Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 23 вересня, 17:36:37

Родину з неповнолітньою дитиною викидатимуть на вулицю

09.01.2013   08:09Агенцiя

На 9.00, 10 січня 2013 року, державною виконавчою службою призначено “примусове входження” до кв. 53 будинку 27 по вул. Рокоссовського у Чернігові, де проживає сім’я Єреськів – мати, батько та їхня неповнолітня донька.

Державні виконавці будуть примусово звільняти квартиру для передання її іншому власнику.

Подружжя Єреськів у 2007 році після продажу колишнього житла придбало нове з метою покращання умов проживання та навчання дитини. Квартира була куплена в агенції нерухомості, оформлена у нотаріуса з дотриманням з боку покупців усіх норм законів. Пізніше з’ясувалося, що житло на момент продажу знаходилося у спорі між трьома особами, які мали заповіти від померлої жінки, хоча не мали з нею ніяких родинних стосунків.

Як розповіли Борис Михайлович та Тетяна Олегівна, їм стало відомо, що перший заповіт був складений на одного з керівників податкової міліції, другий – на батька капітана обласного управління міліції, третій – на матір слідчого податкової міліції. Вони і судилися між собою. Суди визнавали і відмовляли, скасовували і поновлювали. Підробка заповіту… Шахрайство… Кримінальна справа…

Судова тяганина щодо квартири триває вже шостий рік, ще не завершилася і принесла кілька рішень, постанов та ухвал, які мають суттєві протиріччя. Але одне з таких рішень заплановане до виконання.

Однією з грудневих (2012 р.) ухвал Деснянський районний суд м.Чернігів відмовив у задоволенні подання державного виконавця про примусове входження до житла Єреська Бориса Михайловича, а іншою ухвалою дозволив державному виконавцю здійснити примусове входження до житла Єресько Тетяни Олегівни.

Друга ухвала оскаржена Тетяною Олегівною, справа знаходиться у провадженні апеляційного суду. А от питання про правомірність входження до житла неповнолітньої дитини виконавчою службою не ставилося, а судами не розглядалося, начебто такої людини взагалі не існує.

Оскільки права дитини, всупереч законам, не бралися до уваги і не розглядалися взагалі, то примусово виселяючи її з житла (чи то в наручниках, чи зв’язаною, чи під психологічним тиском) виконавча служба грубо порушуватиме Конституцію України та Конвенцію ООН про права дитини, яку Україна ратифікувала Постановою ВР №789-12 від 27.02.91.

Конституція України:
Стаття 52.
…Будь-яке насильство над дитиною та її експлуатація переслідуються за законом.

Конвенція ООН про права дитини:
Стаття 3
1. В усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питаннями соціального забезпечення, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини.
Стаття 16
1. Жодна дитина не може бути об’єктом свавільного або незаконного втручання в здійснення її права на особисте і сімейне життя, недоторканність житла, таємницю кореспонденції або незаконного посягання на її честь і гідність.
2. Дитина має право на захист закону від такого втручання або посягання.
Стаття 19
1. Держави-учасниці вживають всіх необхідних законодавчих, адміністративних, соціальних і просвітніх заходів з метою захисту дитини від усіх форм фізичного та психологічного насильства, образи чи зловживань…

Важко навіть уявити, як державні виконавці здійснюватимуть “примусове входження” до помешкання дружини, не входячи до помешкання чоловіка та дитини. А ще важче – як виконавці чи спецпідрозділ міліції “звільнятимуть квартиру” не від меблів і побутової техніки, а від неповнолітньої дівчинки. Чи може передадуть іншому власнику разом з квартирою? Адже ні судом, ні виконавчою службою це питання не з’ясовувалося.

Держава замість, щоб вибачитися за некомпетентні (чи зловмисні?) дії своїх органів та компенсувати потерпілим (а вони визнані такими по кримінальній справі про шахрайство) матеріальну та моральну шкоду, надсилає інші свої органи для подальшого порушення прав людини.

Закликаємо представників ЗМІ, громадських організацій та небайдужих громадян прийти на 09.00 10 січня до буд. №27 по вул. Рокоссовського у Чернігові, щоб підтримати сім’ю Єреськів та не допустити продовження порушень прав людини.


Міська молодіжна громадська організація “Молодіжна альтернатива” (М’АРТ)
Тел. (0462) 77-41-10

P.S.
До громадської приймальні із надання безоплатної правової допомоги, що працює на базі ММГО М’АРТ, з проханням захистити їхні права та права їхньої неповнолітньої дитини Єресько Борис Михайлович та Єресько Тетяна Олегівна звернулися наприкінці грудня 2012 року.
Родиною оформлене письмове звернення до Української Гельсінської спілки з прав людини, членом якої є наша організація, з проханням надати їм правову допомогу у захисті їхніх прав та свобод.
ММГО М’АРТ звернулася з проханням вжиття можливих заходів для недопущення порушень прав людини та надіслала листи:
Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини Лутковській В.В.
Представникові Уповноваженого з питань дотримання прав дитини, недискримінації та гендерної рівності Філіпішиній А.А.
Уповноваженому Президента України з прав дитини Павленку Ю.О.
Начальнику управління у справах сім’ї та молоді Чернігівської обласної державної адміністрації Сердюк О.С.

Начальнику служби у справах дітей Чернігівської обласної державної адміністрації Зеленько Л.Ф.
Начальнику Деснянського відділу державної виконавчої служби Чернігівського міського управління юстиції Приходьку Ю.М.

Останні новини Чернігівщини

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 3 744 особи

За минулу добу в Чернігівській області вакциновано 3 744 особи 16:29

За даними Чернігівського обласного центру громадського здоров’я, станом на 23 вересня в області щеплено першою та другою дозою 313 584 людини.

У Чернігові привітали машинобудівників 16:22

Напередодні професійного свята — Дня машинобудівника, що традиційно відзначається у четверту неділю вересня, — представників галузі привітали в Чернігівській облдержадміністрації голова ОДА В’ячеслав Чаус та перша заступниця голови облради Ніна Лемеш.

Ремонт 25 км дороги Бобровиця - Свидовець - Новий Биків - Ічня — на фінішній прямій

Ремонт 25 км дороги Бобровиця - Свидовець - Новий Биків - Ічня — на фінішній прямій 15:58

Дорожники майже закінчили ремонт 25-кілометрової ділянки автошляху Т-25-27 Бобровиця - Свидовець - Новий Биків - Ічня, що починається від перехрестя з трасою Р-67 поблизу села Монастирище і проходить по території Лосинівської громади. Згодом фінішує нанесення розмітки, будуть доставлені усі технічні засоби організації та безпеки дорожнього руху. Готовність об'єкту — 98%.

На Чернігівщині з початку року 4771 платник відкрив власну справу 15:53

З початку року на території Чернігівської області власну справу зареєстрували 4771 платник, зокрема 590 юридичних осіб та 4181 фізична особа-підприємець.

Виявлено незаконне зберігання наркотичних засобів 15:52

Прилуцькою окружною прокуратурою скеровано до суду обвинувальний акт щодо місцевого мешканця, який обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 309 (незаконне зберігання наркотичних засобів без мети збуту).

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини