебезпечних; 16 – хімічно небезпечних; 6 – пожежонебезпечних; 2 – екологічно небезпечних об’єкта. Найбільша ймовірність виникнення надзвичайних ситуацій техногенного характеру можлива на 7 хімічно-небезпечних підприємствах (“Сан Інбев Україна”, “Ритм”, “Чексіл”, Молокозавод, ТЕЦ, Хімволокно, Маслосирбаза), які у своєму виробничому процесі використовують сильнодіючі отруйні речовини. Аміак, соляна й сірчана кислота, а також інші хімічно-небезпечні речовини, що являють серйозну загрозу для населення й екології міста.

Чернігів по ступеню хімічної небезпеки віднесений до III категорії (у зону можливого хімічного зараження попадає 28% території).

Серйозну небезпеку для населення міста представляє весняний пропуск паводкових вод. У зону підтоплення попадають низинні ділянки території міста: Лесковиця, Кордівка, устя ріки Стрижень (у зоні підтоплення може виявитися до 600 житлових будинків і понад 1800 людей).

З початку року в місті надзвичайних ситуацій техногенного й природного характеру не зареєстровано, але виникло 47 надзвичайних подій, у тому числі: 14 випадків виявлення боєприпасів годин Великої Вітчизняної війни (усього знищено 18 боєприпасів, з них: 13 артилерійських снаряда, 4 мінометні міни); 17 випадків виявлення хімічно небезпечних речовин (ртуть); 3 випадки фіктивного мінування об’єктів соціальної сфери (школа №14, нічний клуб “Анкор”; рибний павільйон ринку “Центральний”); 1 випадок часткового руйнування об’єкта життєзабезпечення міста (порив напірного каналізаційного трубопроводу); 1 випадок отруєння людей вигарним газом без летального результату; 10 випадків загибелі людей на воді; 1 випадок виявлення амброзії.

Протягом 2011 року випадків викиду в навколишнє середовище хімічно небезпечних речовин на території міста не відзначалося. Джерел радіоактивного зараження на території міста немає. Випадків захворювання тварин сказом не зафіксоване.

З метою попередження виникнення надзвичайних ситуацій проведено 15 засідань міської комісії техногенно-екологічної безпеки й надзвичайних ситуацій.

Залежно від оборонного й економічного значення, чисельності населення, а також наявності об’єктів, що представляють небезпеку, здійснюється надання категорій населеним пунктам по групах цивільної оборони. Відповідно до цих правил місто Чернігів віднесений до другої категорії по цивільній обороні.

З початку року фахівцями управління перевірялася готовність служб цивільного захисту діяти за своїм призначенням, а також стан цивільної оборони й техногенної безпеки на підприємствах, в організаціях і установах міста, у тому числі на підприємствах м’ясомолочної і харчової промисловості. У перевірках взяли участь фахівці УМЧС України в Чернігівській області, СЕС, ветеринарної медицини, охорони праці, інспекції по охороні навколишнього середовища. За результатами перевірок складені акти й приписання, визначені строки усунення виявлених недоліків.

Для захисту населення від впливу надзвичайних ситуацій використовуються захисні спорудження цивільної оборони. У місті створений фонд захисних споруджень у кількості 102 одиниці, у тому числі одне протирадіаційне вкриття.

Під постійним контролем управління перебуває виконання “Програми по охороні життя людей на водних об’єктах міста Чернігова на 2011-2015 роки”. В 2011 році на виконання заходів, передбачених програмою, виділено 128 тис. грн.

У місцях масового відпочинку людей біля води діяли сезонні рятувальні пости (Деснянський район – 3 поста, Новозаводський район – 1 пост). Протягом купального сезону працівниками управління проведено 26 рейдів-перевірок місць відпочинку спільно з фахівцями Чернігівського міського відділу УМЧС України, проведене обстеження й очищення дна акваторії пляжу кращими професійними водолазами Київської морської школи, перевірена готовність міської водолазно-рятувальної станції. Інформація з результатів перевірок передавалася через засоби масової інформації.

Завдяки наявності сезонних рятувальних постів у місцях масового відпочинку людей у води було врятовано – 4 чіл., у тому числі 1 дитина. На жаль, вжиті заходи не змогли повною мірою запобігти загибелі людей на воді. Протягом року на водних об’єктах міста загинуло 10 людей. Основною причиною загибелі людей є зневага правил поведінки на воді.

На створення матеріального резерву об’єктового рівня підприємствами, установами й організаціями витрачено близько 1,5 млн. грн. У ході виконання плану першочергових заходів і робіт із запобігання виникненню надзвичайних ситуацій на об’єктах в 2011 році підприємствами, установами й організаціями міста також витрачено понад 56 млн. грн.

Підготовка керівного складу й фахівців у сфері цивільного захисту проводиться на обласних і міських курсах цивільної оборони. 13-14 жовтня на базі обласних курсів цивільної оборони проведені заняття з членами міської комісії техногенно-екологічної безпеки й надзвичайних ситуацій та начальниками спеціалізованих служб цивільного захисту. З метою вдосконалення навичок органів керування й сил цивільного захисту діяти по своєму призначенню підготовлені й проведено три штабні тренування й одне командно-штабне навчання.

Особлива увага приділяється питанню інформаційно-просвітньої роботи з населенням міста з питань дотримання правил безпеки на виробництві й у побуті та навчання населення вмілому використанню засобів захисту й діям при виникненні різних надзвичайних ситуацій, про що управління постійно сповіщає населення у засобах масової інформації.

Крім того, фахівці управління надають необхідну допомогу жителям міста в ході розгляду письмових звернень громадян, при виїздах на місце подій, а також під час особистих прийомів громадян.

О. Кузнєцов вказав також на основні завдання цивільної оборони на 2012 рік, спрямовані на підвищення рівня захисту населення й території від надзвичайних ситуацій техногенного й природного характеру.

Останні новини Чернігівщини

Вчинення розбійного нападу на ювелірний магазин в м. Прилуки

Вчинення розбійного нападу на ювелірний магазин в м. Прилуки 16:45

Прилуцькою окружною прокуратурою здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні, розпочатого за фактом розбійного нападу на ювелірний магазин, розташованого у м. Прилуки, яке мало місце 18 січня 2022 року.

Ліки за програмою єПідтримка можна буде придбати з 24 січня

Ліки за програмою єПідтримка можна буде придбати з 24 січня 13:54

Кабмін ухвалив постанову, яка розширює дію програми єПідтримка на лікарські засоби. Так, з 24 січня українці, старші 60 років, зможуть витратити 1000 грн, отримані у межах програми єПідтримка за вакцинацію від COVID-19, на придбання ліків в аптеках.

Про стан проїзду на 19 січня

Про стан проїзду на 19 січня 13:36

Минулої доби на Чернігівщині спостерігались складні погодні умови - мороз, сніг, ожеледиця, місцями через боковий вітер з полів утворювались перемети та була обмежена видимість.

На Чернігівщині середній розмір допомоги по вагітності та пологах склав 34,1 тис. грн

На Чернігівщині середній розмір допомоги по вагітності та пологах склав 34,1 тис. грн 12:26

2 187 працюючих жінок (застрахованих осіб) Чернігівщини знаходились у декретній відпустці упродовж 2021 року.

 Замах на викрадення дитини - до 3 років за гратами засуджено чоловіка

Замах на викрадення дитини - до 3 років за гратами засуджено чоловіка 12:00

Ювенальний прокурор Офісу Генерального прокурора відстояв у Верховному Суді позицію щодо призначення покарання чоловіку, який намагався викрасти 8-річну дівчинку (ч.3 ст. 15, ч. 2 ст.146 КК України).

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини