Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 26 травня, 06:00:17

Щодо результатів загальнонаціонального дослідження “Стан корупції в Україні”

10.10.2011   06:31Агенцiя

У вересні ц. р. під час засідання Чернігівського прес-клубу реформ Вікторія Захожа – заступник директора Київського міжнародного інституту соціології та Світлана Горна – керівник експертної ради ГО “Європейська дослідницька асоціація” оприлюднили дані дослідження “Стан корупції в Україні. Чернігівська область”.

Загальнонаціональне дослідження “Стан корупції в Україні” проводилось Київським міжнародним інститутом соціології за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку. Дослідження проводилось у лютому-березні 2007 року, у лютому-березні 2009 року та в березні-квітні 2011 року (10 639 чол.). Опитування проводилось в 24 областях України та АР Крим. Респонденти – доросле населення України віком від 18 років. Метод опитування – особисте інтерв’ю.

За результатами дослідження по Чернігівській області у 2011 році з корупцією в судах стикались 55,8% опитаних жителів Чернігівщини, в міліції – 55,6%, в ДАІ – 51,7%, в прокуратурі – 50,5%.

Щодо найбільш “популярних” видів корупції в Чернігівській області, то в 2011 році найчастіше для вирішення питань використовувалися особисті зв’язки – 19,1%. Добровільно давали хабар 11,2% опитаних. А от щодо вимагання хабара, то цей показник в Чернігівській області є найнижчим в Україні і становить 7,5% (для порівняння: середній показник по Україні – 25%).

Основну відповідальність за боротьбу з корупцією громадяни України і жителі Чернігівщини покладають на Президента – так вважають 77,6% опитаних. Боротьбу з корупцією як відповідальність та обов’язок пересічних громадян сприймають не більше 18% респондентів.

У те, що у представників влади є бажання боротися з корупцією вірять лише 17% населення області. Трохи більше – 17,6% називають будь-які антикорупційні заходи в Україні ефективними.

Електронні засоби масової інформації – радіо і телебачення – залишаються незмінними лідерами у постачанні інформації про корупцію. Інформацію з радіо та телебачення отримують 30,4% респондентів. Втрачають свої позиції в інформуванні населення про корупцію друковані ЗМІ – їх аудиторія, що охоплювала чверть (25,2%) населення у 2007 році скоротилася до п’ятої частини (21,6%) у 2011 році. Експерти пояснюють це зростанням кількості користувачів Інтернету. Ще одним джерелом отримання інформації про корупцію залишається неформальне спілкування – про випадки корупції у такий спосіб дізнаються 25,4% опитаних.

Кожен другий житель Чернігівської області вважає, що корупція не може бути виправдана. Частка громадян, які декларують свою готовність протистояти корупціонерам, становить близько третини населення Чернігівщини – 32,5%. Найактивнішими у цьому є чоловіки, молодь, громадяни з вищим рівнем освіти та добробуту.

Останні новини Чернігівщини

У Чернігові всього планують перейменувати 148 вулиць

У Чернігові всього планують перейменувати 148 вулиць 17:05

Повномасштабний воєнний напад росії на суверенну територію України спонукає нас усіх визнати важливі життєві реалії з якими ми мирилися довгі роки.

У Чернігові розпочинається підготовка до опалювального сезону. Графік перевірки будинкових тепломереж протягом 1-10 червня

У Чернігові розпочинається підготовка до опалювального сезону. Графік перевірки будинкових тепломереж протягом 1-10 червня 17:01

У червні починаються перевірки готовності внутрішньобудинкових систем централізованого теплопостачання до опалювального сезону.

За умисне зберігання дитячої порнографії засуджено мешканця Прилуччини

За умисне зберігання дитячої порнографії засуджено мешканця Прилуччини 16:56

За підтримання публічного обвинувачення прокурорами Прилуцької окружної прокуратури Прилуцький міськрайонний суд Чернігівської області визнав винним мешканця м. Прилуки в умисному зберіганні дитячої порнографії без мети збуту чи розповсюдження (ч. 1 ст. 301-1 КК України).

На Чернігівщині під час пожежі житлового будинку загинуло двоє дітей 16:46

25 травня о 04:29 до Служби порятунку "101" надійшло повідомлення про пожежу приватного житлового будинку в с. Іржавець Ічнянської територіальної громади Прилуцького району.

Ваучер на навчання для громадян 45+

Ваучер на навчання для громадян 45+ 16:40

Війна змінює людей, їх долі, професії. Нерідко у зрілому віці знову доводиться сідати за парти, аби бути конкурентоспроможними на ринку праці. Державна служба зайнятості пропонує громадянам старше 45 років отримати ваучер на навчання.