Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 29 березня, 15:41:48

Щодо результатів загальнонаціонального дослідження “Стан корупції в Україні”

10.10.2011   06:31Агенцiя

У вересні ц. р. під час засідання Чернігівського прес-клубу реформ Вікторія Захожа – заступник директора Київського міжнародного інституту соціології та Світлана Горна – керівник експертної ради ГО “Європейська дослідницька асоціація” оприлюднили дані дослідження “Стан корупції в Україні. Чернігівська область”.

Загальнонаціональне дослідження “Стан корупції в Україні” проводилось Київським міжнародним інститутом соціології за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку. Дослідження проводилось у лютому-березні 2007 року, у лютому-березні 2009 року та в березні-квітні 2011 року (10 639 чол.). Опитування проводилось в 24 областях України та АР Крим. Респонденти – доросле населення України віком від 18 років. Метод опитування – особисте інтерв’ю.

За результатами дослідження по Чернігівській області у 2011 році з корупцією в судах стикались 55,8% опитаних жителів Чернігівщини, в міліції – 55,6%, в ДАІ – 51,7%, в прокуратурі – 50,5%.

Щодо найбільш “популярних” видів корупції в Чернігівській області, то в 2011 році найчастіше для вирішення питань використовувалися особисті зв’язки – 19,1%. Добровільно давали хабар 11,2% опитаних. А от щодо вимагання хабара, то цей показник в Чернігівській області є найнижчим в Україні і становить 7,5% (для порівняння: середній показник по Україні – 25%).

Основну відповідальність за боротьбу з корупцією громадяни України і жителі Чернігівщини покладають на Президента – так вважають 77,6% опитаних. Боротьбу з корупцією як відповідальність та обов’язок пересічних громадян сприймають не більше 18% респондентів.

У те, що у представників влади є бажання боротися з корупцією вірять лише 17% населення області. Трохи більше – 17,6% називають будь-які антикорупційні заходи в Україні ефективними.

Електронні засоби масової інформації – радіо і телебачення – залишаються незмінними лідерами у постачанні інформації про корупцію. Інформацію з радіо та телебачення отримують 30,4% респондентів. Втрачають свої позиції в інформуванні населення про корупцію друковані ЗМІ – їх аудиторія, що охоплювала чверть (25,2%) населення у 2007 році скоротилася до п’ятої частини (21,6%) у 2011 році. Експерти пояснюють це зростанням кількості користувачів Інтернету. Ще одним джерелом отримання інформації про корупцію залишається неформальне спілкування – про випадки корупції у такий спосіб дізнаються 25,4% опитаних.

Кожен другий житель Чернігівської області вважає, що корупція не може бути виправдана. Частка громадян, які декларують свою готовність протистояти корупціонерам, становить близько третини населення Чернігівщини – 32,5%. Найактивнішими у цьому є чоловіки, молодь, громадяни з вищим рівнем освіти та добробуту.

Останні новини Чернігівщини

Пам’яті Андрія Юрченка: у Чернігові відбулися змагання з дзюдо на честь загиблого Героя 09:41

Цим видом спорту Захисник України займався з дитинства і аж до вступу в Чернігівський ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою. Де, навички та вміння, отримані під час тренувань з бойового мистецтва допомогли самореалізуватися та показати чудові результати в навчанні.

На варті безпеки дітей: у Чернігові офіцер «СОБ» виявив біля школи підозрілий предмет 09:32

Вчора під час обстеження території поблизу чернігівської школи офіцер «Служби освітньої безпеки» виявив у землі підозрілий предмет, що візуально схожий на міну. Пильний поліцейський негайно відреагував на знахідку та убезпечив дітей від наближення до ймовірно вибухонебезпечного предмета.

 До довічного позбавлення волі засуджено двох російських військових за умисне вбивство чотирьох цивільних

До довічного позбавлення волі засуджено двох російських військових за умисне вбивство чотирьох цивільних 09:27

За публічного обвинувачення прокурорів Прилуцької окружної прокуратури в порядку спеціального судового розгляду визнано винними двох військовослужбовців зс рф у порушенні законів та звичаїв війни, вчинених групою осіб за попередньою змовою, поєднаних з умисними вбивствами (ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 438 КК України). Вироком Ічнянського районного суду їх засуджено до довічного позбавлення волі.

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:25

Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 6 пожеж.

29 березня: цей день в Україні і світі

29 березня: цей день в Україні і світі 09:22

ДЕНЬ 765 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 765 RUSSIAN AGRESSION

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини