Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 28 березня, 23:05:17

Політичні партії на Чернігівщині напередодні виборів 2012

07.11.2011   09:28Агенцiя

Коротка характеристика стану та діяльності основних політичних сил Чернігівської області та міста Чернігова, що виявляли суспільно-політичну активність в останні місяці.


Партія регіонів

Основні керівні функції у діяльності Партії регіонів у Чернігівській області беруть на себе голова обласного осередку (народний депутат України Григорій Маньковський) та 5 його заступників.

Структура Партії регіонів є на сьогоднішній день класичною та добре укомплектованою. Районні організації партії створено у всіх районах області.

Всі вони функціонують вже досить давно. Партія має 23 своїх члена у складі депутатського корпусу Чернігівської обласної ради (45, яких було обрано до обласної ради, були висунуті Партією регіонів).

385 членів Партії є депутатами районних рад Чернігівської області. Серед керівників районних організацій партії четверо є головами районних державних адміністрацій, а троє – головами районних рад.

Кількість членів партії у Чернігівській області – 24 290.

Кількість первинних осередків партії – 1009

У більшості випадків, найбільш ефективно в області вдається працювати організаціям у районах, де голови районних рад або РДА є керівниками районних осередків або членами Партії регіонів. Потужними районними партійними організаціями в області з-поміж інших є районні організації у Чернігівському, Бахмацькому, Ічнянському районах. Меншою є підтримка з боку електорату в районах, де кількість членів Партії регіонів в органах влади та місцевого самоврядування є малою. Це логічно і закономірно. Загалом, на даний момент в області існує принаймні три проблемні районні організації, які потребують кардинальних змін у кадровому укомплектуванні.

На сьогодні Чернігівською обласною організацією партії “Сильна Україна” вже прийнято рішення про злиття з Парією регіонів, тому очевидно, що ротації у кадровому складі районних осередків Партії регіонів відбуватимуться з урахуванням кадрового потенціалу обласної та районних організацій партії “Сильна Україна”.

Потенційно найбільш стабільний та прихильний до Партії регіонів електорат розташовано у північних районах Чернігівської області. Основною причиною цього можна назвати відсутність потужних опонентів. Популяризація діяльності Партії регіонів у Чернігівській області відбувається також і за рахунок діяльності у районах народних депутатів та депутатів Чернігівської обласної ради. До таких відносяться Григорій Маньковський, Михайло Чечетов, Сергій Андрос, Едуард Прутнік, Віктор Кульбако, Сергій Чубовський, Анатолій Мірошниченко, Надія Міклуха- Маклай, Арсен Дідур.

Слід зазначити, що вже з 1999 року обласний осередок Партії регіонів не залучає до своєї діяльності політтехнологів та експертів ззовні. Керівництво обласної організації намагається, проводячи грамотну кадрову політику, залучати відповідних фахівців до рядів партії.

Очевидно, що така потужна організаційна робота партійної організації в області, що на сьогодні досить тісно пов’язана з адміністративним ресурсом, закладе міцний фундамент для здобуття значної кількості відсотків на майбутніх парламентських виборах 2012 року.

ВО “Батьківщина”

Структура ВО “Батьківщина” в Чернігівській області є класичною. Під контролем чернігівської обласної організації на Чернігівщині діють 22 районні організації та 3 міські – у Прилуках, Ніжині, та Чернігові. На низовому рівні у кожному районі діють первинні організації, яких загалом в області налічується понад 600 одиниць.

Найпотужніше діють організації міст Прилук та Ніжина. Зокрема, у Ніжині це підтверджується загостренням ситуації навколо кримінальної справи, порушеної проти мера міста Приходька М. В. Депутатську опозицію Ніжинської міської ради, що стала важливим фактором розголошення та загострення уваги на зазначених процесах, в обласних та районних ЗМІ найактивніше представляв Максим Багрінцев – депутат Ніжинської міської ради від ВО “Батьківщина”.

Найважче працювати, за словами представників чернігівської обласної організації, вдається у Корюківькому, Щорському, Новгород-Сіверському, Семенівському та Талалаївському районах, основною причиною цього було названо активне застосування адміністративного ресурсу з боку провладних політичних сил.

Кількість членів партії у Чернігівській області – близько 20000.

Найбільше уваги до діяльності ВО “Батьківщина”, як на всеукраїнському, так і на регіональному рівнях, привертають масові акції протесту проти вироку для Юлії Тимошенко. Протягом вересня, до оголошення вироку, партійні організації майже всіх районів були задіяні в організації мітингів на захист екс- прем’єр-міністра. Жовтень показав, що вирок лідеру опозиції став поштовхом для послідовників Тимошенко до активізації пошуку збільшення підтримки з боку електорату та інших опозиційних сил.

Доказом намірів здійснювати потужну політичну боротьбу у майбутньому є заява Представника партії “Батьківщина”, заступника голови Верховної Ради Микола Томенко одразу після винесення вироку, який повідомив, що партія “Батьківщина” розпочне акцію спротиву нинішній владі у всіх регіонах України. До того ж, за результатами опитування, проведеного “Українським демократичним колом” 1-7 жовтня 2011 року на замовлення Інституту політики, більш, як половина громадян України (53,5%) сприймає суд над екс- прем’єр-міністром Юлією Тимошенко як переслідування опозиційного політика.

Вже 14 жовтня в Чернігові на Красній площі відбувся мітинг-протест проти рішення Печерського суду, який виніс обвинувальний вирок Юлії Тимошенко. Організатором даного заходу виступила саме Чернігівська обласна організація партії “Батьківщина” та Чернігівський комітет опору диктатурі.

На локальному рівні у жовтні активність ВО “Батьківщина” виявлялася у піднятті питання про право на безкоштовний проїзд пільгових категорій громадян.

Популярність політичної партії в області підкріплюється також за рахунок діяльності двох представників українського парламенту від “Батьківщини”, що вже тривалий час плідно працюють на “виборчій ниві” чернігівського електорату, а саме Віталій Корж та Валерій Дубіль. Здійснювана ними політична робота у потенційних виборчих округах сприяє як підвищенню їхньої особистої популярності, так і покращенню упізнаваності політичного бренду.

Українська народна партія

Українська народна партія – права політична сила, яка вже тривалий час досить добре тримається в інформаційному полі міста Чернігова.

Районні організації партії функціонують у всіх районах області. Наразі у Чернігівській області партія має у своїх рядах близько 3040 членів. Найперспективнішими для роботи районами (як з точки зору підтримки електорату, так із точки зору активності партійних організацій) для УНП є

Менський, Борзнянський, Новгород-Сіверський, Ічнянський, Бахмацький.

Обласна партійна організація вже фактично розпочала підготовку до майбутніх парламентських виборів. Зокрема, протягом жовтня у Срібнянському, Варвинському, Талалаївському, Борзнянському, Ічнянському, Чернігівському районах відбулися звітно-виборні конференції.

Стратегічним кроком для підсилення власних позицій на майбутніх виборчих перегонах може стати з’єднання з іншими “правими” політичними проектами для формування єдиного виборчого списку. Але це ще буде вирішуватися у найближчому майбутньому.

Соціалістична партія України

Дана політична сила є мало помітною у місті Чернігові, але досить відомою у південних районах Чернігівської області, що було досягнуто не лише за рахунок репутації, що була напрацьована на минулих виборчих кампаніях, але й за рахунок діяльності її членів – представників місцевих та обласних рад та органів влади.

За підсумками місцевих виборів на Чернігівщині, що відбулися 31 жовтня 2010 року, соціалісти посіли третє місце серед інших партій, здобувши в облраді 11 мандатів із ста депутатських місць.

Із представників СПУ депутатами обласної ради по мажоритарних виборчих округах стали Олександр Забарний з Ніжина, Тетяна Савченко з Прилук, Ніна Косенко та Людмила Андрієвська з Прилуцького району. Віктор Кияновський обраний в Ічнянському районі, а Олена Дмитренко – в Козелецькому. Таким чином, до Чернігівської обласної ради СПУ отримала 6 мандатів. Крім цього, за партійними списками до обласної ради обрано Першого секретаря Політради СПУ Миколу Рудьковського, колишнього Чернігівського міського голову і губернатора області Валентина Мельничука, секретаря Політради СПУ Миколу Рудька, першого секретаря Чернігівського ОК СПУ (2008-2011рр.), голову Ніжинської районної держадміністрації Володимира Другакова, директора Чернігівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти Володимира Тандуру.

Обласна організація СПУ має розгалужену організаційну структуру – 22 районних, 3 міських (Чернігівська, Ніжинська, Прилуцька) організацій, первинні осередки на територіях практично всіх виборчих дільниць.

Кількість легалізованих первинних партійних організацій на територіях виборчих дільниць по Чернігівській області на сьогоднішній день становить 1049 осередків.

Комуністична партія України

В останні місяці мешканці міста Чернігова та області мали можливість спостерігати за інформаційною активізацією Комуністичної партії України. Інструментом для привернення уваги було проведення всенародного референдуму з приводу дій нинішньої влади у різних соціально-економічних питаннях. Причому за останні два місяці агітаційні намети з інформаційними стендами про проведення референдуму побували майже у всіх районах області. Початок побудови у реалізації передвиборчої стратегії закладено. Керівництвом обласного комітету партії на сьогодні займається народний депутат України Володимир Лєщенко.

В Чернігівській області КПУ представлена у всіх районах – районні організації створено у кожному районному центрі. На сьогодні на Чернігівщині діє більше, ніж 450 первинних організацій. Характерним є те, що Чернігівським обласним комітетом КПУ періодично залучаються зовнішні політтехнологи для побудови своєї подальшої стратегії діяльності.

“УДАР” Віталія Кличка”

Лідер партії “УДАР Віталія Кличка” в ефірі 5 каналу на початку жовтня заявив, що дана політична сила йтиме не майбутні вибори окремо від інших політичних сил та об’єднань.

Партія “УДАР” у Чернігівській області свою діяльність концентрувала в основному в обласному центрі. Лідером обласної організації партії є Сергій Аверченко, до якого останнім часом прикута найбільша увага, порівняно із іншими представниками даної організації.

“УДАР” є одним з наймолодших політичних проектів, серед тих, які наразі діють і є помітними на території Чернігівської області. За результатами виборів до місцевих рад 2010 року до обласної та міської ради пройшли по 3 депутати від даної партії, що є досить непоганим показником для молодої політичної сили.

Наразі у всіх районах області створено районні організації, але поки не створено жодної первинної організації. За словами представників керівництва обласної організації партії, останні два місяці проводиться потужна робота по підбору кадрів для первинних та районних організацій для повної доукомплектації політичної сили у Чернігівській області.

Для побудови передвиборчої стратегії обласна організація партії користується як ресурсами обласного штабу, так і залучає консультаційні послуги зовнішніх політтехнологів.

“Україна майбутнього”

Наймолодшою політичною партією, діяльність якої є помітною у місті Чернігові останнім часом, є політична партія “Україна майбутнього”, обласну організацію якої очолює Роман Семешко. Активізація діяльності даної партії почалася тільки у травні 2011 року, тому не дивно, що партійна структура даного проекту у Чернігівській області ще не є сформованою.

Першочерговим завданням для обласної організації партії “Україна майбутнього” є підбір кадрів для формування керівного складу районних та міських партійних організацій, утворення яких планується у найближчі 2 місяці. За словами керівника обласної організації, підбір кадрів для роботи у виконавчих комітетах партійних організацій здійснено на 70%.

Але не зважаючи на незавершене формування партійної структури, організацією партії у місті Чернігові вже проводиться активна робота по популяризації політичного проекту. Активно використовуються для цього соціальні мережі та міські сіті-лайти. Основним напрямом роботи партії буде робота з молоддю.

Для побудови стратегії своєї подальшої діяльності керівництво обласної організації віддаватиме перевагу не місцевим політичним консультантам та політтехнологам.

Народна партія

Народна партія Володимира Литвина, один з політичних суб’єктів, доля якого цікавить багатьох політичних оглядачів та політологів. Наприкінці літнього сезону у всеукраїнських медіа з’являлася інформація про можливість поглинання Партією регіонів і Народної партії.

Попри це чернігівська обласна організація партії продовжує функціонувати.

На сьогодні Народна партія має в Чернігівській області досить розгалужену структуру, що безперечно пов’язано з тривалим періодом її існування на політичній арені країни та регіону. Районні організації партії створено в кожному районному центрі. Всього в Чернігівській області партія має 723 первинні організації. До складу партії входять більше, ніж 8500 членів.

Найбільшу з-поміж інших районів активність представники Народної партії виявляють у Бахмацькому, Борзнянському, Ніжинському та Срібнянському районах. На підтримку з боку електорату партія потенційно розраховує у Коропському та Ріпкінському районах.

Активність місцевих партійних осередків в області в основному проявляється через діяльність представників Народної партії у місцевих органах влади.

Фронт змін

Районні та міські організації партії функціонують у всіх районах області та трьох містах обласного підпорядкування і у своїй діяльності керуються обласною організацією партії. Найбільш активні районні організації: Козелецька, Коропська, Корюківська, Ічнянська, Ніжинська, Чернігівська.

Наразі у Чернігівській області партія має у своїх рядах близько 500 членів.

Наразі Партія не має первинних осередків у Чернігівській області.

ВО “Свобода”

Структура ВО “Свобода” складається з обласного, районних, міських, сільських осередків, та первинних організацій. Також партії підпорядковуються дві при партійні молодіжні громадські організації “Студентська Свобода” та “Сокіл”.

Осередки ВО “Свобода” на Чернігівщині функціонують в більшості районів. Найбільш активними є осередки у Чернігівському, Прилуцькому, Ніжинському, Бобровицькому та Козелецькому районах.

Чернігівська обласна організація ВО “Свобода” вже почала підготовку до наступних виборів. Але на даний момент прізвища кандидатів не розголошуються.

Аналіз передвиборчої ситуації в жовтні 2011

Проаналізувавши політичну ситуацію, що склалася у Чернігівській області протягом жовтня місяця, доцільно зробити певні висновки та відмітити нові тенденції.

Історія виборних процесів в Україні склала одноголосне бачення у більшості експертів про адміністративний ресурс. Найвища ефективність застосування адміністративного ресурсу демонструється саме на одномандатних виборчих округах. Саме в такому форматі ефект тиску приносить найбільше результатів, на відміну від грамотної ідеологічної дискусії. А оскільки перевагу матимуть кандидати–мажоритарники, зареєстровані від провладних партій, то логічно, що закон “про вибори” передбачатиме скоріше змішану систему виборів.

Вже зараз у Чернігівській області вочевидь можна спостерігати перші ознаки застосування адмінресурсу. По-перше, протягом жовтня місяця більше, ніж у 10 районних друкованих виданнях було опубліковано статтю про Юлію Тимошенко та її незаконну діяльність. У схемі розповсюдження матеріалу явно проявляються ознаки замовлення.

По-друге, почали з’являтися випадки, коли на публічних заходах самі голови районних рад або РДА вручають благодійну допомогу від імені потенційних кандидатів на участь у парламентських виборах 2012 року. Мова йде про Ігоря Рибакова та Едуарда Прутніка. Протягом жовтня такі випадки було зафіксовано у Срібнянському, Талалаївському, Щорському районах.

Загалом, розстановка політичних сил у Чернігівській області протягом жовтня майже не змінилася. На округах працюють ті ж потенційні кандидати. При чому за кількістю політично активних особистостей (народних та обласних депутатів) продовжують переважати представники Партії регіонів.

Після винесення вироку Юлії Тимошенко відбулося деяке пожвавлення у діяльності опозиційних сил. 14 жовтня в Чернігові на Красній площі відбувся мітинг-протест проти рішення Печерського суду, який виніс обвинувальний вирок Юлії Тимошенко. Захід відбувся за участю “Батьківщини”, УДАРУ, УНП, “Громадянської позиції”, ПРП, НРУ, громадський рух “Оновлення країни”, “За Україну”.

Необхідно відмітити також пожвавлення діяльності Ярослава Демченкова – депутата обласної ради від “Фронту змін”. У чернігівській пресі у жовтні з’явився ряд публікацій із висвітленням його діяльності.

На теренах Чернігівщини розпочався ще один процес, який, як правило, супроводжує більшість виборчих кампаній – вливання організацій громадянського суспільства до лав політичних партій. Так, нещодавно відповідно до рішень Установчого з’їзду, який відбувся 8 серпня 2010 року, та другого етапу Установчого з’їзду, який було проведено 1 липня 2011року зареєстровано партію “Демократичний альянс”, що автоматично робить ВМГО “Демократичний альянс”, яка зараз досить успішно діє у місті Чернігові, суб’єктом політичних процесів.

Крім того, помітні заходи реалізовуються громадський рухом “Оновлення країни”. Дана організація себе добре зарекомендувала у зв’язку з втручанням у ситуацію навколо Прилуцького заводу “Білкозин”. Координатором громадської ініціативи “Оновлення країни” є голова політради “Нашої України” Валентин Наливайченко, таким чином, об’єктивно суто громадянським дане утворення вважати важко.

За матеріалами електронного журналу “Поліський тиждень” підготовленого “Поліським фондом міжнародних і регіональних досліджень”

Останні новини Чернігівщини

З 1 квітня 2024 року на Чернігівщині розпочинається нерестова заборона на вилов водних біоресурсів

З 1 квітня 2024 року на Чернігівщині розпочинається нерестова заборона на вилов водних біоресурсів 15:04

З 1 квітня 2024 року з метою охорони нерестовищ у рибогосподарських водних об’єктах та забезпечення сприятливих умов нересту водних біоресурсів, відповідно до Правил рибальства та наказу Управління Державного агентства з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм у Чернігівській області від 22.03.2024 №45 на Чернігівщині розпочинається заборона добування (вилову) водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) на період нересту.

За матеріалами СБУ винесено вирок російському окупанту, який знущався над сім’єю з неповнолітніми дітьми 14:55

За матеріалами СБУ суд виніс вирок військовому рф, причетному до вчинення воєнних злочинів під час тимчасового захоплення частини Чернігівської області.

Державна реєстраторка підозрюється у зловживанні повноваженнями, що спричинило неправомірне вибуття з державної власності земельних ділянок сільськогосподарського призначення 14:51

За процесуального керівництва Прилуцької окружної прокуратури повідомлено про підозру державному реєстратору однієї із сільських рад Прилуцького району у зловживанні своїми повноваженнями з метою отримання неправомірної вигоди, що спричинило тяжкі наслідки та несанкціонованій зміні інформації, що обробляється в автоматизованих системах, вчиненій особою, яка має право доступу до неї, вчиненій за попередньою змовою групою осіб (ч. 3 ст. 365-2, ч. 3 ст. 362 КК України).

Перекривається рух автотранспорту на перехресті вул. Героїв Маріуполя та Кримської

Перекривається рух автотранспорту на перехресті вул. Героїв Маріуполя та Кримської 14:49

З 27 березня по 16:00 год. 9 квітня. Відповідний дозвіл наданий КП «Чернігівводоканал» на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради сьогодні.

 Понад 7 мільйонів гривень – на вирішення екологічних проблем Чернігівщини

Понад 7 мільйонів гривень – на вирішення екологічних проблем Чернігівщини 14:45

Профільна робоча група при Чернігівській обласній раді сьогодні, 26 березня, погодила перелік видатків обласного фонду охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області на 2024 рік.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини