Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 6 липня, 03:27:40

В ефірі — рідне слово. На Чернігівщині захищають інфопростір

18.08.2016   13:10Агенцiя

Місцеве телебачення пропонує нові проекти патріотичного напряму, які досліджують настрої населення щодо конфлікту на сході країни та агресії Росії.

Дискусія «Тонкий лід», цикл репортажів «Визволені міста Донбасу», «Чернігів — місто патріотів», «Розкажи про героя», «Я люблю Україну» — ці телепрограми знайшли зацікавленого глядача. Це стосується і радіопрограм. Однак поряд із цим на перший план виходить велика проблема — захист інформаційного простору. Адже виготовити якісний телерадіопродукт для глядача і слухача простіше, ніж донести його в усі точки області. Особливо це стосується північних районів, які межують з Росією та Білоруссю, зазначив директор філії НТКУ «Чернігівська регіональна дирекція» Аркадій Білібаєв.


Кордон спільний, мовлення власне

Оскільки дротове радіомовлення має стійку тенденцію до скорочення, філія НТКУ «Чернігівська регіональна дирекція» послідовно працює над переведенням свого радіомовлення на ФМ-частоти. Нині філія вже веде ФМ-мовлення у Чернігові, Холмах та Новгороді-Сіверському, а до кінця року має освоїти ще дві частоти у Сосницькому та Прилуцькому районах.

Без цифрового ефірного телесигналу залишаються частини північних та центральних районів області. Торік було здійснено моніторинг щодо можливостей прийому російських та українських теле- і радіопрограм. Обирали найближчі до кордону населені пункти. Встановили, що українського цифрового ефірного мовлення в них не було. Така сама ситуація склалась і з аналоговим телебаченням. У прикордонній смузі вздовж усієї чернігівської ділянки державного кордону з РФ та Білоруссю спостерігається невпевнений прийом вітчизняного телесигналу.

СБУ виявила посилення мовлення російських телеканалів у форматі DVB-T2 у прикордонних районах області. Громадяни України, які там мешкають, мають можливість переглядати програми у цифровому форматі 10 російських телеканалів, що транслюють передавальні станції, розташовані у прикордонних населених пунктах Чуровичі, Климово, Стародуб, Кістер та Біла Березка Брянської області.


Доки цифра прийде

Важливою подією для регіону стало встановлення наприкінці минулого року на радіотелевізійній передавальній станції «Холми» Чернігівської філії концерну РРТ нового значно потужнішого аналогового телевізійного передавача. Понад 120 тисяч українських громадян, які живуть на прилеглій до Росії території, тепер можуть дивитися українське телебачення. Зона впевненого прийому національних програм у північних районах області розширилася до 60 кілометрів. А телепередачі Першого національного доступні навіть жителям прикордонних населених пунктів на Брянщині.

Це стало можливим завдяки спільній роботі Міністерства інформаційної політики України, Концерну радіомовлення, радіозв’язку і телебачення та Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення.

Загалом для розв’язання проблеми слід прорахувати додатковий частотний ресурс для забезпечення цифрового мовлення на прикордонних територіях. Внесено пропозиції щодо використання вітчизняними телемовцями висотних об’єктів ПАТ «Укртелеком» та операторів мобільного зв’язку в прикордонних районах для тимчасового розширення зони покриття. Необхідно збудувати додаткові телевізійні вежі для розміщення передавачів у селищі Любеч та в місті Ніжин. На часі також пропозиція відновлення програми забезпечення соціально вразливих верств населення України, передусім у прикордонних районах, цифровими телетюнерами DVB-T2.


http://ukurier.gov.ua/uk/articles/v-efiri-ridne-slovo/


 

Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі

4 липня цей день в Україні і світі 07:48

ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно  вполював лося на Прилуччині

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39

Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

 ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36

Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33

Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31

У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини