Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 26 листопада, 16:16:34

Чернігів приєднався до Європейської Асоціації місцевої демократії

11.03.2025   11:42Агенцiя

Чернігівська міська територіальна громада стала частиною потужної міжнародної спільноти – Європейської Асоціації місцевої демократії (ALDA).

Приєднавшись до глобального альянсу місцевих і регіональних органів влади, а також представників громадянського суспільства, які працюють разом із підходом участі для створення стійких, інклюзивних та сталих громад.

Правління ALDA високо оцінило заяву Чернігова на вступ до асоціації, відзначивши зусилля міської громади щодо зміцнення місцевої демократії, про що йдеться в листі, надісланому до Чернігівської міської ради.

 Перші кроки для цього були зроблені у жовтні 2024 року під час зустрічі начальниці відділу міжнародних відносин та інвестицій Чернігівської міської ради Наталії Хольченкової з генеральною секретаркою ALDA Антонеллою Валморбідою на Асамблеї Європейської асоціації місцевої демократії, що відбувалась у м. Київ.

Наша громада включена до наступних тематичних хабів ALDA:

    громадянська активність,
    цифрові технології та інновації,
    гендер,
    інклюзія,
    права людини,
    розширення прав і можливостей молоді,
    освіта,
    навколишнє середовище та клімат,
    територіальний та місцевий розвиток.

Ці хаби є робочими групами, які сприяють покращенню діяльності Асоціації та підтримують наших членів.

    – Це важлива перемога для Чернігова, яка відкриває нові горизонти для розвитку нашої громади на міжнародній арені. Членство в ALDA дозволить нам активно співпрацювати з іншими європейськими містами та організаціями, покращувати місцеву демократію та працювати над сталим розвитком у різних сферах. Ми також маємо величезний потенціал і готові поділитися нашим досвідом і здобутками, – зазначає Наталія Хольченкова, начальниця відділу міжнародних відносин та інвестицій Чернігівської міської ради.

ALDA (Європейська асоціація місцевої демократії) – це організація, що займається просуванням доброго врядування та участі громадян на місцевому рівні. Вона об’єднує понад 300 членів з більше ніж 40 країн, включаючи місцеві органи влади, асоціації місцевих органів влади та неурядові організації. Асоціація розробляє проєкти з членами для підтримки їхньої діяльності на благо громад.

Вона заснована у 1999 році за ініціативи Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи для координації та підтримки мережі агентств місцевої демократії, створеної на початку 1990-х років. Є головною організацією Агенцій місцевої демократії, сприяючи належному врядуванню та місцевому самоврядуванню у своїх регіонах.

Чернігів вдячний ALDA за членство в її мережі та відкриття нових можливостей для розвитку місцевої демократії та зміцнення зв’язків з міжнародною спільнотою.


Профіль Чернігова на сайті ALDA: https://www.alda-europe.eu/alda_member/chernihiv-municipality-ukraine/

 

 
Пресслужба Чернігівської міської ради

Останні новини Чернігівщини

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:02

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме 3 пожежі.

У Чернігові відкривають набір на безкоштовний курс з правил дорожнього руху — готуватимуть до теоретичного іспиту

У Чернігові відкривають набір на безкоштовний курс з правил дорожнього руху — готуватимуть до теоретичного іспиту 09:45

У Чернігові стартує набір на безоплатний офлайн-курс із вивчення правил дорожнього руху. Заняття стануть корисними як майбутнім водіям, так і тим, хто хоче впевнено почуватися на дорозі та пригадати ключові правила. Початок навчання — 28 листопада.

 Обіцяла гаданнями повернути чоловіка з полону – за шахрайство судитимуть жительку Чернігівщини

Обіцяла гаданнями повернути чоловіка з полону – за шахрайство судитимуть жительку Чернігівщини 08:30

Прокурорами Чернігівської окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жительки міста Городня за фактом шахрайства (ч. 1 ст. 190 КК України).

У Національному художньому музеї Румунії експонується твір з колекції Чернігівського обласного художнього музею імені Григорія Галагана 08:23

20 листопада у Національному художньому музеї Румунії (м.Бухарест) відбулося урочисте відкриття міжнародної виставки «Roman IA», до експозиції якої увійшов твір із колекції Чернігівського обласного художнього музею імені Григорія Галагана – «Дівчина-українка» (друга половина ХІХ ст.), автор – Микола Рачков. Виставка проходить під патронажем Президента Румунії.

26 листопада: цей день в Україні і світі

26 листопада: цей день в Україні і світі 08:20

День 1372 Російська агресія - Day 1372 Russian aggression

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини